Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

km konusu bajaj

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar yeni üye oldum.ilk motorumu alıcağım maddi imkansızlıklar nedeniyle öğrenci olduğum için motor alabilmek için telefonumu sattım. bu miktarın üstüne hali hazırda kullanmakta olduğum laptopumu ve abimden alacağım borç parayı vereceğim.toplam nakit olarak hesaplanırsa 4.500 tl civarına denk geliyor.almak istediğim motor bajaj discovery 125st 2015 modeli. sorum ise bu motor 76bin kmde. motora bakmaya gittik ve motor gayet iyi durumda görünüyor. ben acele edip kapora verdim ama siz değerli üyelerin fikrini almak istiyorum.sizce bu motor alınır mı ? bayramdan sonra ustaya götüreceğim ama bi arkadaş 76 binde bajaj alınmaz dedi. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. bu arada herkese hayırlı bayramlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    7600 olmasın o sondaki metreyi ekliyor olmayasın eğer gerçekten 76 binde ise kurye motoru felandır o ve büyük ihtimal motor açılmıştır

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Bajaj servisine götür baktır motora

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    İcin rahat olsun discovery 125 st kullanicisi olarak söylüyorum 58 bin kmde aldigim 125 suan 67 binde bir kere olsun bakim yaptirmadim taş gibi motor 5 ayda 9 bin km kurye deyilim km yuksek olsa nolur dusuk olsa nolur hor kullanmadikdan sonra her motor saglamdir ..

Hor kullanmaktan kasıt nedir acaba?
    Motor nasıl kötü kullanılır yada iyi kullanılır uzun ömürlü olması için teşekkürler

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hor kullanmaktan kasıt nedir acaba?
    Motor nasıl kötü kullanılır yada iyi kullanılır uzun ömürlü olması için teşekkürler
    soğukta marşa basar basmaz redline yapan kullanıcıdan mesela motor alınmaz yağını değiştirmeyen sürekli redline yapan durmadan teker yapıp debriyajı aktarma organı zorlanmış motorda alınmaz
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İcin rahat olsun discovery 125 st kullanicisi olarak söylüyorum 58 bin kmde aldigim 125 suan 67 binde bir kere olsun bakim yaptirmadim taş gibi motor 5 ayda 9 bin km kurye deyilim km yuksek olsa nolur dusuk olsa nolur hor kullanmadikdan sonra her motor saglamdir ..
    O yağ ve yağ filtresi ile devam et. Merak ediyorum testinin sonucu nasıl olacak

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yağ ve yağ filtresi ile devam et. Merak ediyorum testinin sonucu nasıl olacak
    2000 km de yagini fitresini degisiyom bakimdan kasit agir bakim yapilmadi hic

Motosikleti
    MT-07
    2000 km de yagini fitresini degisiyom bakimdan kasit agir bakim yapilmadi hic
    Hea. Aklıma Ybr125 işkence testi yapan biri gelmişti. Dedim sende mi aynısını deniyorsun???

malesef yanlış değil 76000 de adam 6 ay kuryelik yaptığını söyledi açıkca

Motosikleti
    Forza250
    İnternetteki ilanlara bakar mısın? 4650tlye 9000kmde olanlar var sence mantıklı mı o fiyata o kadar kmde almak ? Tabi daha deneyimliler yorum atsa daha iyi olur yine de sahibindene bir bak derim indirim vs iste

Motosikleti
    pulsar ns200
    76 binde 125 lik motor alınmaz mekanik aksam bitmiştir, ya ful revizyonlu alacaksınız yada kendiniz revize edeceksiniz, 4 5 bin ona vereceğinize sıfır Mondial rks tavsiye ederim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kesinlikle alınmaz son sahibi olmanız olası gerekirse 1 ay çalışıp üstüne 1500-2000 daha eklemeye çalış. İlk motor alırken çoğunlukla kazık yeniliyor
    MimTolga bunu beğendi.

