Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TNT 25-GROM-YZF 125 VS

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih118 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rapid 50-cbr250-xmotion efi 250-rn 180-Kuba RX9...
    Merhaba arkadaşlar. Ben tatlı su motorcularındanım ) Kışın sürmem ama havalar ısınınca kanım kaynamaya başlar. İzmirdeyim bu arada.

Daha önceden cbr 250, 250lik maxiscooter, rn180 falan kullandım aldım sattım.

Şimdi 10 bin tlye kadar sınırda bi motor almayı düşünüyorum. Tnt 25in sesini bile bulamadım internette bi iki video var. Nasıl motordur?

msx 125 bana gider mi 179 boy 90 kilo :D çok tatlı motor abs de var.

r125 eski olacak tabi. Masraf çıkarması mühim değil de yolda bırakır mı? hem racinge hazırlar beni sonra 600ccye yükselme düşüncem var zaman içinde.

Başka ne olabilir ss ve naked sınıfında? sürat hızlanma vs umrumda değil. yalnız çok ağır motor sevmiyorum misal 190 200 kglık maxi scooter

Geçen sene 500 tlye ehliyete yazılmıştım ne antremana ne sınava girmemiştim. Bu hafta twkrar yazılıcam halledicem Allahın izniyle. Yaş 33 yeni yeni iki tekere merak saldık zehiri aldık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Tnt25 servis konusunda üzebilir, msx küçük kaçar, r125 ideal gibi ama ben 1. 5 ay önce wr125r aldım kesinlikle r veya x modelini tavsiye ederim.
    Fiyatı makul(cbf, ybr nin 8-9 ları gördüğü piyasadan bahsediyorum) , bloğu sağlam (r125, mt125 ile aynı), yakıtı ideal, hafif arazi, patika yol , kaldırım hepsine rahatça giriyor.

Eksilerine gelecek olursak son hızı düşük (aynı kilodayız 110a kadar kolay çıkar sonrası yolun durumuna göre max 120), karenajları pahalı ( yan sanayi karenajı bulunmayan çoğu motosiklette durum bu), insanı apaçiliğe teşvik ediyor 😊

Benim 2. motosikletim diğeri 75 beygir olduğu için ilk zamanlar pek bi yavaş geldi ama şu sıralar üstünden hiç inmiyorum. Hatta diğerini satıp otomobilimin modelini yükseltip tek motosiklet wr125r ile idare etmeyi bile düşünüyorum ara ara.

Uzun lafın kısası r düşünmeseniz bile naked yerine wr125x düşünebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt25 servis konusunda üzebilir, msx küçük kaçar, r125 ideal gibi ama ben 1. 5 ay önce wr125r aldım kesinlikle r veya x modelini tavsiye ederim.
    Fiyatı makul(cbf, ybr nin 8-9 ları gördüğü piyasadan bahsediyorum) , bloğu sağlam (r125, mt125 ile aynı), yakıtı ideal, hafif arazi, patika yol , kaldırım hepsine rahatça giriyor.

Eksilerine gelecek olursak son hızı düşük (aynı kilodayız 110a kadar kolay çıkar sonrası yolun durumuna göre max 120), karenajları pahalı ( yan sanayi karenajı bulunmayan çoğu motosiklette durum bu), insanı apaçiliğe teşvik ediyor 😊

Benim 2. motosikletim diğeri 75 beygir olduğu için ilk zamanlar pek bi yavaş geldi ama şu sıralar üstünden hiç inmiyorum. Hatta diğerini satıp otomobilimin modelini yükseltip tek motosiklet wr125r ile idare etmeyi bile düşünüyorum ara ara.

Uzun lafın kısası r düşünmeseniz bile naked yerine wr125x düşünebilirsin.
    Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bi araştırayım wr125i. Peki r ile x arasında ne fark var? x daha mı asfalt ağırlıklı? Öyle tahmin ettim

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    > msx 125 bana gider mi 179 boy 90 kilo :D çok tatlı motor abs de var.

