Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Yan Çanta Demiri İmalatı ve Montajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrardan merhabalar,

Bu bölümde Yamaha MT-07 için hurdacıdan temin ettiğim parçalar ile yan çanta demiri imal ediyorum. Siz de bir parça demire ciddi rakkamlar ödemek istemiyorsanız ve sizin de elinizden geliyorsa göstermiş olduğum tasarımı deneyebilirsiniz.

İyi seyirler.

Guven, kdiner, sailor33 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Ellerinize sağlık çok güzel olmuş

Motosikleti
    MT-07
    Abi alakasız olacak ama MT-07'nin önündeki cam'ı nereden aldın veya modeli nedir? Gözüme direk cam çarptı da

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrardan merhabalar,

Bu bölümde Yamaha MT-07 için hurdacıdan temin ettiğim parçalar ile yan çanta demiri imal ediyorum. Siz de bir parça demire ciddi rakkamlar ödemek istemiyorsanız ve sizin de elinizden geliyorsa göstermiş olduğum tasarımı deneyebilirsiniz.

İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=CAwjB3S2yr8

Emeğinize sağlık,hazır elinizden geliyorken yerli üretime teşvik edici ürünler üretebilirsiniz hem durumu olmayanlar için de güzel alternatifler ortaya çıkmış olur.Devamını bekliyoruz.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi alakasız olacak ama MT-07'nin önündeki cam'ı nereden aldın veya modeli nedir? Gözüme direk cam çarptı da
    Buradan almıştım ancak tükenmiş. Biraz kurcalayınca bulabilirsiniz.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Teşekkürler. Aslında ön cama karşıyım da orası öyle acayip bir boş duruyornsinir bozacak şekilde. Orjinal yamahanın hoş bir parçası var ama 1000₺ istiyorlar. Puig’de var aynısına yakını o da 1500₺ istiyor. Apaçi egzozu tiger takılır o paralara

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Aslında ön cama karşıyım da orası öyle acayip bir boş duruyornsinir bozacak şekilde. Orjinal yamahanın hoş bir parçası var ama 1000₺ istiyorlar. Puig’de var aynısına yakını o da 1500₺ istiyor. Apaçi egzozu tiger takılır o paralara
    Aynen, rakkamlar uçuyor resmen. Ya doğrudan çinden, ya yerli sitelerden çin malı metal ön siperlik de alınabilir.

Ben onun yerine bu orta/kısa şeffaf ön camı tercih etmiştim ve çok da memnunum. Diğer Mt-07' de bunun uzunu vardı ve sonuçta vida yerlerinden çatladı. Bu hem sağlam hem sırıtmıyor hem de rüzgarı iyi kötü kesiyor. Özellikle yüksek hızda depoya yattığınızda varlığını hissettiriyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Puig'i satan kimse biraz geçirmasyon yapıyor; 100-125€ civarında onların rüzgârlıkları...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puig'i satan kimse biraz geçirmasyon yapıyor; 100-125€ civarında onların rüzgârlıkları...
    Aynen doğru diyorsun. Orjinal sitesinde bile fiyatı en iyi ihtimalle güncel fiyatla 540tl+yol parasına geliyor. 658tl gümrüklü yanlış hatırlamıyorum + yol parası fakat gene çok pahalı. Ahanda camcık şu kadarcık...

https://puig.tv/en/tuning-motos/wind...ort?bike=21060

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı MetinRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık,hazır elinizden geliyorken yerli üretime teşvik edici ürünler üretebilirsiniz hem durumu olmayanlar için de güzel alternatifler ortaya çıkmış olur.Devamını bekliyoruz.
    yahu bırakın bu boş muhabbetleri.
    bu arkadaşın atelyesi hanginizde var?
    kaynak makinanız mı var?
    kesme traşlama taşlama makinanız mı var?
    sadece bu demiri yapmak için bile 7-8 bin liralık malzemeniz olması lazım

