Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski üretim tarihli deri ceket korur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Arkadaşlar üretim tarihinin eski olduğunu düşündüğüm ancak hiç bir yerinde yazmayan dainese avro d1 modelini aldım. Deri,yıllar geçtikçe koruma performansından bir şey kaybeder mi?
    -Ayrıca bu ceket ile eldiven giymek zor gibi geldi dirsek koruması bileğe çok yakın. avro d1 ceket ile alpinestars gp pro veya dainese carbon d1 (uzun) modelini giyebilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Deride omur onemli degil guvenle giyebilirsin

Motosikleti
    MT 25
    İçindeki korumaları sök bak bir hala 0 gibimi Büzüşme vs deformasyon var mı yoksa birşeycik olmaz
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Korumalarda sorun yoksa güvenle giyebilirsin. Şüpheye düşersen korumaları değiştirebilirsin ama genelde kaza vb. olmadan korumalara bir şey olmaz.

Motosikleti
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deride omur onemli degil guvenle giyebilirsin
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçindeki korumaları sök bak bir hala 0 gibimi Büzüşme vs deformasyon var mı yoksa birşeycik olmaz
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumalarda sorun yoksa güvenle giyebilirsin. Şüpheye düşersen korumaları değiştirebilirsin ama genelde kaza vb. olmadan korumalara bir şey olmaz.
    teşekkürler yanıtlar için.

korur bir şey olmaz dikişlerinde sorun olmasın sökük vs ona dikkat et. korumalarınıda söküp kontrol edebilirsin

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Mont icin bilemem ama bot icin fazlasiyla fikir sahibiyim. Soyle anlatayim, eylul-ekim gibi uygun fiyata TCK marka goretex bir touring bot satin aldim. Modeli internetten arastirdigimda 10 yil once uretilen bir model oldugunu ogrendim. Ama aldigim bot etiketleri uzerinde ve sifirdi.

Sanirim 2 veya 3. gun ikisinin de tabani cikti. Cunku yapistiricilari kurumustu artik. Ayrica, fermuarin oldugu kisimdaki deriler pul pul dokukuyor. CE 2-2-2 seviye bot ama bekledigi icin umarim korumasinda sikinti yoktur.

Kisacasi, bir daha eski deri urun almam.

Japoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnternette aynı montun 2017 modeli 1.100tl. normalde 1500tl. Alınır mı sizce?n11

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı Japoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette aynı montun 2017 modeli 1.100tl. normalde 1500tl. Alınır mı sizce?n11
    1100tl ye nerede ?
    İhtiyacım yok ama eğer 1100tl ise hemen bir tane alırım
    Muhtemelen tekstil ürün ile karıştırdınız.

Japoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah evet karıştırmışım uykusuzluktan dikkatimden kaçmış. Kusura bakmayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sentetik ürün zamanla bozulabilir, bu noktada değişkenlik çok. Kimi sentetik malzeme ne yaparsanız yapın bozulur, kimi biraz daha sağlamdır.

Ancak hakiki kaliteli (top grain) deri yıpratılmadığı müddetçe (mesela çamaşır makinasinda yıkama) ömür boyu dayanır.

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrica, fermuarin oldugu kisimdaki deriler pul pul dokukuyor.
    O kısım muhtemelen hakiki deri değildir, deri görünümlü sentetik malzemedir.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Bende veloster var takas edek mi
    Güzel montmuş gülegüle kullan

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mont değil ama eldivenleri karşılaştırmışlar.

https://youtu.be/3wcglojiMGA
    ryangt bunu beğendi.

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Ayrıca bu ceket ile eldiven giymek zor gibi geldi dirsek koruması bileğe çok yakın. avro d1 ceket ile alpinestars gp pro veya dainese carbon d1 (uzun) modelini giyebilir miyim?
    Bende Dainese markasının Street Darker modelini kullanıyorum ceket olarak. Benzer problem bende de olmuştu. Ben carbon D1 kısa kullanarak sorunu çözdüm.

Motosikleti
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont icin bilemem ama bot icin fazlasiyla fikir sahibiyim. Soyle anlatayim, eylul-ekim gibi uygun fiyata TCK marka goretex bir touring bot satin aldim. Modeli internetten arastirdigimda 10 yil once uretilen bir model oldugunu ogrendim. Ama aldigim bot etiketleri uzerinde ve sifirdi.

Sanirim 2 veya 3. gun ikisinin de tabani cikti. Cunku yapistiricilari kurumustu artik. Ayrica, fermuarin oldugu kisimdaki deriler pul pul dokukuyor. CE 2-2-2 seviye bot ama bekledigi icin umarim korumasinda sikinti yoktur.

Kisacasi, bir daha eski deri urun almam.
    Dukkanlari gezdigimde bazi eski urunleri en onlere koyduklarini gordum. Gunesten kendinden gecmis malzemeler. Çogunun derisi tas gibiydi. Size de oyle denk gelmis olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Dainese markasının Street Darker modelini kullanıyorum ceket olarak. Benzer problem bende de olmuştu. Ben carbon D1 kısa kullanarak sorunu çözdüm.
    O kadar uzun ki dirsek korumasi uzun eldivene gerek yok gibi duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sentetik ürün zamanla bozulabilir, bu noktada değişkenlik çok. Kimi sentetik malzeme ne yaparsanız yapın bozulur, kimi biraz daha sağlamdır.

Ancak hakiki kaliteli (top grain) deri yıpratılmadığı müddetçe (mesela çamaşır makinasinda yıkama) ömür boyu dayanır.

O kısım muhtemelen hakiki deri değildir, deri görünümlü sentetik malzemedir.
    Derinin alt kismindan uretilen deri malzemelerin isiya mukavemeti az midir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende veloster var takas edek mi
    Güzel montmuş gülegüle kullan
    Tesekkurler. Veloster modelini ben de dusunmustum ama bununla onun arasinda deride kalite farki vardi,bunu tercih ettim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derinin alt kismindan uretilen deri malzemelerin isiya mukavemeti az midir?
    Yarma derinin isiya mukavemetini bilemiyorum, ancak fiziksel strese dayanikli degil. Fazla esnetirseniz parcalaniverir. Ust deri butunlugunun korur, parcalanmaz.

Alpinestar'in Airmax Carbon eldiveni yarma deri. Delindi parcalandi gitti. Ucuz da degildi. Alpinestar markasina genel olarak sogudum o yuzden...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarma derinin isiya mukavemetini bilemiyorum, ancak fiziksel strese dayanikli degil. Fazla esnetirseniz parcalaniverir. Ust deri butunlugunun korur, parcalanmaz.

Alpinestar'in Airmax Carbon eldiveni yarma deri. Delindi parcalandi gitti. Ucuz da degildi. Alpinestar markasina genel olarak sogudum o yuzden...
    Alpinestars'ın eldivenlerinde herkes aynı sorunu yaşamış.Held'den şaşmayacaksın eldiven konusunda

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestars'ın eldivenlerinde herkes aynı sorunu yaşamış.Held'den şaşmayacaksın eldiven konusunda

Knox bu ara markajımda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük hata yaptılar. Ucuz bir şey de değil ki yenileyesin. Dainese aldım, gayet memnunum, hala yeni gibi. Çok da rahat.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    alpinestars alıp da eldiven patlatmayan görmedim ben (2 ayda parçaladım ben de)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler