Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Başlangıcı ve Yurtdışı Alışverişi Hakkında Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ManTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Herkese iyi akşamlar dilerim,22 yaşında öğrenciyim,okuyup çalışıyorum.Haftaya ehliyetimi alacağım sınavda başarılı olursam.Deneyimli arkadaşlara,abilere,ablalara bir kaç sorum olacak. Ehliyetimi aldıktan hemen sonra motor alamayacağım,bir iki aylık bir bekleme sürecim olacak.Başlayacağım model 2018 R25 ABS modeli. Spor istememdeki sebep görünüş,karakterime daha uygun olması,sınıfının en başarılı motoru olması(kişisel yorumum) ve hayalimde ki R6 modelini kullanmamın ilk basamağı benim için.

1) Eğitimlerimi hangi kurumda alacağımın bir önemi var mı ? Yamaha motorsiklet=yamaha kursu gibi ? Hangi eğitimleri almam,neler yapmak beni daha hızlı potansiyelime ulaştırabilir ?
    2) Motorun rodajı bir acemi için zorlayıcı mı olur yoksa daha mı yararlı olur onu tanımam kontrol etmem gibi ?
    3) Motoru yeterince tecrübe kazanmadan trafiğe çıkarmak yerine 15 dakika mesafedeki spor salonuma giderken ve sokak aralarında kullanmayı gezmeyi düşünüyorum,sizce bu doğru bir karar mı yoksa tecrübe trafikte mi edinilir ?
    4) Rodajı birkaç aylık sürece yayabilir miyim ? Eğer 3.sorumun cevabı trafiğe çıkmamalısın olacaksa,rodaj bitimi uzar diye düşündüm.

Bu sorular motor hakkındaydı,şimdi ki sorularım ekipmanlar hakkında olacak.Gerçekten ekipmanlar hakkında çok çok fazla şey okudum.Ülkede ki ürünler dolar bazlı olduğu için çok faiş kar marjları olduğunu düşünüyorum.Eldivenimi bir mağazadan aldım bile,yanlış yaptım sanırım ama olsun aldım.

Eldiven : Five Gloves Yazlık Kurukafalı Motosiklet Eldiveni Slide (Alındı)
    Ceket : Dainese Avro D2 Tekstil
    Kask : Çok fazla çeşit ve farklı fiyatlar var kafam tamamen karışık bu konuda.

Ceket ve kaskı yurtdışından almak istiyorum eldiven hatasından sonra. Motorinn gibi sitelerden getirdiğimde ürünleri azamı 100-250 lira daha uyguna geliyor.Bu siteye verebileceğiniz alternatif var mı ? Türkiyede polycarbon kasklar 700-1500 arasında iken yurtdışında bu fiyatlara indirimden fiberglass alabiliyorum. Sizce yurtdışından almalı mıyım ? (Ayakkabı ve dizlik(pantolon) halledilebilir önceliğim ceket ve kask şuanlık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son sorudan başlayayım. Yurtdışından toplu alımlar genelde kargo masrafından dolayı mantıklı olabiliyor. O yüzdem birkaç parça birden almanız uygun olabilir. Ama kurlardan dolayı Türkiye’den aşırı ucuza bulma ihtimaliniz çok yok gibi sanırım.

Eğitimlerde belli başlı kurumlar var zaten. O belli başlı kurumlar da kaliteli olanlar. O kurumlardan alınacak eğitimin içeriği bence önemli olan. Sadece parkur eğitimi olanlar motosiklete hakimiyete odaklanacakken, yol eğitimi de veren kurumlar trafiğe yabancı kişiler için daha mantıklı olacaktır gibi geliyor.

Rodajdan korkmaya gerek yok. Motoru tanıma açısından iyi olacaktır. Kapalı alanda en azından motosikletin ağırlığına ve özellikle frenlerine ve gaz tepkisine alışmak her zaman ekstra avantaj sağlar. Rodajın süreç olarak uzamasının da bir problemi olacağını sanmıyorum.

Son olarak ekipmanlara motosiklet pantolonu ve motosiklet botu da eklemeni tavsiye ederim.