Gitmez. 1,65 boyum var 65kgım, bana bile küçük geliyor ABS var (sadece önde) ama çok kayıyor, dikkatli sürmek gerekiyor. En azından orjinal lastiklerle böyle, lastik değiştirmek ne kadar düzeltecek göreceğiz. Son hızı düşük, 90-100 olduğu için ve çok rüzgar aldığından şehir dışı kullanıma hiç ama hiç uygun değil. Ancak 2. motor olarak tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    > msx 125 bana gider mi 179 boy 90 kilo :D çok tatlı motor abs de var.

Gitmez. 1,65 boyum var 65kgım, bana bile küçük geliyor ABS var (sadece önde) ama çok kayıyor, dikkatli sürmek gerekiyor. En azından orjinal lastiklerle böyle, lastik değiştirmek ne kadar düzeltecek göreceğiz. Son hızı düşük, 90-100 olduğu için ve çok rüzgar aldığından şehir dışı kullanıma hiç ama hiç uygun değil. Ancak 2. motor olarak tavsiye edebilirim.
    Çok teşekkür ederim gromu eleyelim o zaman

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    MSX125 düşünüyorsanız, tek motosiklet olacaksa zayıf kalabilir. Onun haricinde sevimli, çok ekonomik, kıvrak, her yere sığan, park derdi olmayan (irice bir motosikletiniz varsa demek istediğimi anlamışsınızdır) ama yan sanayi parçası pek bulunmayan, arıza yapmamak konusunda ısrarcı bir motosiklettir. Sağlamdır. Ama emin olun ki üzerinde rahat oturabilseniz de dışarıdan bakıldığında taburede bağdaş kurmuş gibi görünebilirsiniz. İzah etmek gerekirse, bir ilk okulun yanından geçerken çocuklar bana bakıp "aaa, motora bak abiye binmiş" demiştir Ama oraya buraya gitmek için scooter kullanmayı sevmiyor, CUP' a depoyu saramadığınız için alışamıyorsanız Grom bir numaradır.

Bunlar haricinde motosiklet tavsiyesinde bulunmak istemiyorum, bol bol yorum gelecektir zaten.

Benim tavsiyem ehliyet konusunda olacak. Ehliyet için A1 veya A2 için değil, doğrudan A sınıfı için başvurun. Böylelikle sonradan pişman olmaz, herhangi bir şey için kendinizi sınırlamazsınız

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benelli de İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Gaziantep, Çanakkale dışında düzgün servis yok. Gerçi diğer markaların da yok ama neyse..

Büyükşehir de Grom'a bineceğime toplu taşıma ile gezerim.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli de İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Gaziantep, Çanakkale dışında düzgün servis yok. Gerçi diğer markaların da yok ama neyse..

Büyükşehir de Grom'a bineceğime toplu taşıma ile gezerim.
    Emin olun ki öyle değil. Çok keyifli ve kıvrak, oyuncak gibi ve resmen yakmıyor. Tek derdi +90 üzerini pek düşünmeyin. Zaten hatırlatayım, üzerindeki 125cc CUP motorudur
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin olun ki öyle değil. Çok keyifli ve kıvrak, oyuncak gibi ve resmen yakmıyor. Tek derdi +90 üzerini pek düşünmeyin. Zaten hatırlatayım, üzerindeki 125cc CUP motorudur
    Ankara'da üzerinizden geçerler. Dolmuş, öho, 301, linea vs gibi araçlar tarafından ezilirsiniz. Sağdan hiç gidemezsiniz. Ankara'da trafik sağda daha hızlı akıyor çoğunluk ile ölmeyim diye uğraşır durursunuz. Düşük hacim eziyetten başka bir şey değil burada.

Motosikleti
    MT 25
    rn180 kaç modeldi birde kaç km'de kaça sattınız acaba ?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da üzerinizden geçerler. Dolmuş, öho, 301, linea vs gibi araçlar tarafından ezilirsiniz. Sağdan hiç gidemezsiniz. Ankara'da trafik sağda daha hızlı akıyor çoğunluk ile ölmeyim diye uğraşır durursunuz. Düşük hacim eziyetten başka bir şey değil burada.
    Burası da köy değil, İstanbul' un göbeği. Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Karaköy, Merter, Maslak ve hatta genellikle yaptığım yol Şekerpınar, Tuzla ve en son bu motosikletle Bursa' ya gittim. Motosiklet hala orada, araba alıp geldim. Yarın öbür gün motosikleti almaya geri gidicem

Ancak tekrar belirtmek isterim; MSX125 düşünüyorsanız ve tek motosiklet olacaksa zayıf kalabilir. Diğer seçenekleri değerlendirmenizi öneririm.
    ...

