Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc tavsiye lütfen !

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Motorsuz abinizin bir ricası var 180 boy 95 kiloyum motorsiklet ehliyetim var ama yıllar önce aktif kullanmayı bıraktım
    Şimdi şöyle şehir içi fıtı fıtı gezebileceğim bir scooter istiyorum tabii ki bütçe kısıtlı max. 5000-6000 bin lira
    Altaki modeller dışında diğer cc scooter da tavsiyeleriniz bekliyorum. Teşekkürler

Sevdiğim modeller:
    1-Motolux rossi 50 cc (youtub da çok övmüşler)
    2-Yuki Enzo 50cc
    3-birde tanıdıkda 49,000km 2011 Honda Spacy var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Gözün tutarsa Honda spacy. Bu boy ve kiloya 50 cc pek tat vermez gibi me geliyor.
    Motorsuz Abi bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    arora vesta 50,motogusto b08 ,yuki picasso 50,,bu scooterler 50cc diye geçiyor ama 125cc motora sahiptir,ilk başlarda satıcılar bu motorların 125cc motora sahip olduğunu ilanlarına açıkça yazıyorlardı ama işin moku çıktı ihtar aldılar sanırım,artık güçlendirilmiş 50cc diye yazmaya başladılar,https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...45407707/detay

,ben şahsen honda spacy ile nerdeyse aynı tipe sahip arora vesta 50 aldım 1 yıldır kullanıyorum
    ön tekerlek arora vesta 50,motogusto b08 ve yuki picasso 50 de 12 inç yani büyük tekerlek,,motolüx rossi 50 de ise 10 inç yani küçük tekerlektir,ön tekerleğin büyük olması ve kasa olarakta büyük olması nedeniyle ben arora vesta 50 aldım,

50cc lerde vergi ve sigorta yok araba ehliyetiyle kullanabiliyorsun,,sadece trafik sigortası bile senede 1000 tl den fazla,bu para cebinize kalıyor vergidende muhaf zten benzini koy git

honda spacy ise resmi olarak 110cc geçtiğinden hem sigorta yapmak mecburiyetindesiniz hem vergi vermek ödemek zorundasınız ayrıca motosiklet ehliyetide gerekli

tercih sizin
    erhn42 ve Motorsuz Abi bunu beğendiler.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Yeruçağının dediklerini dinleyin derim ve sizden 1 tık uzun ve 1 tık ağır birisi olarak gerçek silindir hacmi 50cc ve altı olanlardan uzak durun derim...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    aynen doğrudur,,ilk olarak hayatımın hatalarından birisini yaparak aldığım ve üçüne beşine bakmadan satıp kurtuldugum pejo kısbe 50 cc gibi( gerçek 50cc)

Herkese cevaplar için teşekkürler YERUÇAĞI kardeşim güzel ve detaylı yazmış sağolsun.
    İlk iş bahs ettiğin modellere internetden bakıyorum.
    Bu arada senin de dediğin gibi 50cc benim kalıbı anca çeker ama motolux rossi 50 de yazandan motor hacmi daha fazla youtube da videoları var bolca,ama belirttiğin gibi lastik ebatı da önemli tabii...

A1 A2 Ehliyetim var orda sıkıntım yok aslında asıl kafama takılan:eski model bir honda, kymco veya sym mi yoksa "0" çin menşei bir motorm mu????? Ne dersiniz ???

Not:Motorcuların birbirine nasıl yardım ettiğinin somut örneği daha yazıyı yazdım hemen cevap geldi olay budur...

Motosikleti
    yüksek cc alacaksan parada varsa tabiki honda ,yamaha vs,bakın benim önceki motorum honda integra 750cc idi maddi ihtiyaçtan mecburen sattım çok güzeldi,,ama bahsettiğiniz 50cc olunca iş değişiyor,, tanınmış markaların 50cc motorları gerçek 50cc ,,çin motorlarının 50cc geçenlerinin en düşüğü 70-cc den başlıyor,bu yönden 50cc de arora,yuki,motolüx,motogusto,gibi markalardan birinin motorunu almak daha mantıklı

birde 110cc japon motoru aldığınızda trafik sigortası+vergisi senelik 1500tl gibi bir extra maliyette çıkıyor bu hiçde azımsanacak bir rakam değil,tabi para sıkıntısı yoksa diycem ancak bu seferde madem para sıkıntısı yok neden 50-100-125 cc arayışları içindesin,,git 250-300cc xmax al,hiç olmazsa verdiğin vergiye ödediğin sigortaya değsin

6-7 bimlik motora senede 1500 tl vergi sigorta vermek hiçde akıl karı değil diye düşünüyorum,,4 yılda bir motor parasını boşa harcıyorsun

Şöyle diyim bütçe belli 5-6 bin bu fiyara ya "0" 50cc çin menşei motorları alabiliyorum ya da 2. el 50cc veya daha üst cc japon/tayvan malı motoru alabiliyorum.
    Trafik sigortasını bilmiyorum ama düşük cc motorlarda vergi 4-6 yaş için yıllık 121 tl. Ah param olsa hiç düşünmem bi nmax veya pcx alırdım ama malesef...