Şimdiden hayırlı olsun. Allah kazasız belasız, keyif ve bilinçle yıllarca motosiklet sürmeyi nasip etsin.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Kurumsal bir firmadan aldığın sürece bence problem yok , bende yra dan aldım ve gayet memnunum vaktim ve param olursa seviye 3 e gitmeyi düşünüyorum bu aralar.
    Rodajın sorun olacağını sanmam, şehir içi bol vites değiştirmeli ve motor sıkıştırılmadan yapılan rodaj yeterli.
    Eğer araç kullanmadıysanız istanbul gibi kalabalık şehirlerde trafiğe çıkmadan motora ne kadar adapte olursanız o kadar rahat ederseniz, trafikte olmanın stresi başka. Yol okumayı,diğer sürücülerin davranışlarını ve potansiyel tehlikeleri bilmek çok avantaj.
    Rodajı ilk 1000 km olarak düşünmek yanlış, evet çoğu etki o aralıkta gözleniyor ama ilk 2 bin km ortalama olarak rodaj devam eder aslında. Zamanla parçaların birbirine alışma süresidir o yüzden problem olacağını sanmam.

Çok fark varsa yurt dışından alınabilir, ama kask sipariş vermeden mutlaka denenmeli. Motosikleti ekipmanlarıda işin içine dahil ederek seçmenin faydası var. İşletme giderleri olacak, olası bir ufak düşürmede bile şaşıracağın rakamları vermek zorunda kalabilirsin o yüzden ek masrafları hesaplamayı unutma sadece benzin koy git olmuyor malesef r25 güzel motor belki bende benimkini satıp 0 alırım, yeni modelin kırmızısı çok hoş ama o paralara çıkıncada başka motorlara kayıyor gözüm. Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Bot ve pantolonu es geçmeyin

rodajın zor bir tarafı yok sadece belirli bir devri geçmiyosun ilk 1000 1500km zaten sende alışma sürecinde olduğundan sakin sakin kullanacaksın.

ders için bir çok kurum var özel ders veren hocalarda var refaransı iyi olanlardan birini seç fiyat ve uygunluk durumuna göre. isim vermek yasak mı bilmiyorum ama ben tek seans özel ders almıltım murat denizhan'dan oldukçada memnun kaldım. Honda ve yamaha için önceden ayarlaman lazım hemen doluyor kontenjan bir de honda için 2 gün komple ayırman lazım yamahadan emin değilim.

ekipman yurtdışından ne kadar ucuza gelir bilmiyorum ama en azından mağazada dene öyle sipariş ver özellikle kask için söylüyorum hepsinin kalıbı farklı aynı markanın bile farklı modellerinde kalıplar uymuyor hatta bazı kasklar senin kafa şekline hiç uymuyor. sharp ve snell testlerine bakabilirsin kask seçmek için. dizlik yerine türk malı tech90 pantalonda alabilirsinyi bir dizlikle hemen hemen aynı fiyata gelir. fakat sonra alırım diye sallama sakın çok önemli hem dizlik/pantalon hem de ayakkabı.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    İyi demişsin hoş demişsin de r25 başlangıç motoru değil,allah korusun kafana geçer

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yurtdışından alırken değişim süreci maliyetli olduğu için tahminen bana uyar yaklaşımından kaçının. Gerekirse bir mağazada deneyin, olup olmadığına bakın, ondan sonra sipariş verin.
    Öte yandan, döviz kurlarındaki artış ve yerli mağazaların satışlar düşmesin diye fiyatları arttırmaktan korkması, yurtdışı ve Türkiye arasındaki farkı azalttı. Bir istisna AB ülkeleri. AB yasasına göre, firmaların AB dışına satışlarda KDV almama hakkı var (Bazıları alıyor).
    ABD'den bir ceket aldığınızda KDV dahil 200 dolar ise size 200 dolardan satıyor. %20 gümrük vergisi ile oluyor 240 dolar.
    Yurtdışına gönderirken KDV yansıtmayan bir Avrupa firmasından sipariş verirseniz, ürün KDV dahil 200 dolar ise (Karşılaştırma için yine dolardan gidiyorum, yoksa avro olarak alıyorsunuz tabii) firma size yaklaşık %18-20 daha ucuza veriyor (KDV'yi tahsil etmiyor). 180 dolara size yolluyor diyelim. %18 gümrük vergisi ekleniyor. Yaklaşık 200 dolara geliyor yine. Yani pratikte gümrük ücreti ödememiş gibi oluyorsunuz.

