Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Commuter motosiklete yağ soğutma radyatörü nasıl takılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Biz bulunduğumuz şehirde toplandık motosiklet kullanıcıları olarak. Genellikle motorlar 125-250 cc aralığında. Bende 600 lükle gitmek istemiyorum.

Bu gün 125 cc lik motorumla uzun yola gittim ancak 200 km nin sonunda motorun şiştiğini farkettim. Yani yazın durmadan sürüş için pek uygun olmayacak gibi geldi bana soğutma açısından.

İnternetten biraz araştırdım bu tür motosikletler için yağ soğutma kitleri varmış. Radyatörlü olanlardan.
    Acaba uygun olanı nasıl seçebilirim? Nasıl montajını yaparım?

Ayrıca ek olarak uzun yol için motora biraz harcama yapmayı düşünüyorum ancak bi çok kişi bu motora niye para harcıyosun su soğutmalı bi motor al diyor ancak 2. el almaya kalksam bile bunu satıp üzerine 8-9 bin daha koymam gerekicek.
    O parayıda şahsen vermek istemiyorum, o parayı gözden çıkarmış olsam diğer motorumla giderim zaten.

Kaliteli bi çift lastik (gerekirse pirelli)
    Efi kit
    Yağ soğutma sistemi
    Daha kaliteli balatalar
    Yan çantalar, telefon tutucu v.s v.s şeklinde.

Hesapladım yeni motor için gereken paranın yarısından daha da az tutuyor.
    Ayrıca 0 dan beri kendi kullandığım temizliğinden emin olduğum motorum.
    Yağını bile İpone Katana serisinden koyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

Artan paramada daha kaliteli ekipmanlar alabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şiştiğini fark ettiğinizde ne oldu? Motosiklet ne tepki verdi?

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Gayet kolay, internette bir ton video var. Ben de cub motoruma düşündüm ama yabancı sitelerde 125cc olmayanların yağ pompasının radyatöre kadar basamadığını söylemişler. Bir de hararet müşiri ve fan takmak gibi bir düşüncem vardı ama elden çıkarıcam diye vazgeçtim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    2 zamanlılar şişerdi ama Antalya sıcağında bile "şişen" hava soğutmalı 4 zamanlı motor görmedim. Eskiden cbf150 ile 10bin km yol yaptım hiç şişmedi. Kuryeler ybr veya cbf ler ile yaz sıcağında dur kalk her gün yüzlerce km yol yaparlar , hiç şişmez. Motorunun yolda performansı düşmüş, sen de bunu aşırı ısınmadan dolayı şişmeye bağlımışsın . Bence teşhisin hatalı. Performans kaybının sebeplerini başka yerlerde araman daha mantıklı olur.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    tvs apache ye yapan görmüştüm ne kadar işe yarıyor bilmiyorum ama güzel bir şeye benziyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    madem illa 125cc likden gidiceksin şu yapıcağın masrafa motorunu sat Rx1 al zaten koruma demiri , çanta seti üstünde geliyor masraf yapmassın , enjeksiyonlu zaten .. onda 150cc blok var aynı motoru rks titanic 150 de kullanılıyor 150cc olarak.. sende 150cc ye çevirirsin , 2 kaliteli lastik at , yağ soğutmaya falanda gerek yok .. bak yoluna git..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)