Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kafam çok karıştı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaaa �� tamam baylar anlaşıldı. Beni bu işlere teşvik eden motosiklet sınavında tanıştığım 0 tecrübe ile gs1200 alan amca olduydu. Gerçi ogün bugündür görmüyorum size kalsa çoktan senesi gelmiştir onunda ��
    O GS'ci amcalar Şile Ağva yolunda nasıl çizgi kaçırım milletin üzerine üzerine fırlıyorlar bir bilsen... O adamların işi motoru alıp, gözlemecide gözleme yemek, gittikleri yerde yemek yiyip, bizde ölmedik yaşıyoruz demek. Ölürsekte motor tehlikeli zaten die işi kestirip atıyorlar
    tommygun ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arkadaşım kimse senin motosiklet almana karşı değil hatta memnun bile olurlar fakat bunu yaparken biraz sağ duyulu olmalısın. Daha kafadan mt07 ve 883 le başladım deyince pek standartlara uygun bir başlangıç olmuyor yoksa kimse senin mt 07 yada 883 aldığına hasetlenmiyor.

Sen daha emeklemeden 100 metre koşusuna katılmak istiyorum hangi ayakkabıyı tavsiye edersiniz deyince soru ve cevaplar pek standart olmuyor. Sonra bana niye doğru dürüst cevap vermiyorlar diye hayıflanıyorsun.

Selamlar yeni motosiklet konusu olacak evet bende sıkıldım ama aradığını bulamayan çabuk vazgeçen biriyim sanırım.

Onun dışında ekipmanım 0 bide ekipman alıcam ama hiç anlamam şimdi bir sefer alıyoz tam alıcaz diye iyi pahalı bişiler mi alayım acaba yarın motordan sıkılırda bırakırmıyım onuda bilmiyorum.

Napayım ben ya hiç bulaşmasam mı bulaşmam lazım ömür boyu içimde kalır yaşım 26 hız tutkum çok yok keyif alayım kafi
    Bir de yazından biraz ayran gönüllülük ve kendine güven eksikliği varmış gibi hissediliyor.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir de yazından biraz ayran gönüllülük ve kendine güven eksikliği varmış gibi hissediliyor.
    Ayran gönüllü olduğum tartışılmaz zaten öyleyimde
    Ben demiyorum ki motoru alır almaz motoru doldurup hadi ben gidiyorum diyip gidicem
    Hani ileriki seviye acemiliği atıp tekrardan uzunyol için motor bakmak istemediğim için biraz daha iyi birşey arayışındayım yoksa mt7 yi aa bak param var diye yazmadım biraz olsun büyük motor kullanmışlığım var bana cbf150 tavsiyesi yapmayın demek için söyledim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ayran gönüllü olduğum tartışılmaz zaten öyleyimde
    Ben demiyorum ki motoru alır almaz motoru doldurup hadi ben gidiyorum diyip gidicem
    Hani ileriki seviye acemiliği atıp tekrardan uzunyol için motor bakmak istemediğim için biraz daha iyi birşey arayışındayım yoksa mt7 yi aa bak param var diye yazmadım biraz olsun büyük motor kullanmışlığım var bana cbf150 tavsiyesi yapmayın demek için söyledim.
    150 deyip geçme 2 sene önce Cbf150'den daha kötü Rks ile İstanbul-Bodrum yapıp 13 saatte gidip 12 saatte dönmüştüm. Hayatımın en keyifli yolculuğuydu hertürlü ızdırabına rağmen. Velhasıl her motorla uzun yol yapılıyor bir şekilde ama insan zamanla konfor arıyor.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Abartmasak mı ya nemiş bu hadi artçıyı at da aldığım motorun rodajını yaptıktan sonra hertürlü giderim sonuna kadar parkta oynucak halimiz yok ya
    Çok ciddiyim, sen mt07 muadili veya üzeri bir motorla böyle tecrübeye sahipken akdeniz turuna çık, eğer kaza yapmazsan motor sürmeyi bırakırım.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Kardesim bak, elli defa dogru soz soylenmis. Madem sordun dinleyeceksin. Burada bi isi bilen suruculer var, koftiden konusmamislar. Bahsettigin yol tecrubesi ile simdilik sehir icindeki trafikte devam et. Uzun yol oyle tek seritten takip ederim pasa pasa giderim isi degildir. Sakasi olmaz. Cc nin de ozguven ile arkadasligi olmaz. Sen daha trafigi okumayi bilmezken hangi cesaretle yola cikacaksin....Sevenlerine, sana deger verenlerine hic mi acimiyorsun.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    captooz, mt07 beğenmediysen, birde 650 mt dene super touring sayılır. Kendini öyle çıpklak hissetmessin. Uzun yoldsa kcn donmaz, emin ol. Mt10'a bile hala 640 mt daha hava atarsın.Yan bagajlar dahil.
    Anladığım kadarıyla, hız tutkun yok, ama baya bir adrenalin tutkun var. Motor motiosiklet trafikde pek tecrübe olmadan, hiç bilmediğin, bir canavar motosiklete biner binmez, uzun yola çıkmmak. :D
    Dostum, güven tecrübe ve cesareti, bakkalda kilo koilomu satıyorlar, söyle bizde belki iki kilo emniyet alalım. :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam 2 motorla 50 km tecrübe yaptıysan artık 1000cc+ seni kesecektir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Haydaaa �� tamam baylar anlaşıldı. Beni bu işlere teşvik eden motosiklet sınavında tanıştığım 0 tecrübe ile gs1200 alan amca olduydu. Gerçi ogün bugündür görmüyorum size kalsa çoktan senesi gelmiştir onunda ��
    benim eski bir arkadaşımda v-rod var adam yılda toplasan 100 bilemedin 200 km yapıyor yapmıyor yazları çıkartıyor motoru kışları baharları kapalı garajda .. yazları güneşi görürse keyfide yerindeyse çıkarır bir sahile bebek iner çay içer bir şeyler yer bir tur atar sahilde eve geri döner.. bu arkadaşımında A ehliyeti var.. ama hiç bir zaman ben motorcuyum demez öyle bir iddasıda yoktur..

Adama desem gel güneşli mis gibi bir gün motorlarla atlayıp tekirdağa gidelim bir köfte yer döneriz.. bana ne diyiceğini adım gibi biliyorum "ne işimiz var motorla motorun üstünde sürünücezmi" atlayıp gidelim arabayla..

bu arkadaşımında ona bakarsa altındaki motor on numara zirve bir makine .. ama kendi motorcumu asla kendininde öyle bir iddası yok zaten.. sıfır tecrübesi olup kısaca her A ehliyeti alan her 1000cc -1200cc motor alan insan motorcu değildir.. bazıları olduğunu idda eder ama boş bir iddadır altını dolduramaz.. adama kaç bin km yolun var desen susar, nerelere geziler yapdın desen susar, kontra ne apex ne desen çoğu onu bile bilemez susar bilende hayata geçirip doğru düzgün tatbik edemez..

benim için 10 bin km 150cc de yol yapmış adam 1200cc lik motorla 500 km yol yapmış adamdan çok daha makbüldür ve harbi motordur.. bir insanı altındaki motor motorcu yapmaz tecrübesi yaptığı yol geçmişi yapar..

yeni nesilin en büyük sorunu bu sanırım.. ne kadar büyük hacim alırsam beni o kadar adam yerine koyarlar, o kadar usta bir motorcu gibi görünürüm mantığı.. Bunları genele yazdım senin için demiyorum kardeşim..

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta Bn251 ile 600 km. uzun yol yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Motosikleti yeni aldım. Motosiklet tecrübem çok az, motorun da yabancısıyım.

Nisan başında 1,000 km civarında bir uzun yol için hazırlık yapıyorum.

Tavsiye edebileceğim hiç bir şey yok.

Şartlar çok değişken..
    Okuduklarımdan sonra yukarıda yazdığımın yanlış olabileceğini düşündüm. Siliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)