Geçenlerde dışarda bi arkadaş şöyle dedi sıfır bile çinliye binip çile çekeceğine 2. el temiz bir honda kymco veya sym al rahat et bu sö kafamı bulandırdı bende bi forumdan destek alayım dedim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 liralık kask önerisine 2 bin liralık kask yazan tipler buraya da gelip 250 cc tavsiyesinde bulunacak mı cok merak ediyorum.

yuki snoopy

tşk tavsiye için

Motosikleti
    Alıntı Motorsuz Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle diyim bütçe belli 5-6 bin bu fiyara ya "0" 50cc çin menşei motorları alabiliyorum ya da 2. el 50cc veya daha üst cc japon/tayvan malı motoru alabiliyorum.
    Trafik sigortasını bilmiyorum ama düşük cc motorlarda vergi 4-6 yaş için yıllık 121 tl. Ah param olsa hiç düşünmem bi nmax veya pcx alırdım ama malesef...

Geçenlerde dışarda bi arkadaş şöyle dedi sıfır bile çinliye binip çile çekeceğine 2. el temiz bir honda kymco veya sym al rahat et bu sö kafamı bulandırdı bende bi forumdan destek alayım dedim
    kendimden örnek vereyim,,ben scooterimi sıfır aldım,gavur gibi kullanıyorum,hanımla ben iki kişi artı arka çanta full artı ayaklarımın altı eşya dolu halde 2 defa istanbuldan tekirdağ barbarosa hiç dürmadan gidip geldim ,yaz boyu köyde kendim yaptığım romorku motorumun arkasına bağlayıp çoluk çocuk denize getirip götürdüm,ayrıca romorkla çop pislik ot ve su taşıma işilerini yine yaz boyu yaptım,,peşinden yz bitti istanbula geldim,,bütün pazar market alışverişlerini hanımla beraber bu motorla yapıyoruz,

evimin banyo mutfak tadilat işi çıktı,günlerce bu motorumla kalebodur ,fayans,kum çimento kalekim tuğla çektim,2 tane 50 kg lık çimento torbası ve 2 tane 25 kiloluk kalekim torbasını defalarca getirdiğim çok oldu hala eşek gibi kullanıyorum,banamısın demedi,,şuan 6 bin km oldu ,çok ağır şartlarda kullandığım halde öyle dedikleri gibi hiç çile falanda çekmedim,

söylenen doğru olsaydı benim motorum şimdi perte çıkmış olması lazımdı,ama hiçde öyle değil,gece gündüz bütün işimizi bu motorla yapıyoruz

herşeyden önce şu önyargıdan kurtulmak lazım,adam gibi bakımını yaparsan veya yaptırırsan çin malı motorda gayet güzel ve yeterli,her işinizi rahatlıkla görür

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha neos 50

Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha neos 50
    Baba bütçe yazdık 5-6 bin yamaha neos demişsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimden örnek vereyim,,ben scooterimi sıfır aldım,gavur gibi kullanıyorum,hanımla ben iki kişi artı arka çanta full artı ayaklarımın altı eşya dolu halde 2 defa istanbuldan tekirdağ barbarosa hiç dürmadan gidip geldim ,yaz boyu köyde kendim yaptığım romorku motorumun arkasına bağlayıp çoluk çocuk denize getirip götürdüm,ayrıca romorkla çop pislik ot ve su taşıma işilerini yine yaz boyu yaptım,,peşinden yz bitti istanbula geldim,,bütün pazar market alışverişlerini hanımla beraber bu motorla yapıyoruz,

evimin banyo mutfak tadilat işi çıktı,günlerce bu motorumla kalebodur ,fayans,kum çimento kalekim tuğla çektim,2 tane 50 kg lık çimento torbası ve 2 tane 25 kiloluk kalekim torbasını defalarca getirdiğim çok oldu hala eşek gibi kullanıyorum,banamısın demedi,,şuan 6 bin km oldu ,çok ağır şartlarda kullandığım halde öyle dedikleri gibi hiç çile falanda çekmedim,

söylenen doğru olsaydı benim motorum şimdi perte çıkmış olması lazımdı,ama hiçde öyle değil,gece gündüz bütün işimizi bu motorla yapıyoruz

herşeyden önce şu önyargıdan kurtulmak lazım,adam gibi bakımını yaparsan veya yaptırırsan çin malı motorda gayet güzel ve yeterli,her işinizi rahatlıkla görür
    Yazdıklarını dikkate alıcam teşekkür ettim tekerine taş değmesin...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler