Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir kilidini açamıyorum. Yardım..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Abus 1010/140 City Chain Zincir kullanıyorum. Anahtarı deliğe soktuğum zaman belli bir yere kadar dönüyor ama tam dönüş yapıp açmıyor. Yedek anahtar ile de denedim sonuç aynı. Fotoğraflarda görüldüğü gibi kalıyor. Neden bu şekilde açamıyorum yardımcı olabilecek var mı?

https://hizliresim.com/lqnyvJ

https://hizliresim.com/nQ1gMM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Başka marka zincir de benzer bir sıkıntı yaşamıştım biraz wd 40 sıkıp denedim düzeldi

Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka marka zincir de benzer bir sıkıntı yaşamıştım biraz wd 40 sıkıp denedim düzeldi
    Hocam wd40 sıktım ama değişen bir şey olmadı.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Anahtarı biraz daha az sokup dene, çok sokup dene. Bir şeyler takılıyordur ki bu da çoğunlukla şifre pimleri oluyor. WD40 yağmur, nem vb. neticesinde açılmıyorsa işe yarar. Mekanik sıkışmada işe yaramaz. Bir de birileri açmaya çalışıp kurcalayıp bozmuş olabilir.

Anahtarı yuvada oynatarak denersen muhtemelen açılacaktır. Yine açılmaz ise takımı taklavatı toplayıp kilide girişiyorsun.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Wd 40 sıkıp anahtarı sallayarak ileri geri oynatarak tekrar denemekten başka çaren yok. Yada Kilidi kıracak yada keseceksin.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Anahtar yuvasına WD-40'ı bolcana sık ve yarım saat bekle. Yapılabilecek tek şey arkadaşların da dediği gibi bu. Birisinin kilidi farklı bir anahtar ile zorlamış olma ihtimali olabilir mi? İçerisinde bir şey kırıldıysa, kilit mekanizmasını baş aşağı çevirip payı varsa biraz yere felan vurup denemeye çalışsana.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Buyuk ihtimalle kilitini zorlamislar dislilerini bozmuş olabilirler wd 40 varsa kullan motor yagida olabilir anahtari taktigin kismi yere gelcek sekilde yere vur icinde bisey varsa duser bendede bole oldu ole acmisdim

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    benim de başıma gelmişti sabah işe gidecekken. işe geç kaldım, tam dönmüyordu. yağmurdan kaynaklı biraz paslandığını gördüm. tabi acelem var w40 falan da yok. el mahkum motul c2 zincir yağı sıktım düzeldi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    N'aptın açtın mı?

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Alıntı Contural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Abus 1010/140 City Chain Zincir kullanıyorum. Anahtarı deliğe soktuğum zaman belli bir yere kadar dönüyor ama tam dönüş yapıp açmıyor. Yedek anahtar ile de denedim sonuç aynı. Fotoğraflarda görüldüğü gibi kalıyor. Neden bu şekilde açamıyorum yardımcı olabilecek var mı?

https://hizliresim.com/lqnyvJ

https://hizliresim.com/nQ1gMM
    Bir başka marka üründe de aynısı başıma geldi, yeniyken olabiliyor.

Sağa sola hafifçe titreterek zorlamadan deneyin, şayet birisi zorlamamışsa, imalat çapakları sebebi ile olabilir, son pinler yeterince oturmamıştır diye tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)