Motosikleti
    R25
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışından alırken değişim süreci maliyetli olduğu için tahminen bana uyar yaklaşımından kaçının. Gerekirse bir mağazada deneyin, olup olmadığına bakın, ondan sonra sipariş verin.
    Öte yandan, döviz kurlarındaki artış ve yerli mağazaların satışlar düşmesin diye fiyatları arttırmaktan korkması, yurtdışı ve Türkiye arasındaki farkı azalttı. Bir istisna AB ülkeleri. AB yasasına göre, firmaların AB dışına satışlarda KDV almama hakkı var (Bazıları alıyor).
    ABD'den bir ceket aldığınızda KDV dahil 200 dolar ise size 200 dolardan satıyor. %20 gümrük vergisi ile oluyor 240 dolar.
    Yurtdışına gönderirken KDV yansıtmayan bir Avrupa firmasından sipariş verirseniz, ürün KDV dahil 200 dolar ise (Karşılaştırma için yine dolardan gidiyorum, yoksa avro olarak alıyorsunuz tabii) firma size yaklaşık %18-20 daha ucuza veriyor (KDV'yi tahsil etmiyor). 180 dolara size yolluyor diyelim. %18 gümrük vergisi ekleniyor. Yaklaşık 200 dolara geliyor yine. Yani pratikte gümrük ücreti ödememiş gibi oluyorsunuz.
    Bu konularda biraz tecrübesiz olsamda alacağım kaskı mağaza da deneyip sipariş vermeyi düşündüm. Şu kaskın fiyatında aynı kalitede hiçbir ürün bulamadım henüz : https://www.motoin.de/Helmets/Integr...et::47851.html

K5S Türkiye de en ucuz 2200 liradan başlayan bir kask,bu sitede ürün 1366 lira+kargo 136+gümrük %20 desek 274 = 1776 liraya geliyor.Ben bu fiyata Türkiye de kask bulabileceğimi düşünmüyorum bu kalitede,dersin ki ekle 200 lira daha Shoei qwest al. Cekette de aynı fikirdeyim.Yanlış ve eksik hesap yapıyorsam bilgilendirirseniz çok sevinirim,bu kdv gümrük pek anlamıyorum.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız içinde,R25'in yavaş bir motor olduğunu düşünmüyorum ama hızlı da değil. Motoru tehlikeli kılan insanlar sonuçta.Dediğim gibi potansiyele en hızlı şekilde ulaşmak için çalışacağım

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Q west naked motosikletler için üretilen bir kask diye biliyorum,önceden kullandım,shoei alacaksan indirimden nxr dusurmeye calisabilirsin,agresif duruşlu motosiklet sevdiğini dusunerek,nxr ında hem kalite hem görüntü bakimindan seni tatmin edeceğini soyleyebiliriz,ben ikinci el öneririm,kaskta değil tabi ki.Tertemiz uygun fiyatli dainese ceket bulabilirsin bence,yirtiksiz sokuksuz.Fiyatindam 500 600 uyguna hem de sirtlik dahil satiyorlar genelde 2.el satanlar.Bu da senin 1000lira kazanc yapmani sağlar.

Motosikleti
    MT 25
    Şunu söyleyeyim R25 Seni üzecektir. Gerek Ağırlığı gerekse masrafı olsun istersen rodajı 1 yılda yap ama 6 haftada bir yada 1000 km'de ilk yağı değiştirmek zorundasın yahama'da ek olarak. İllaki düşüp kalkacaksın düşmem deme bende öyle diyordum ne kadar eğitim de alsak tecrübeli de olsak belki bir yaya belki kazık fren yapan bir araç yüzünden belki de yollardaki çukurlar belki de öyle bir yerde durucaksın ki ayağın yere eğimden değmeyecek motoru düşürürsün. sana da ciddi masraf açar koruma takozlarını taktır bence bi 5000km için sana kolay alsat yapabileceğin parçası seni üzmeyecek bir motor lazım. Birde Motor öyle birşey ki 200 le giderken 100 ile gitme hissiyatı uyandırıyor. O motorda Sınıfına göre iyi gidenlerden. Allah korusun gaza gelirsen neler olabilir. Hevesin ve heyecanın senin içini pırpır ediyordur benim ki de öyle. Fakat en azından hem ileri sürüş eğitimin bitene Hem'de sen iyice trafiğe alışana kadar idaretenlik bir motor al.

Ben R25 Hastasıyım illa'da r25 diyorsan Ekipmanlarını botuna dizliğine kadar tam kullan

Motosikleti
    Forza 250
    R25 başlangıç için bence de uygun değil, gazlamak kolay fakat durmak öyle kolay bir iş değil. Ben yeni başlayanlara hem trafiğe ve konumlanmaya alışmaları açısından, hem de bu acemilik döneminde debriyajla vitesle cok uğraşıp konsantresini yola versin diye skuter tavsiye ediyorum. 2. eli kuvvetli pcx ya da abs li nmax ile başlayıp 5000-10000 km sonra 2. motor olarak 250 cc birşey alıp kendi motorunla Motto akademide hakimiyet ve yol eğitimi alabilirsin.
    Ekipmanlarını buradan almak daha mantıklı-kargo gümrük vb açısından. En az 5 sene kullanacağın ekipmanlar için verdiğin paraya acıma hayatını kurtaracaklar. Full face kask eldiven mont korumalı pantolon çizme alman gerekenler. Hava 40 derece bile olsa bunları tam takım giymeden bakkala bile gitme.
    Son olarak da nmax incelemesini buraya koyayım belki faydası olur. Rahmetli Barkın’ın sözünü de hatırlatmakta fayda var; motorların bir yere kaçtığı yok.

Motosikleti
    speederbike
    Motoin ve FC-moto için pratikte cebinizden çıkacak nihai para login olmadan gördüğünüz fiyat + kargo olur.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Q west naked motosikletler için üretilen bir kask diye biliyorum,önceden kullandım,shoei alacaksan indirimden nxr dusurmeye calisabilirsin,agresif duruşlu motosiklet sevdiğini dusunerek,nxr ında hem kalite hem görüntü bakimindan seni tatmin edeceğini soyleyebiliriz,ben ikinci el öneririm,kaskta değil tabi ki.Tertemiz uygun fiyatli dainese ceket bulabilirsin bence,yirtiksiz sokuksuz.Fiyatindam 500 600 uyguna hem de sirtlik dahil satiyorlar genelde 2.el satanlar.Bu da senin 1000lira kazanc yapmani sağlar.
    Çok teşekkürler,söylediğiniz kask modellerine bakacağım.Evet doğru tahmin,kullandığım ürünün sağlamlığı kadar görüntüsüde genç olduğum için önemli etken açıkcası O zaman ceketi kesinlikle 2.el temiz dainese bakacağım

Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu söyleyeyim R25 Seni üzecektir. Gerek Ağırlığı gerekse masrafı olsun istersen rodajı 1 yılda yap ama 6 haftada bir yada 1000 km'de ilk yağı değiştirmek zorundasın yahama'da ek olarak. İllaki düşüp kalkacaksın düşmem deme bende öyle diyordum ne kadar eğitim de alsak tecrübeli de olsak belki bir yaya belki kazık fren yapan bir araç yüzünden belki de yollardaki çukurlar belki de öyle bir yerde durucaksın ki ayağın yere eğimden değmeyecek motoru düşürürsün. sana da ciddi masraf açar koruma takozlarını taktır bence bi 5000km için sana kolay alsat yapabileceğin parçası seni üzmeyecek bir motor lazım. Birde Motor öyle birşey ki 200 le giderken 100 ile gitme hissiyatı uyandırıyor. O motorda Sınıfına göre iyi gidenlerden. Allah korusun gaza gelirsen neler olabilir. Hevesin ve heyecanın senin içini pırpır ediyordur benim ki de öyle. Fakat en azından hem ileri sürüş eğitimin bitene Hem'de sen iyice trafiğe alışana kadar idaretenlik bir motor al.

