Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yakit Gosterge Panelindeki Son Cubuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Pas tutmuş depoyuda görmüş oldum ya.. artık ölsem gözü açık gitmem... hiç mi benzin almıyorsun arkadaş :D
    Mertcan39 bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pas tutmuş depoyuda görmüş oldum ya.. artık ölsem gözü açık gitmem... hiç mi benzin almıyorsun arkadaş :D
    eğer banaysa ufacık bir pas lekesinden bir şey olmaz :D
    tarikcapar bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Yedekten çıkarıp yurda gidecek kadar alıyorum. Zaten motorum çok yakıyor. 4 litreye 37 km gidiyor.

Cbf yağ yakıyo diyen kısmen yalan söyler. Cbf hem yağ hem de haddinden fazla benzin yakıyor.

(motorum arızalı. Ayarları bozuk. Ondan bu kadar yakıyor.)
    HONDA

#BZ3082

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer banaysa ufacık bir pas lekesinden bir şey olmaz :D
    Yazıktır, biraz benzin al şu garibe

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedekten çıkarıp yurda gidecek kadar alıyorum. Zaten motorum çok yakıyor. 4 litreye 37 km gidiyor.

Cbf yağ yakıyo diyen kısmen yalan söyler. Cbf hem yağ hem de haddinden fazla benzin yakıyor.

Aga ufak bir kerrat hesaplaması ile motorun 10.5 - 11 lt gibi bisey yakıyor 100km de.. Moralini bozmak gibi olmasın Bizim kamyonette o kadar yakıyor :D
    efendy06 bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bugüne kadar hiçbir kitapçıkta benzin yarıya düştü mü alın, yedeğe kaldı mı paslanır gibi şeyler görmedim.
    yakıt pompasına zarar verecek ihtimal olsaydı bunu muhakkak yazarlardı diye düşünüyorum.
    3-4 ay bi yere kapatıp kullanmayacak durumda değilseniz 3-5 günde ne depo paslanır ne de pompa tıkanır.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Yanıp sönmeye başladıysa ilk fırsatta fullerim,zaten benim motorda en az 3 litre oluyor yanım sönmeye başladığında,sadece bi kere tekledi son anda benzici bulmuştum hiç yolda kalmadım yanıp sönmedende benzin almadım

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Okul çıkışı 20 lira(3 litre) benzinle 130. kilometreyi doldurur doldurmaz yolda kaldım, direk aklıma bu konu geldi :D

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ybrde yedek vanası var benzin bitiyor motor stop ediyor ondan sonra vanayı yedeğe alıyorum yedektede 50 km gideri var ama yedek depoya geçtiğim zaman fullüyorum depoyu.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kullandığın cbf 150 acaba profilindeki motosiklet mi :D
    since 1987

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    son 2 çizgi kala CBRım da bi 10km kullanıp alıyorum direk

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yakıt pompasını yakmak için benzini bitirip bir süre marş falan yapmak gerek, benzin çekebilen yakıt pompası neden yansın? saçma bir söylenti sadece bu.

düşük seviyede yakıtla kullanmanın zararı olmaz, ben her zaman depoda 2 litre kalana kadar kullanırdım, arabada da 60 litrelik lpg tankında 3 litre lpg kaldığı bile oluyor, deponun kapasitesinden tamamen faydalanmak taraftarıyım, daha 150 kilometre yol gidebilecekken neden benzin almakla uğraşayımki
    LPG sistemlerinde yakıt pompası var mı?

Bakın arkadaşlar, çeyrek deponun altında yakıt pompası yanmaz, ancak, yakıt pompaları benzin ile soğuyor. Yakıt pompası benzin çekerse zaten o benzin ile halen soğumaya devam eder, ancak işte, sürekli benzin bitirip yolda kalan tipler var ya, hah işte onların yakıt pompaları sık arıza yapar.

