Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşük km - Muayene sorun olur mu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Arkadaşlar motosikletin gösterge kısmı parçalanmış ve yeniden toplanmış motorun ilk sahibi tarafından ve son muayenede 9300 km olan motorun km sayacı şu an 2800 küsür gösteriyor. Muayenede ne gibi sorun olur bu düzeltilebilir mi ? Motor Falcon Crown 150 dijital göstergesi var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Motosikletin motor değişmedikçe komple km sıfırlanmazdı eskiden şimdi ise motor komple değişse bile km sıfırlanmıyor.Muayeneden kalırsın

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Muayenede bisey olmuyor bi önceki muayenesine 90bin kmde girdi son muayenede ise 60 binde girdi km neden böyle diye sordular 100binde sifırladi suan 160bin kmde dedim tamam deyip islemlwre devam ettiler gectim.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin motor değişmedikçe komple km sıfırlanmazdı eskiden şimdi ise motor komple değişse bile km sıfırlanmıyor.Muayeneden kalırsın
    Çözümü nedir onu sormuştum kayıtlımıdır beyninde onarımı yapılabilir mi Ankaradayım motosikletçilerin yapamıyacağını biliyorum ama kimler yapar onuda bilmiyorum varmı tavsiyeniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayenede bisey olmuyor bi önceki muayenesine 90bin kmde girdi son muayenede ise 60 binde girdi km neden böyle diye sordular 100binde sifırladi suan 160bin kmde dedim tamam deyip islemlwre devam ettiler gectim.
    Hocam 10000 km de sıfırlandı şu an 10280 küsür desem heralde yutmazlar :d Çözüm öneriniz varmı onarımı yapılır mı bunun acaba

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Hafif kusurlu olarak geciyor muayeneden.
    Ben de gostergeyi degistirdim, hafif kusurlu yazdilar. Sorun olmuyor.

Motosikleti
    NC750X
    satarken, alıcı sorgulatınca sıkıntı çıkar.. km ile oynatın olması gereken km ye getirtin mümkünse.. sms te ilk muayene yuksek 2. muayene dusuk cıkarsa almazlar.. gösterge değişti dersiniz yine almazlar. o inansa bile onun satacağı kişi inanmaz diye düşünür vazgeçebilirler..

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim umarım istasyondan istasyona değişmez.

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    15 bin km de ki göstergeyi komple başka modelin sıfır göstergesi ile değiştirmiştim 2000 küsur da muayeneye girdim muayeneyi yapan arkadaşa belirttim muayene kağıdına km saati değişmiş diye not düşüldü olay bundan ibaret.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    bende birkac tane 2014 model integra sormustum kronik gosterge degisimi muaynede bir onceki km ye gore km dusmus ve km saati degismis seklinde hafif kusur geciyor.gecersin muayneden

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Odometre okunduğu müddetçe sorun olmaz.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bende 40 binde olan bozuk göstergeli motorun göstergeyi değişip gittim. Yeni taktım bozulmuştu dedim. Geçtim muayeneden. Sorun olmaz yani.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makap ile kilometreyi ileri al

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satarken, alıcı sorgulatınca sıkıntı çıkar.. km ile oynatın olması gereken km ye getirtin mümkünse.. sms te ilk muayene yuksek 2. muayene dusuk cıkarsa almazlar.. gösterge değişti dersiniz yine almazlar. o inansa bile onun satacağı kişi inanmaz diye düşünür vazgeçebilirler..
    Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 bin km de ki göstergeyi komple başka modelin sıfır göstergesi ile değiştirmiştim 2000 küsur da muayeneye girdim muayeneyi yapan arkadaşa belirttim muayene kağıdına km saati değişmiş diye not düşüldü olay bundan ibaret.
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende birkac tane 2014 model integra sormustum kronik gosterge degisimi muaynede bir onceki km ye gore km dusmus ve km saati degismis seklinde hafif kusur geciyor.gecersin muayneden
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Odometre okunduğu müddetçe sorun olmaz.
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 40 binde olan bozuk göstergeli motorun göstergeyi değişip gittim. Yeni taktım bozulmuştu dedim. Geçtim muayeneden. Sorun olmaz yani.
    Herkes geçmiş sanırım teşekkür ederim yoksa yaptıracaktım biraz pahalı dijital gösterge herkes bakmıyor tek sıkıntım buydu dijital değiştirme parasına motosiklet ayakkabısı alacağım ona kısmetmiş

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülke olarak hiç bilmeden güzel sallıyoruz.

Muayaneden kalırsınmış; nasıl bir rezilliktir bu.

Hocam;

23.03 de muayaneye girdim. Önceki vizede km 6800 idi bu seferkinde 190

Adama su an motorr 14bin de dedim ama beni ilgilendirmez yazan neyse onu yazarım dedi.

190 km yazdı.

Muayane raporunada "motosikletin km sayısı düşürülmüş" "hafif kusurlu" yazıp geçirdi.
    Kural [ Z ], tarikcapar ve Erendiz bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülke olarak hiç bilmeden güzel sallıyoruz.

Muayaneden kalırsınmış; nasıl bir rezilliktir bu.

Hocam;

23.03 de muayaneye girdim. Önceki vizede km 6800 idi bu seferkinde 190

Adama su an motorr 14bin de dedim ama beni ilgilendirmez yazan neyse onu yazarım dedi.

190 km yazdı.

Muayane raporunada "motosikletin km sayısı düşürülmüş" "hafif kusurlu" yazıp geçirdi.
    Hafif kusurlu geçiyor... Bizde tofaşla yapılan kazadan sonra sayacı değiştirdik... Km düşürülmüş gibi bir açıklama yazıp hafif kusur yazıyorlar... Mantıklı olun zaten, Muayne sizin arabanızın ülke standartlarına uygun olup, insan hayatını tehlikeye atmaması için yapılıyor.. önemli olan yürüyen aksam, ışıklandırma ve güvenlik techizatları... odometre kimsenin umrunda değil.. ben Airbag ışığı yanarken geçtim muayneden mesela.
    Erendiz bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)