Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yayaya çarpan sürücü ağır hasar alan arabası için ağladı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Çocuğun hal hareketlerine, söylediklerine dikkat edin bir de, geleceğin magandasını şimdiden yetişiyor, yetiştirme tarzından belli nasıl bir beyin yoksunu olduğu zaten, bu gibi oksijen israfları yüzünden hiçbir zaman ilerleyemeyeceğiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Bizi kimse bu hale getirmiyo bunlar görgüsüz insanlar insan demek gelmiyo içimden

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece onun gibi dışarıdan ve itici olmasa da kimin başına gelse eninde sonunda kendi çekeceği derdi de düşünür demiş
    arkadaşta demiş ki ilk önce yanına gidip sormak var, mesela hatırlarsınız belki bir arabaya motorcunun aynası çarpıyordu adam bantı alıp kendisi motosiklete yapıştırıyordu ve arabadaki çizikleri boş verin canınızdan önemli değil diyordu. Bu aslında normal bir insani davranış ama biz bunu normal değilmiş gibi alkışlayıp, ''Arabayı yaptırmak ve üstüne eklenecek değer kaybını göz önünde bulundurunca Türkiye gibi bir ülkede olağan bir tepki.'' olarak görüyoruz. Aslında bu ve buna benzer tepkiler normal değil arkadaşta bunu ifade etmiş, tepkiyi normal olarak görmek belki de tepkiye doğru demekten daha garip bir yorumdur ne dersin ? Asıl sorun normelleştirmek ben buna üzülüyorum. Kadın gidip kadının yanında şimdi o yaralının canı ne kadar yanmıştır, onun sevenleri ne kadar üzülmüştür dememiş bir kere de değil aynı cümleyi kaç kere tekrarlıyarak ağlıyor arabama ne olacak diye... ŞU TEPKİYİ KİMSE BANA NORMAL OLARAK SUNAMAZ BİRAZ EMPATİ YAPIN BİZİM SEVDİKLERİMİZ YOĞUN BAKIMDA OLSAYDI AYNI TEPKİYİ VEREBİLECEK MİYDİNİZ ?
    Cevap vereyim MUHTEMELEN HAYIR....
    yağızkoç05 bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu kadın anne olacak belki de anne..Vay halimize ..Vicdan yoksunu hayasız varlık..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    51 plakayı görünce utandım... giden gider araba kalır tabi..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazıları sürücü ile ilgili empati yapmaya çalışmış. Tamam. Kaza insanda bir şok etkisi yapar. Şok nedeniyle garip davranışlar sergilenebilir. Fakat, burada insanlık sınırları aşılmış. Bu durumda yaralanan kişi için empati yapmak daha insanca olur. Acaba hayatta kalır mı? Bir eşi, çocukları varmıydı? İyileşse bile işinden gücünden geri kalacağı için ne kadar zarar görür? gibi.
    Eşim yaya olarak bir kaza geçirmişti. Kırık çıkık olmamasına rağmen çektiği acılar, 6 ay işe gidememesi az buz bir şey değildi.

Arabası mı ne olacak? Yukarıda bir arkadaşın yazdığını çok beğendim.
    "Arabasını seveyim"

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Şoka girmiş olabileceğini düşünemediniz mi gerçekten ? Kazada ailesinden birini kaybetmiş biri kahkahalar atınca hoşuna gitmiş olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Üzüldüm sizin adınıza.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Exectus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şoka girmiş olabileceğini düşünemediniz mi gerçekten ? Kazada ailesinden birini kaybetmiş biri kahkahalar atınca hoşuna gitmiş olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Üzüldüm sizin adınıza.
    Beyler dikkat kadinin akrabalari foruma gelmis , soldaki cocuk galiba bu arkadas 🤨

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler dikkat kadinin akrabalari foruma gelmis , soldaki cocuk galiba bu arkadas ��
    Sonunda içinde ABS geçmeyen bir cümle kurdun. Allaha şükür...
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Şok falan değil, bariz şekilde zavallı arabam diye düşünüyor.

Kaza yapmış ve yayaya çarpmıştım. 5 dk bekledim, ambulans gelmeyince aldım çocuğu arabaya, yaktım dörtlüleri, yapıştırdım hastane acil'e.
    Polis orda burda beni arıyormuş. Çocuğun başında bekliyorum, sanmış ki çocuğun akrabasıyım. Neyse anlaşıldı ki çarpıp kaçtı diye zabıt tutmak üzere oldukları sürücü benim, hastanede çocuğun başında bekliyorum, "beyfendi araç nerede?" diye sordu. Bilmiyom ki kapının önündedir, dedim. Geldi geri, acil girişinde saatlerdir çalışan 07 plakalı focus sizin mi? diye sordu, evet dedim sadece. Stop etmemişim bile aracı. Anahtar üzerinde öyle bırakıp girmişim içeri.
    Ben çok iyi bir insan falan değilim yanlış anlaşılmasın. Karşıdakinin insan olduğunu biliyorum o kadar. Bir insan canıyla uğraşırken, ah arabam vah arabam, yazık...