Motosikleti
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rn180 kaç modeldi birde kaç km'de kaça sattınız acaba ?
    Valla hatırlamıyorum ama 2017 falan olması lazım. Kayınçoya vermiştim 5 bin liraya geçen sene Motor alıp satarken 3e 5e bakmıyorum çok zarar ediyorum ama yıllarca araba alıp değiştirdikten sonra motordaki zarar çerez gibi gözüküyor gözüme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

MSX125 düşünüyorsanız, tek motosiklet olacaksa zayıf kalabilir. Onun haricinde sevimli, çok ekonomik, kıvrak, her yere sığan, park derdi olmayan (irice bir motosikletiniz varsa demek istediğimi anlamışsınızdır) ama yan sanayi parçası pek bulunmayan, arıza yapmamak konusunda ısrarcı bir motosiklettir. Sağlamdır. Ama emin olun ki üzerinde rahat oturabilseniz de dışarıdan bakıldığında taburede bağdaş kurmuş gibi görünebilirsiniz. İzah etmek gerekirse, bir ilk okulun yanından geçerken çocuklar bana bakıp "aaa, motora bak abiye binmiş" demiştir Ama oraya buraya gitmek için scooter kullanmayı sevmiyor, CUP' a depoyu saramadığınız için alışamıyorsanız Grom bir numaradır.

Bunlar haricinde motosiklet tavsiyesinde bulunmak istemiyorum, bol bol yorum gelecektir zaten.

Benim tavsiyem ehliyet konusunda olacak. Ehliyet için A1 veya A2 için değil, doğrudan A sınıfı için başvurun. Böylelikle sonradan pişman olmaz, herhangi bir şey için kendinizi sınırlamazsınız
    Msx 125i eledim zaten haklısınız.

a2 konusuna gelince süratten haz almıyorum çekiniyorum sadece kalkış hızlı olunca yetiyor bana 😁. 600cc üstüne çıkacağımı pek sanmıyorum ama dediğinizi düşünücem.

İstanbul'da belli yerlerde trafik akış hızı yüksek. Yolun adını bilmiyorum ama büyükçekmece tarafına giderken fuar zamanları trafik akışı bir o tarafta yüksekti. Diğer yerler normaldi. Ayrıca İstanbul'da yol verme kavramı var biraz.

Bu arada ben Grom'a zaten teknik olarak pek binemem. 190 boy 130kg ile acı çekerim

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı semih118 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hatırlamıyorum ama 2017 falan olması lazım. Kayınçoya vermiştim 5 bin liraya geçen sene Motor alıp satarken 3e 5e bakmıyorum çok zarar ediyorum ama yıllarca araba alıp değiştirdikten sonra motordaki zarar çerez gibi gözüküyor gözüme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Msx 125i eledim zaten haklısınız.

a2 konusuna gelince süratten haz almıyorum çekiniyorum sadece kalkış hızlı olunca yetiyor bana ��. 600cc üstüne çıkacağımı pek sanmıyorum ama dediğinizi düşünücem.
    İleride bir gün NC750 almak istediğinizi, ama ehliyet engeliyle karşılaştığınızı düşünün... Canınızı sıkar. O nedenle söylemek istemiştim
    ...

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Şunu şöyle bırakayım ve kaçayım. Grom <3 <3 <3

Motosikleti
    Alıntı msandikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=Yl-qamVB1hM
    Çok iyi motor ya :D Ama boy kilo sıkıntı işte...

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı msandikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=Yl-qamVB1hM
    Bu da onun gerçek versiyonu

...

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Bu şey gibi olmaz mı hani balonu üflersin ağzını tutup birden bırakırsın fiyuuv diye gider ya onun gibi?
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)