Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

500R,NİNJA 400,Ninja650

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza250
    Herkese merhabalar 2. motosiklet olarak cbr500r,cbr650r,cbr500r arasında kalmış bulunmaktayım sebepleri;cbr500r 2019 model ülkemize gelmedi ve kadranı şuanda eksik aynı zamanda kaydırmalı debriyaj da yok ama asıl sebebi 2 sene önce aynı kasanın 30 milyar olup şuan 48 milyar olması,ninja400e gelirsek ben 185 boyunda 100kg bir insanım malesef şuana kadar görmediğim için boyutu hakkında bir fikrim yok aldımda küçük kalmasından korkuyorum ve aynı zamanda top speedi 500ra göre daha yüksek sonuçta kimse dünyanın en hızlı motoru(r25)na tokatlanmak istemez,cbr650r a gelirsek accleration videoları neredeyse ninja400e yakın beygir ve torku yoksek olmasına rağmen kalıp olarak ninja650 400den daha büyük ve arka lastik ebatı da 500r ile aynı zamanda ön çift disk fiyatı 51000e var şuan bayide 61000 orası ayrı ninja650nin beğenmediğim kısmı selesi çok küçük gözüküyor ama emin değilim kullanan kişiler varsa bana düşüncelerini söylerlerse iyi olur.Kusura bakmayın düzensiz ve karışık yazmış olabilirim. Bu arada kawanın servisi nasıldır hondaya göre
    Meraklı Genç ve enlighteray bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 500R
    3 farklı motor kıyaslamış, arada kaldım demişsiniz. Kafanız gerçekten karışık bence.

Temmuz '18 den bu yana 500R kullanıyorum, 8000 km. oldu. Sıfır olarak 31000 TL'ye almıştım. Şu anki fiyatlarda (bayiden bayiye 2018 ellerinde kaldıysa 40-44 bandında değişiyordur tahminim, pazarlıkla belki 1-2000 daha inebilir. Şu an bu fiyatlara maalesef bu motoru almak çok akılcı bir tercih olmayabilir). Şimdi gelelim sorunuza:

Şu video Ninja 400 ve CBR 500R kıyaslaması için yeterli olacaktır:
    https://www.youtube.com/watch?v=hSc3jtnkt-8&t=372s

Biri orta segment supersport, diğeri (500R) supersport görünümlü bir allrounder. Ninja 400, daha küçük motor hacmine rağmen ağırlık farkı ve motor dizaynının avantajını kullanarak 500 R'dan daha yüksek performans sağlayan ve supersport oturumuna sahip bir makine. Ne istediğinize gerçekten karar vermeniz gerekiyor. Ninja 400 kullanmadım ama 500 R kadar konfor sağlamadığını düşünüyorum (ki yukarıdaki link teki videoda da söyledikleri bu).

Gelelim biz 500R cıların gönlünde yatan aslana: CBR 650R. 650R dediğiniz makine, bu ikisinin de çok çok ötesinde, artık büyük sınıf supersport klasmanına giren bir alet. Evet, hala bir 600RR veya ZX636R değil, ama 95 hP güç üreten ve 64 Nm torka sahip bir alet. Oturuş pozisyonu 500R'dan biraz daha az dik ama hala allrounder özelliğini taşıyan bir makine. Ayrıca 4 silindir. Ninja 400 ile asla kıyaslanacak bir alet değil.

Benim şahsi fikrimi sorarsanız, bütçe derdiniz yoksa bu üçünden 650R'ı alın derim. Fakat, 2. motor olarak (ne kadar tecrübeniz var bilmiyorum) biraz fazla gelir mi gelmez mi konusunda emin değilim. 500 R benim ikinci motorum (Pulsar 200 RS'den sonra) ve beni şehiriçi-şehirdışı tatmin ediyor. Kendinizi 650R konusunda gerçekten hazır hissediyorsanız neden olmasın? Ben diğerlerini düşünmezdim bile..

Motosikleti
    Forza250
    ninja650 cbr650r değil o kısmı atlamışsınız bahsettiğim 67 beygir 65nm torka sahip olan sport touring modeli ona göre tekrar yanıtlarsanız sevinirim bu arada ninja650nin top speedi 199 o ninja400 ile neredeyse aynı sürede ulaşıyor 200e isterseniz oradan bakın ve ninja650yi yorumunuza katarak yazar mısınız?

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ninja 400 cidden hayallerimi süsleyen makine ve gayet de yeterli.

