Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sizce CBR 650 R 2019 titreşim sorununu çözmüş müdür ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Titriyor ya zangır zangır (fiyatlar düşsün)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz yorumlar Hondaya zarar versede,benim hep işime gelmiştir çünkü : şuan cbr650f kullanıyorum,bir önceki motorumda cbr650f ti,2014-2015 model abs li Japon canavar gibi motosiklet,ve bu titreşim eleştirisinden dolayı fiyatları çok uygun,hıııı titreşimse evet biraz titreşim var ve bu beni rahatsız etmeyecek seviyede,biliyorum daha öncede yorum yapmıştım ama ,kullanıyorum çok memnunum AMA asıl konu şu : Bu titreşim mevzusundan dolayı fiyatları bayaa düşük ve bu sayede böyle bir motora o fiyatlara 30 bin bantlarında alıp binebiliyorum yoksa fiyatı daha yüksek olurdu binemezdim. Bu yeni modeli kullananlar inşallah yorum yaparsa bizde aydınlanmış oluruz ama işte motor daha çok yeni,zamanla belli olacaktır
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha yaygara yapalım bayramdan sonra bende alayım . Çok titriyor.
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titriyor ya zangır zangır (fiyatlar düşsün)

Bende sizlere destek veriyorum ve diyorum ki ;

Tittttrettinn beni CBR 650 R Titttrettttiiiiinnnnn!!!!
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza250
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotorcuMuhabbetinin 650 R ile canlı yayınını izledim sorum cevaplanmış oldu.650 F kadar titremiyormuş.
    Forza250 inceleyenlerin hepsi beğendik demişti ama bir kaç ay kullananlar kmde yaptıkça gidonda sallama şikateyi %80inde çıktı ve sorunu sorun olarak görmeyenler de var yani motordaki titreşim de sizin için göreceli olarak az ya da çok olabilir ve diğer kişilerin söylediği gibi haklılar çoğu kanal objektif davranamıyor
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    ben böyle titreyen makine görmedim 650f çok fena ya....

titreşim olayı çok kişisel bişey bence yani hem giydiğiniz ekipmana hem yaptığınız km'ye göre çok değişir rahatsız edip etmemesi. Ben Harley'de bile rahatsız oluyordum ki harley öyle böyle titremez hani rölantideylen komple sürücü titrer Bir başkası MT25 çok titriyor rahatız oluyorum diyor ben şok CBR650 hiç kullanmadım bilmiyorum ama bence kendiniz test edin başkasının görüşleri sizi yanıltır.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    cbr650r satsın satsın 100 tane satar bu kadar konuşmaya değmez 2. el motosikletler dönecek artık. 0 motor alma devri kapandı.
    MimTolga bunu beğendi.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    herkes anlaşıp motorsiklet almayı bıraksak gümrük vergisini kaldırmazlar mı :(
    trancexp bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes anlaşıp motorsiklet almayı bıraksak gümrük vergisini kaldırmazlar mı :(
    mevcut motorlardan daha çok vergi almaya başlarlar
    trancexp ve hasmet bunu beğendiler.

Herkese selam geçen bu sezon bakımdan kısa bir süre sonra gidonda geçen sezon olmayan trim gibi bi titreme başladım ve ciddi hissedilir oldu. Bakımda honda servisi motul marka koydu ben başka bir marka kullanmış geçen sezon. acep yağdan mıdır yoksa gidon topuzlarında mı bir sorun var bilemedim. geçen sezon 2 saat yol giderdim gidondan herhangi bir şey hissetmezken bu sezon 1 saat sonunda bariz uyuşma oluyor elimde. topuzların vidasına bi baktım ama gevşeme yok hatta o kadar sıkı ki açamadım. fikri olan var mı bu topuzların trim ile alakası yok mu