Ben R25 Hastasıyım illa'da r25 diyorsan Ekipmanlarını botuna dizliğine kadar tam kullan
    Ben kesinlikle sizleri haksız bulmuyorum bu konuda inanın bana.50-60 km hızla düşmek bile tehlikeli. Ehliyet için hazırlandığım motorda 200cclik bir çin motordu.Spor yaptığım için ağırlığı çok rahatsız etmedi beni,kontrol etmekte zorluk yaşamadım.Motoru alır almaz koruma takozu alacağım,düşmeyen motorcu yoktur bunuda biliyorum lakin ekonomiyi yakından takip ettiğimiz bir iş yapıyoruz ve gelecek zamanlarda bu motora sahip olmak şuan olduğundan daha lüks bir hale geleceğini düşünüyorum.Ekipman konusunda da inanın motorda olduğu gibi en yüksek kaliteyi alacağım her zaman,tecrübe daha iyi seçimler yapmamıda sağlayacaktır diye düşünüyorum.Çünkü hayatına da bu doğrultuda değer biçiyor insan

Motoin ve FC-moto için pratikte cebinizden çıkacak nihai para login olmadan gördüğünüz fiyat + kargo olur.
    Şuan kayıt olup baktım evet sadece fiyat ve kargo,harici bilgiye yer verilmemiş.Ablam özel bir şirkette dış ticaret uzmanlığı yapmakta,vergi hakkında onunda bilgisini alıp sizlere ulaştıracağım kısa zamanda.

Motosikleti
    MT 25
    Umarım busöylediklerin sadece forumda kalmaz hayırlısı oldun tekerin yere düz bassın

Motosikleti
    speederbike
    Dediğim gibi, maliyet hesabı yaparken, pratikte ürün fiyatı + kargo hesaplasanız az çok doğru tutarı bulursunuz.
    Gerçekte ise KDV'siz fiyatı ve kargoyu ödüyorsunuz. Sonra vergiyi ödüyorsunuz. Toplam hemen hemen eşit.

Ürün fiyatı + KDV + Kargo = Ürün fiyatı + Kargo + Gümrük vergisi
    KDV = Gümrük vergisi
    Nitelikleri farklı, ama nicelikleri yakın

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ManTT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konularda biraz tecrübesiz olsamda alacağım kaskı mağaza da deneyip sipariş vermeyi düşündüm. Şu kaskın fiyatında aynı kalitede hiçbir ürün bulamadım henüz : https://www.motoin.de/Helmets/Integr...et::47851.html