O paralara iyi pazarlıkla Triumph Daytona alırım mis gibi binerim
    oialdemir bunu beğendi.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Ninja 650 R yazacaktınız bir karışıklık olmuş,ninja 650 r ve cbr 500 r arasındayım ben de ama ehliyetim 500 e izin veriyor

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Neden bir cbr650f değil dedim kendi kendime
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Alıntı AFAT DOĞRU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar 2. motosiklet olarak cbr500r,cbr650r,cbr500r arasında kalmış bulunmaktayım sebepleri;cbr500r 2019 model ülkemize gelmedi ve kadranı şuanda eksik aynı zamanda kaydırmalı debriyaj da yok ama asıl sebebi 2 sene önce aynı kasanın 30 milyar olup şuan 48 milyar olması,ninja400e gelirsek ben 185 boyunda 100kg bir insanım malesef şuana kadar görmediğim için boyutu hakkında bir fikrim yok aldımda küçük kalmasından korkuyorum ve aynı zamanda top speedi 500ra göre daha yüksek sonuçta kimse dünyanın en hızlı motoru(r25)na tokatlanmak istemez,cbr650r a gelirsek accleration videoları neredeyse ninja400e yakın beygir ve torku yoksek olmasına rağmen kalıp olarak ninja650 400den daha büyük ve arka lastik ebatı da 500r ile aynı zamanda ön çift disk fiyatı 51000e var şuan bayide 61000 orası ayrı ninja650nin beğenmediğim kısmı selesi çok küçük gözüküyor ama emin değilim kullanan kişiler varsa bana düşüncelerini söylerlerse iyi olur.Kusura bakmayın düzensiz ve karışık yazmış olabilirim. Bu arada kawanın servisi nasıldır hondaya göre
    CBR 650 R yazıyor yukarıda, o yüzden ona göre yorum yaptım.

Ninja 650 güzel makinedir. Şimdi fiyatlara baktım da satamadıkları için '17 ve '18 modelleri olması gereken fiyatlara çekmiş gibiler. CBR 500R ile Ninja 400 aynı fiyat gibiler, 650 de 5.000 TL yukarıda. Değer mi o farka, o güç farkı için değebilir. Gelgelelim Kawasaki ile Honda'nın artılarına eksilerine.

Öncelikle ben Kawasaki yeşilini çok itici bulduğum için hiç bir zaman çekici gelmemiştir (bu kişisel zevk tamamen). Servis olayı konusunda sıkıntılıdır (Türkiye'de yetkili servis denince ilk akla Honda ve ondan sonra Yamaha gelir. Kawasaki'nin standart bir servis anlayışı yoktur).

Şimdi işin teknik detayına gelirsek ve arabadan örnek verecek olursak, TSI gibi esnek motor mu seviyorsunuz (turbolu araçlar, turbo dizeller vb.) her devirde tork yiyen ve düşük devirlerde de çekiş sağlayan yoksa VTEC tarzı Japon mu? (yüksek devirlerde canlanan, devrine gelince karakter değiştiren) Eğer buna yanıtınız ilkiyse (ben konfor severim arkadaşım, uğraşamam sürekli devir ayarıyla varsın az devir çevirsin ama az yaksın, güzel torku olsun, yeterli gitsin) o zaman seçilecek motor CBR 500 R olmalı. Rahat oturma pozisyonu, oldukça düşük yakıt tüketimi, şık tasarımı ve versatilliğiyle 500R "her şey"den bir kuple sunuyor.

"Ben R25'in bir iki tık üstünü isterim. Bol devir çevirmeli, bol canlanmalı, 500R'ı daha düşük beygir ve torkuna rağmen hem ara hızlanmalarda hem de maksimum süratte utandıracak tarzda bir makine benim tarzım; oturma pozisyonu ve konfor öncelikli kriterlerim değil ben zaten caddeciyim" diyorsanız ve yukarıdaki soruya da cevabınız ikincisi ise Ninja 400R sizin için daha uygun bir makine olacaktır.

Ben olsam içlerinde Ninja 650'yi tercih ederdim. 42 bin bandına çıktıktan sonra bir 5 bin lira daha vermek çok ciddi sıkıntı değilse eğer, 650'nin sağladığı tork ve güç çok daha tatminkar olacaktır.
    AFAT DOĞRU bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza250
    Aynen sizin gibi düşünüyorum ninja650 nin sorunları bence lastik çapı 650cc makineye göre küçük ,top speedi az

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ninja 400 çok övülüyor şuan avrupa' da ama bana göre çok para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Birde yeni Ninja ların tipi bir garip. 2005 ZX636 vardı hey gidi hey. Çok yakışıklıydı.

AFAT DOĞRU bunu beğendi.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen sizin gibi düşünüyorum ninja650 nin sorunları bence lastik çapı 650cc makineye göre küçük ,top speedi az
    Tork değerlerine baktığımızda Ninja 650 6500 devir'de 65.7nm tork üretirken, CB650 motoru 8500 devir'de 64nm tork üretmekte. İkiside başınıza bela'ya sokacak hıza sahip, üç rakamlı hızlara ulaşıyorlar. Ninja 650 büyük yarış motoruna(600-1000cc) geçmek isteyip ama önce büyük(orta) motor tecrübesi edinmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Sürüş pozisyonu rahat, şehir içi-dışı rahatlıkla turlara gidebileceğiniz, bakım maliyeti düşük, benzin tüketimi düşük ve kullanıcı dostu bir motosiklet. Tabii vergilerden ve Z-moto 'dan dolayı ülkemizde çok tercih edilmemekte.