Çeyrek depoya düşünce yakıt alırım diyen hiç kimse pompa yanmasından korkuyorum dememiş ki, biri depo dibinde biriken pislikten bahsetmiş, ben de "olası acil durumlar" diye belirtmişim. Ailemin evi ile benim ev arası 400 km. Gece gündüz fark etmez, ne olur ne olmaz diye, her daim o 400 km'yi yapabilecek miktarda benzin bulunduruyorum arabada.

Arkadaş soruyu sorarken demiş ki "yakıtı son damlasına kadar" , yakıtı son damlasına kadar kullanmayı kimse tavsiye etmez. İstediğiniz yerden araştırabilirsiniz.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Her zaman 2 çizgi kalınca doldururum zorlamaya gerek yok sorun çıkabilir

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LPG sistemlerinde yakıt pompası var mı?

Bakın arkadaşlar, çeyrek deponun altında yakıt pompası yanmaz, ancak, yakıt pompaları benzin ile soğuyor. Yakıt pompası benzin çekerse zaten o benzin ile halen soğumaya devam eder, ancak işte, sürekli benzin bitirip yolda kalan tipler var ya, hah işte onların yakıt pompaları sık arıza yapar.

Çeyrek depoya düşünce yakıt alırım diyen hiç kimse pompa yanmasından korkuyorum dememiş ki, biri depo dibinde biriken pislikten bahsetmiş, ben de "olası acil durumlar" diye belirtmişim. Ailemin evi ile benim ev arası 400 km. Gece gündüz fark etmez, ne olur ne olmaz diye, her daim o 400 km'yi yapabilecek miktarda benzin bulunduruyorum arabada.

Arkadaş soruyu sorarken demiş ki "yakıtı son damlasına kadar" , yakıtı son damlasına kadar kullanmayı kimse tavsiye etmez. İstediğiniz yerden araştırabilirsiniz.
    ben lpg örneğini deponun tamamını kullandığımı belirtmek için verdim.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandığın cbf 150 acaba profilindeki motosiklet mi :D
    O borusanda çekindiğim bi foto. Nerdeee ah nerdee.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıktır, biraz benzin al şu garibe

Aga ufak bir kerrat hesaplaması ile motorun 10.5 - 11 lt gibi bisey yakıyor 100km de.. Moralini bozmak gibi olmasın Bizim kamyonette o kadar yakıyor :D
    Üstad ne motorlarla aynı yakıyorum bilsen. Gsler fazerler aynı yolda benden az yakıyor. Motor sağolsun akıtıyor biyerden
    HONDA

#BZ3082

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o nasil bir depodur mubarek, bitti dedigin zaman 20litre kalmis?
    marka model nedir?
    Ktm 640 adventure.

Bugün sonunda bitti benzin. Yedeğe alıp petrole gittim. 3.5 litre yedek var. 50 liralık aldım. Pompacı arkadaşda benzer yorum yaptı.

"50 lira aldın gözü görmedi motorun"

Motosikleti
    ---
    pulsar 200ns kullanıyorum 2 çizgi ye düştüğü gibi dolduruyorum depoyu, yakıt pompası arızalanabilir diyorlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benzin gostergesi son cubuktayken benzin azaldi diye yazili ikaz verir, "back" tusuna basinca gider.
    Bir sure sonra tekrar ikaz verir.
    Derken son cubuk ta gider.
    Ikaz vermeye devam eder.
    Sonra son cubuk yanip sonmeye baslar.
    Biraz daha giderim.
    Sonra alirim

Hayir, daha hic yikatmadim motosikleti.
    Yag, su, hidrolik surekli kontrol altinda ve vaktin once degisir, o baska...

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kenarda bekleyenler gırtlağa kadar dolu durur (olası korozyon ve oksitlenmeleri önlemek için) yakıt musluğu varsa kapatılır, akü kutup başları sökülür ve akü çıkarılır, lastik basınçları +10 PSI arttırılır.

Aktif kullanılan motosikletin yakıt deposu son iki çizgide tekrar ağzına kadar doldurulur, arada bir zinciri yağlanır, bakımları zamanında yapılır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)