K5S Türkiye de en ucuz 2200 liradan başlayan bir kask,bu sitede ürün 1366 lira+kargo 136+gümrük %20 desek 274 = 1776 liraya geliyor.Ben bu fiyata Türkiye de kask bulabileceğimi düşünmüyorum bu kalitede,dersin ki ekle 200 lira daha Shoei qwest al. Cekette de aynı fikirdeyim.Yanlış ve eksik hesap yapıyorsam bilgilendirirseniz çok sevinirim,bu kdv gümrük pek anlamıyorum.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız içinde,R25'in yavaş bir motor olduğunu düşünmüyorum ama hızlı da değil. Motoru tehlikeli kılan insanlar sonuçta.Dediğim gibi potansiyele en hızlı şekilde ulaşmak için çalışacağım
    Konu ile ilgili olarak geçen hafta başlık açmıştım. Şu dönem motoin.de de AGV kasklarda %50(gerçek) indirim var. Türkiye' deki firmaların ellerinde kalan 4 yıl önce üretilmiş, XS bedeni için yapılan indirim tarzında değil, gerçek indirim Paylaştığın linkteki kaskın aynı rengini geçen hafta sipariş ettim, şansa bak Önce mağazada beden dene, sonra buradan sipariş et derim. Ben mevcutta AGV K5 kullanıyorum, kalıpları aynı olduğu için denememe de gerek yoktu ama mağazada deneyip aldım yine de. Türkiye' de bu deseni yok. Benzerinin fiyatı da 3.000TL civarı. 1.500TL civarına alma gibi bi fırsat elime geçince garantisini falan sallamadım. Elimde zaten AGV K5 var, herhangi bir parçasında sıkıntı yaşarsam elimdekiyle değiştiririm. Motoin ve Fc-moto.de yi öneririm. İkisinden de daha önce alışveriş yaptım. DHL ile gönderiyorlar zaten. Öncelikle adresini Türkiye olarak güncelleyip giriş yap, vergi düşmüş fiyatları gör. Hesap yaparken şu şekilde yapabilirsin:(Ürün fiyatı x 1,2)+20Euro(Yaklaşık kargo ücreti)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ile ilgili olarak geçen hafta başlık açmıştım. Şu dönem motoin.de de AGV kasklarda %50(gerçek) indirim var. Türkiye' deki firmaların ellerinde kalan 4 yıl önce üretilmiş, XS bedeni için yapılan indirim tarzında değil, gerçek indirim Paylaştığın linkteki kaskın aynı rengini geçen hafta sipariş ettim, şansa bak Önce mağazada beden dene, sonra buradan sipariş et derim. Ben mevcutta AGV K5 kullanıyorum, kalıpları aynı olduğu için denememe de gerek yoktu ama mağazada deneyip aldım yine de. Türkiye' de bu deseni yok. Benzerinin fiyatı da 3.000TL civarı. 1.500TL civarına alma gibi bi fırsat elime geçince garantisini falan sallamadım. Elimde zaten AGV K5 var, herhangi bir parçasında sıkıntı yaşarsam elimdekiyle değiştiririm. Motoin ve Fc-moto.de yi öneririm. İkisinden de daha önce alışveriş yaptım. DHL ile gönderiyorlar zaten. Öncelikle adresini Türkiye olarak güncelleyip giriş yap, vergi düşmüş fiyatları gör. Hesap yaparken şu şekilde yapabilirsin:(Ürün fiyatı x 1,2)+20Euro(Yaklaşık kargo ücreti)
    Şu an kontrol ettim, ürün gelmiş. 203,28€ luk alışverişe 255 TL gümrük vergisi çıkmış. Sanırım yaklaşık olarak %18 gibi bir vergi çıkmış.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Türkiye'ye gelince de %18 kdv si var unutmayalım.

Motosikleti
    R25
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Şu an kontrol ettim, ürün gelmiş. 203,28€ luk alışverişe 255 TL gümrük vergisi çıkmış. Sanırım yaklaşık olarak %18 gibi bir vergi çıkmış.

Çok teşekkür ederim,kısmet diyorum o zaman bu fiyata bu kask. Kesinlikle alacağım

Not: 255 liralık vergi dahilinde hala çok makul fiyatlar bunlar fiberglass kask için,ilerde denk gelip okuyan olacaktır illa ki.Gönül ister ki kendi ülkemden almak ama durumlar malumunuz.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam arkadaş login olmadan yazmış. Login olmadan bakınca zaten yurtdışı vergili (%18 civarı) fiyata bakıyorsun. Login olunca %18 düşüyor fiyatlar. Türkiye için yeniden %18 ekleyince arkadaşın dediği gibi pratikte login olmadan olan fiyat+kargo gibi düşünebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı ManTT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim,kısmet diyorum o zaman bu fiyata bu kask. Kesinlikle alacağım

Not: 255 liralık vergi dahilinde hala çok makul fiyatlar bunlar fiberglass kask için,ilerde denk gelip okuyan olacaktır illa ki.Gönül ister ki kendi ülkemden almak ama durumlar malumunuz.
    Maalesef öyle, biz de böyle uçuk indirimlerde anca alabiliyoruz bişeyler. İndirime denk gelmek lazım. Geçenlerde de fc-moto da bogotto (kendi markaları) marka eldiven vardı, indirim kuponuyla birlikte 24 euro ya falan denk geliyordu. Türkiye de muadilleri 400-500 TL. Böyle büyük indirimleri yakalamak lazım.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bence başlangıç motoru olur abartılacak bir motor değil r25 ama sen yeterki hız yapma sıkıntı yaşamazsın.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihai para diyorum zaten. Gavurun KDV'si ile bizim gümrük vergisi hemen hemen aynı oranda. Ayrıca o siparişin Türkiye'de KDV'si olmaz, gümrük vergisi olur.

Zaten valeros46 açıklamış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)