Ninja 650'nin alternatifleri olarakta MT-07,SV650 diyebiliriz.
    Zaten hali hazırda yurtdışında özellikle ABD'de SV650 ve Ninja650 ilk motor yada ikinci motosiklet olarak önerilmekte/kullanılmakta.
    decwankel ve AFAT DOĞRU bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tork değerlerine baktığımızda Ninja 650 6500 devir'de 65.7nm tork üretirken, CB650 motoru 8500 devir'de 64nm tork üretmekte. İkiside başınıza bela'ya sokacak hıza sahip, üç rakamlı hızlara ulaşıyorlar. Ninja 650 büyük yarış motoruna(600-1000cc) geçmek isteyip ama önce büyük(orta) motor tecrübesi edinmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Sürüş pozisyonu rahat, şehir içi-dışı rahatlıkla turlara gidebileceğiniz, bakım maliyeti düşük, benzin tüketimi düşük ve kullanıcı dostu bir motosiklet. Tabii vergilerden ve Z-moto 'dan dolayı ülkemizde çok tercih edilmemekte.

Ninja 650'nin alternatifleri olarakta MT-07,SV650 diyebiliriz.
    Zaten hali hazırda yurtdışında özellikle ABD'de SV650 ve Ninja650 ilk motor yada ikinci motosiklet olarak önerilmekte/kullanılmakta.
    Arkadaşım gayet doğru söylemiş bu arada. Çok da şakaya gelecek makineler değil. Belki önce bir Ninja 400 veya 500R kullanmayı "güvenlik" açısından düşünebilirsiniz. Şu an 40K'ya sıfır 500R almak mümkün gözüküyor. Ninja 400'de 42 civarında. Ama yeterli tecrübeniz olduğuna inanıyorsanız 650 KRT pek tabi düşünülebilir. Ben o tercihi kendim için yapacağımı söyledim. Fakat 500R tecrübem olmasaydı muhtemelen 650'ye binmeye cesaret etmezdim.

Top speed olarak da 200 km/saat hiç de az bir hız değil onu söylemeliyim. Gayet de FAZLA bir SÜRAT. İnsanoğlu her şeye kolay alışıyor, özellikle de zevkli/heyecanlı şeylere. Şu top speed takıntısını milletçe bir kenara bıraksak çok daha mutlu ve güvende olacağız ama...
    AFAT DOĞRU bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza250
    haklısınız top speedi geçtim çift disk 310mm nissin fren sistemi var cbr500r ve ninja400 kadar hızlara ulaşbilen bu motosiklet çok daha kolay duracak viraj olarak hangisi daha iyi bilmiyorum ama bilen birisi yorumlarsa sevinirim virajı çok seviyorum hissiyat benim için çok önemli birbirlerine yakındır diye düşünüyorum ama yine de sizlerin yorumları da çok önemli

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    haklısınız top speedi geçtim çift disk 310mm nissin fren sistemi var cbr500r ve ninja400 kadar hızlara ulaşbilen bu motosiklet çok daha kolay duracak viraj olarak hangisi daha iyi bilmiyorum ama bilen birisi yorumlarsa sevinirim virajı çok seviyorum hissiyat benim için çok önemli birbirlerine yakındır diye düşünüyorum ama yine de sizlerin yorumları da çok önemli
    Eski kasa 500R sport touring olduğundan çok yatamıyor.Ninja 400 kullanmadım bilmem ama 500R'da pegleri sürtmüştüm bi kere.
    AFAT DOĞRU bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Bence bütçe sıkıntın yoksa al 650'yi. Yıllarca sıkılmadan binilecek bir motor.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı yagizsencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paralara iyi pazarlıkla Triumph Daytona alırım mis gibi binerim
    Hiç acımam bende Daytona alırım. Ducati 848 den sonra ki en iyi SS.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    500r pek tutulmadı gördüğüm kadarıyla, bayilerin çoğunda kaldı 2017-2018 modeller.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bir cbr650f değil dedim kendi kendime
    Bu bütçelere çıkılıyorsa F değilde R olur bence.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Bende MT07'yi satıp yada takas yapıp bir CBR600 yada CBR650 almayı düşünüyorum. Var mı fikir verebilecek ? Yanlış mı düşünüyorum acaba tarz değişikliği ile ilgili.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500r pek tutulmadı gördüğüm kadarıyla, bayilerin çoğunda kaldı 2017-2018 modeller.
    Oysaki müthişte bir motosiklet. 48 beygir az yakan çok giden. İşletmesi ucuz ve dayanıklı. İnsan neden bu motoru almaz. Anlamıyorum. Türkiye' de ara sınıfı öldürdü MT07. İnsalar en minimum paraya en fazla gidişi almak için hep ona yöneldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende MT07'yi satıp yada takas yapıp bir CBR600 yada CBR650 almayı düşünüyorum. Var mı fikir verebilecek ? Yanlış mı düşünüyorum acaba tarz değişikliği ile ilgili.
    Çok iyi giden çok az yakan müthiş bir makineye sahipsin. Neden yürüre yatırım yapmıyorsun. Fren merkezi, çelik fren hortumu, yeni bir arka amortisör setup' ı, ön amortisörün için nix 22 ler gibi. Bir takımda lastik takıp alayını öttürürsün virajlarda, pistte.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)