Gıranğda balanasör olmadığı için çoğ titriyor :D

Alıp kullanan var mı ? Yakıt durumunuz nedir.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Beni de bu forumda ki honda fanatikleri bitiriyor arkadaş yok her içten yanmalı motor titrermiş bilmem ne.... Yahu mt09 incelemesinde bile 650f in titreşiminden şikayet karşıma çıkıyor adam dayanamayıp daha 3binküsür km deki motorunu satmış... Bi ara düşünüyordum bende 650f i bu sebeble vazgeçtim.... Ha evet titreyebilir rölantide titrer, aşırı düşük yada yüksek devirde titreyebilir eyvallah ama 110-150 arası yani en çok kullanılacak, orta devirlerde titremek nedir... Hemde 4 silindir makina da...Neredeyse övecekler var bu titreşimi pes doğrusu....

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim tek silindirlide gidonda,pegde,artçı selesinde titreşim var ve alışığım ama arkadaşın Cb650F'ini kullandığımda üst devirlerde gaza aban gidon,peg süper ama deponun oradan alttan alttan sanki alt takımlara birşey vuruyormuş gibi hissettim. Motor çok güzel uzuyor, o ayrı..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kotuymus. Hic bilmiyordum oyle oldugunu.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı eup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam geçen bu sezon bakımdan kısa bir süre sonra gidonda geçen sezon olmayan trim gibi bi titreme başladım ve ciddi hissedilir oldu. Bakımda honda servisi motul marka koydu ben başka bir marka kullanmış geçen sezon. acep yağdan mıdır yoksa gidon topuzlarında mı bir sorun var bilemedim. geçen sezon 2 saat yol giderdim gidondan herhangi bir şey hissetmezken bu sezon 1 saat sonunda bariz uyuşma oluyor elimde. topuzların vidasına bi baktım ama gevşeme yok hatta o kadar sıkı ki açamadım. fikri olan var mı bu topuzların trim ile alakası yok mu
    Ipone yağ ile değiştirin. Bu honda motulu sevmiyor

Cbr650r var bende. Şehir içi 5.2 yazıyor şuan. Fazla değil mi sizcede.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr650r var bende. Şehir içi 5.2 yazıyor şuan. Fazla değil mi sizcede.
    R versiyonu için değil diye düşünüyorum. F versiyonu için bile yanlış hatırlamıyorsam 4.5-4.8lt/100km gibi değerler veriyorlardı kullanıcılar kendi başlığı altında .

Motosikleti
    MT-07
    Bende mt-07 var. Şehir içinde 4.5lt gibi bir değerde geziyorum. Seninki 4 silindirli olduğu için normal. Bazlamadan atlamadan efendi gibi gittiğimde 4.2’lere kadar düşüyor.

Ben gazlamıyorum. Gayet sakin gidiyorum aşağı doğru giderken de debriyaj ile gidiyorum. Daha ekonomik olsun diye. 5.2 bana fazla gibi geldi. Zaten 4.2 değil 4.5 olsa öpüp başıma koyarım 5.5 olacak diye çekiniyorum.

Biri video atmış f olan ile uzun yolda 3.4 sabit 90 ile. Bu değerleri yakalabilirsem şehir içi 4,5 şehir dışı 3.5 çok çok iyi.bence. ama şehir içi 5.5 fazla geldi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bence 5 - 5,5 arası normal gibi. Bende 471cc CB500F var şehir içi 3,6 yakıyor. CBR650R 649cc, (saçma olacak ama meraktan yapıyorum) sadece cc'leri oranladığımızda 649 ÷ 471 × 3,6 = 4,96 ~= 5,0 gibi bir sayı çıkıyor.

Bu motorların çevirdikleri ve optimum çalıştıkları devirler farklı, birisi 2 diğeri 4 silindir, o kadar fark olur. Ben kendi motorumla kıyasladığımda aşırı bulmadım bu sarfiyat miktarını. Motora iyice alışıp nerede ne kadar gaz istediğini de tam çözdüğünüzde 5,2 -> 4,9 / 5,0 gibi düşersiniz belki... Ama şu haliyle çok yakıyor da denemez herhalde?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)