Belli bir km den sonra çogu aksam bitiyor ister istemez bakımlı oldugunu biliyorsan 100bindede alınır ama tanımam etmem başına ne gelmiş ne geçirmiş bilmiyorsan uzak dur derim piston segman yenilenmişmi balatalar halatlar karbüratör diskler hidrolik kutuları egzantirik mili zinciri subaplar vs bunları ister o motor eğer bakılmamışsa tabi

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben olsam 76.000 km de bir motor alacağıma aynı meblağlara (4000-4500) TL, RKS125R alırdım. Bin-3bin km aralığında motorlar var. Görsel olarak bajaja benzer. Üstelik yanlış hatırlamıyorsam 5 yıl motor garantisi vardı. En az 3-4 yıl garantiniz olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Örnek:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...93781759/detay

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam 76.000 km de bir motor alacağıma aynı meblağlara (4000-4500) TL, RKS125R alırdım. Bin-3bin km aralığında motorlar var. Görsel olarak bajaja benzer. Üstelik yanlış hatırlamıyorsam 5 yıl motor garantisi vardı. En az 3-4 yıl garantiniz olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Örnek:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...93781759/detay
    yalnız hocam bu motor hiç hoşuma gitmiyor şekli olsun kullanıcı yorumları olsun sürekli az km de kullanılıp satılmasıda beni kuşkulandırıyor açıkcası.ben daha çok super sport istiyorum. bajaj da super sport değil ama kullanan bir arkadaş var o önerdiği için yöneldim. ayrıca bu bajaj yorumlardan sonra içime sinmedi kapora vermiştim geri istedim bakalım ne olacak 60 tl den olucam yoksa durduk yere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı Hsntt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli bir km den sonra çogu aksam bitiyor ister istemez bakımlı oldugunu biliyorsan 100bindede alınır ama tanımam etmem başına ne gelmiş ne geçirmiş bilmiyorsan uzak dur derim piston segman yenilenmişmi balatalar halatlar karbüratör diskler hidrolik kutuları egzantirik mili zinciri subaplar vs bunları ister o motor eğer bakılmamışsa tabi
    haklısınız hocam acele ettim galiba biraz motora baktırmak lazım ama elimde kalır diye de korkuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle alınmaz son sahibi olmanız olası gerekirse 1 ay çalışıp üstüne 1500-2000 daha eklemeye çalış. İlk motor alırken çoğunlukla kazık yeniliyor
    bilgisizlik hocam işte acele ettim kapora vedim şimdide geri almaya uğraşıyorum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    76 binde 125 lik motor alınmaz mekanik aksam bitmiştir, ya ful revizyonlu alacaksınız yada kendiniz revize edeceksiniz, 4 5 bin ona vereceğinize sıfır Mondial rks tavsiye ederim
    belirttiğim gibi rks hiç istemiyorum ön yargı oluştu bende o motora karşı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı AFAT DOĞRU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetteki ilanlara bakar mısın? 4650tlye 9000kmde olanlar var sence mantıklı mı o fiyata o kadar kmde almak ? Tabi daha deneyimliler yorum atsa daha iyi olur yine de sahibindene bir bak derim indirim vs iste
    acele işe ... bilemedim işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

içim hiç rahat olamıyor ki hocam ben km takan biri değilim ama elimde kalırsa diye korkuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj servisine götür baktır motora
    almaktan vazgeçtim hocam galiba

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kadar kaparo verdin?

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar kaparo verdin?
    60 tl verdim ...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Endişelenme ve sakin hareket et. İlk motor heyecanıyla motorum olacak hevesiyle acele edip ilk önünüze çıkan motoru alabiliyorsunuz ve sonuç genellikle iyi olmuyor. Motor kullandıkça dağılmaya başlıyor yada sorunları bitmek bilmiyor.
    Yada belli bir süre kullandıktan sonra ciddi bir masraf açabiliyor motor bir süre yatıyor vs. Yüksek kilometre deki motorları düşük km fiyatına alanları da motordan fazla anlamayan kişiler olarak görüyorum motor rektefiye parası fiyattan düşüp 2500 lira civarlarında olması lazım

Motosikleti
    Forza 250
    60 tl kapora önemli değil, yüksek km hintli yerine düşük km Çinliye daha az sorunlu binersin. Forumda araştır en az şikayeti olan Çinliye yönel diyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)