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Bir kişide çıkıp o yayanın orda niye olduğunu sorgulamıyor. Bende buna hayret ediyorum. Bende yayalı kazaya karıstım bana yesil ona kırmızı yanarken ışıklarda koşa koşa gelip bana çarptı ve aracım pert oldu. Yaya kusurlu bulundu ve sigorta pert olan aracın parasını ondan istedi. Arkadaslar vicdani olarak tabi ki bir canın muhasebesi yapılamaz ancak kanunlar ve kurallar var. O yaya orda olmasa o kaza olmayacak ve bu tarz konusmalar bile gerekmeyecek.

Not: olay yaya gecidinde geçiyor ve sürücü yayaya çarpıyorsa arabasını bir tarafına sokmak lazımdır. Şahsi görüşüm bu yöndedir.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kişide çıkıp o yayanın orda niye olduğunu sorgulamıyor. Bende buna hayret ediyorum. Bende yayalı kazaya karıstım bana yesil ona kırmızı yanarken ışıklarda koşa koşa gelip bana çarptı ve aracım pert oldu. Yaya kusurlu bulundu ve sigorta pert olan aracın parasını ondan istedi. Arkadaslar vicdani olarak tabi ki bir canın muhasebesi yapılamaz ancak kanunlar ve kurallar var. O yaya orda olmasa o kaza olmayacak ve bu tarz konusmalar bile gerekmeyecek.

Not: olay yaya gecidinde geçiyor ve sürücü yayaya çarpıyorsa arabasını bir tarafına sokmak lazımdır. Şahsi görüşüm bu yöndedir.
    Hiç farketmez yer, mekan, zaman. Can her daim maldan daha önemlidir. Önce can düşünülür. Haklıya haksıza, kimin zararının ne kadar olduğuna ve kimin tarafından ödeneceğine daha sonra bakılır.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bugün de başkaları adına utandık çok şükür...

Motosikleti
    Café Racer
    Motosiklet nerede bu haberde? Forum ve konu ile ilgisi nedir? Çöplüğe döndü resmen forum.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet nerede bu haberde? Forum ve konu ile ilgisi nedir? Çöplüğe döndü resmen forum.
    Motosiklet görünmüyor, ama şuradan üzerimize alınıyor olabiliriz, demek ki bu kadın sana ya da bir başkasına yani bir motorluya çarpsa, bizi sittiredip arabasındaki hasara bakıp ağlayacak. Ülkemiz trafiğinin içler acısı durumu. Hani hepimiz o trafiğin içindeyiz ya...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba cidden pert olmuş.

Herkes şimdi gelip kadına giydirecek ama kadının psikolojisini az çok anlayabiliyorum.

Kazanın şokuyla yayaya kızmış. Büyük ihtimal göz göre göre olan bir kaza olduğu için yayaya sinirlenip araba ne hale geldi gibi bir psikoloji içine girmiş.

Arabayı yaptırmak ve üstüne eklenecek değer kaybını göz önünde bulundurunca Türkiye gibi bir ülkede olağan bir tepki.

Aynısı başıma gelse tabiki ağlayacak değilim ama bir yandan yayaya üzülürken bir yandan da arabaya bakıp ulan şimdi bide bununla ugrascaz araba pert oldu nasıl yaptırcaz simdi bunu diye iç geçirirdim. Bunu birtek ben değil herkes yapardı. Araba o şekilde pert olupta dert etmeyecek insan yoktur şu forumda.

Arabanın pert olması sıkıntı değil onu yaptırmak sıkıntı. Kaskoyla uğraş kasko yoksa cebinden yaptıracaksin. Araba tamir süresiydi, takip etmesiydi, dosyası kağıdı kuregiydi tamir edilene kadar arabasiz kalmasiydi Durduk yere başınıza bir dünya iş açılırdı
    Sen kendin gibi görme herkesi.

Trafikte yaşanan olaylar, sürücülerin davranışları, psikolojik durumları bu forumdakileri ve trafikteki herkesi yakından ilgilendirir.
    Çöp nitelemesi ağır ve haksız olmuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    motosiklet yarım saat sonra oradan geçmiş buradan ilgisi var

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

motosiklet yarım saat sonra oradan geçmiş buradan ilgisi var

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Beyinler yine pırıl pırıl forumumuzda.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    15 temmuz görüntülerinden de böyle yapılmıştı, sakallı diye birini linç etmeye kalktılar sosyal medyada. Sosyal medya garip bir yer. İki fotoğraf, bir haberle internetten yorum yapılınca çok gerçekçi olmuyor. Belli ki olayın şokunda, ne olduğunu birebir takip etmedikten sonra yorum yapmak kolay. Linç etmeden önce düşünelim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)