İrf motor
    açın linlki kendi gözlerinizle görün
    adam ürettiği her ürüne koşulsuz şartsız iade veya değişim garantisi veriyor 2 yıl
    üstelik tüm üzünleri dünyaca ünlü markaların çok çok altında fiyatlara veriyor
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bırakın bu boş muhabbetleri.
    bu arkadaşın atelyesi hanginizde var?
    kaynak makinanız mı var?
    kesme traşlama taşlama makinanız mı var?
    sadece bu demiri yapmak için bile 7-8 bin liralık malzemeniz olması lazım

İrf motor
    açın linlki kendi gözlerinizle görün
    adam ürettiği her ürüne koşulsuz şartsız iade veya değişim garantisi veriyor 2 yıl
    üstelik tüm üzünleri dünyaca ünlü markaların çok çok altında fiyatlara veriyor
    Benimki atölyeden dahi sayılmaz. Küçük bir garajınız veya kullanmadığınız ama kendinize ayırabileceğiniz bir kömürlüğünüz dahi varsa birşeyler yapılabilir, yeter ki yapılmak istensin. Gördüğünüz yer senelerce "şu da lazım, bunu da alalım bulunsun, şu hep lazım oluyor alalım bir tane" ler ile oluşmuş biryer. Herhangi bir kar amacı yok. Misafir ettiğim arkadaşlar da bunu teyit edeceklerdir zaten.

Ayrıca bahsettiğiniz linki açtım baktım, sonra tekrar ve tekrar baktım ama bir türlü MT-07 için Yan Çanta Demiri bulamadım. Acaba ben mi gözden kaçırdım?

İRF' yi marka olarak severim, yerli üreticiyi ise çok çok severim. Bu, benim kendimin yapabileceği birşeye çok daha fazla para harcayarak satın almamı mecbur kılmaz.

Belki bu forumdaki arkadaşlardan sadece 10 tanesinin bu tip üretim imkanı vardır, bunlardan sadece ikisi bunu yapabileceğini düşünür ve yaparsa o dahi fazlasıyla yeterlidir.

İnsanları üretime ve imalata, ekonomiye teşvik etmek değerlidir. Bunu hiçe saymayalım lütfen. Bunlar sizin belirttiğiniz gibi "boş muhabbetler" değil.
    Angrypower bunu beğendi.
    ...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Benimki atölyeden dahi sayılmaz. Küçük bir garajınız veya kullanmadığınız ama kendinize ayırabileceğiniz bir kömürlüğünüz dahi varsa birşeyler yapılabilir, yeter ki yapılmak istensin. Gördüğünüz yer senelerce "şu da lazım, bunu da alalım bulunsun, şu hep lazım oluyor alalım bir tane" ler ile oluşmuş biryer. Herhangi bir kar amacı yok. Misafir ettiğim arkadaşlar da bunu teyit edeceklerdir zaten.

Ayrıca bahsettiğiniz linki açtım baktım, sonra tekrar ve tekrar baktım ama bir türlü MT-07 için Yan Çanta Demiri bulamadım. Acaba ben mi gözden kaçırdım?

İRF' yi marka olarak severim, yerli üreticiyi ise çok çok severim. Bu, benim kendimin yapabileceği birşeye çok daha fazla para harcayarak satın almamı mecbur kılmaz.

Belki bu forumdaki arkadaşlardan sadece 10 tanesinin bu tip üretim imkanı vardır, bunlardan sadece ikisi bunu yapabileceğini düşünür ve yaparsa o dahi fazlasıyla yeterlidir.

İnsanları üretime ve imalata, ekonomiye teşvik etmek değerlidir. Bunu hiçe saymayalım lütfen. Bunlar sizin belirttiğiniz gibi "boş muhabbetler" değil.
    öncelikle elinize emeğinize sağlık.
    Tepkimin size olmadığını bilmenizi isterim.
    Amacım sizi kırmak veya yaptığınız işi küçümsemek kesinlikle değil.
    videonuzda bahsettiğiniz yabancıya para vermeyin kısmına katıldığım için bu linki paylaştım.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25

motorumu apartmandakilerle kavga dövüş kamelya ya zor koydum şimdi bıdı bıdı yapıyolar yaz geldi diye (biraz haklılarda)keşke kömürlük vs olsada yapsak
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler