Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor cup 100 cc 110 cc ye çevirme

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar bisan lifan marka 100 cc lik motorum var 125 lik karbüratör 110 cc piston abart eksoz ön ve arka dişli atmak istiyorum sizce nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim tamirci değilim hepsini kendim yapıcam elim yatkındır şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Düzde 90km hız yapıyosa 93km hız yapar belki sen bunları yapınca.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fazla benzin yaktığınla kalırsın. Önce bir dişli dene.

düzde 100 km görüyor ama fazla bi etki etmez mi diyorsunuz yani biraz daha hız arttırmak için ne yapmam gerekiyor?

Motosikleti
    mondial x treme, mondial 100 uag (calindi)
    Merhaba. Bendede 100 cc mondial uag vardi. 125 cc yaptim. Hiz degismiyor. 2-3 km belki onuda anlamiyorsun zaten. Titresim inanilmaz artiyor. Fazla yakiyor. Fazla yakma abartilmasin tabi zaten 2 litre civari yakiyor ne kadar artabilir ki. Ama artiyor ufakta olsa. Zaman kaybi, para kaybi, gereksiz yakit kaybi, fazladan titresim ve orjinalligi bozmak. A dersen ki ben ogrenmek icin yapiyorum. O zaman yapilabilir. Eklemeyi unuttum. Silindir piston krank kolu bunlarida degistirmen lazim.

Motosikleti
    Alıntı mecho86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bendede 100 cc mondial uag vardi. 125 cc yaptim. Hiz degismiyor. 2-3 km belki onuda anlamiyorsun zaten. Titresim inanilmaz artiyor. Fazla yakiyor. Fazla yakma abartilmasin tabi zaten 2 litre civari yakiyor ne kadar artabilir ki. Ama artiyor ufakta olsa. Zaman kaybi, para kaybi, gereksiz yakit kaybi, fazladan titresim ve orjinalligi bozmak. A dersen ki ben ogrenmek icin yapiyorum. O zaman yapilabilir.
    Senin motor Cg onunki C100 cub. 125'lik yaptığında çok şey fark eder. Motoru sadece şehiriçi düz yollarda mı kullanıyosun, dağlık yollara gitsen motorun gidişinin çok rahatladığını anlardın. 150'lik yapsan daha da iyi giderdi.

moturu şehir içinde kullanıyorum fakat 125 cc ve 150 cc 100 cup motora fazla değilmi ?

Motosikleti
    Evet sehirici kullaniyordum. Daglik alan icin kros aldim. 100 luk cubu da sehir ici olarak dusundum. Zaten benim icin 3 km artmasi cok bisey degil.

Motosikleti
    Alıntı ismailevdlek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moturu şehir içinde kullanıyorum fakat 125 cc ve 150 cc 100 cup motora fazla değilmi ?
    O kadar yapamıyosun zaten en fazla 107 cc oluyor.

Motosikleti
    7 cc icin o zahmete ve paraya degmez yapma bence kardesim.

anladım peki bu motora ne yapılabilir sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

birde son bir sorum olucak debriyaja yarım bastığım zaman tıkır tıkır ses geliyor bunun sebebi sizce nedir ? ve karbüratör boğulup pıt ediyor ve motor sönüyor bunlar neden oluyor acaba yardım ederseniz sevinirim.

Motosikleti
    Sicakken mi sogukken mi yapiyor stop etmeyi. Debriyajdaki sikintiyi bilmiyorum ama kardesim. Disli modifiye olayina girebilirsin. Hiz icin.

Motosikleti
    kuba kb100-6 cup
    biz 125 yaptırdık cup son hız fazla değişmedi tek fark çekiş ve serileşme oldu ön orjinal 14 dişli vardı üzerinden 2 den 1 aldığımız zaman kafayı kaldırıyodu sonra hızlı gitsin diye ön dişliyi 17 yaptık bu sefer çekiş düştü 3 viteste 110 görüyodu düzlükte rampa aşağı 4 140 kadar geldi yokuş bitmeye başladıydı saldık sonra önü 15 yaptık bize yetti yani son hız fazla değişmiyo 125 yaptırırsan ön dişli 15 yap tavsiyemdir

125 cc ve dişli değiştir mi diyorsun yani bide bu debriyaja yarım bastığım zaman tıkır tıkır ses geliyor bunun sebebini bilen yok mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

sıcakken de pıt edip Sönüyor gaz verdiğinde sanırım karbüratörde sıkıntı var diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    4 vites Cup ile 140 mı Bence yeni motor almaya veya başka ayar yapmaya gerek yok...

Motosikleti
    kuba kb100-6 cup
    evt 125 ve dişli yeter sana

peki teşekkürler

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı ismailevdlek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki teşekkürler
    Baya zaman olmuş ama başka sorunu olan arkadaşlar çıkabilir,debriyaj pedaline basinca cikan ses genelde bilyeden oluyor o işlevini yitirince ses yapiyo ,4 liraya aldim kendim değiştirdim,fren pedalinin oradaki sağ kapagi sokuyosun 8 numara (lokma tavsiyemdir yoksa anahtarlada olabilir) birkaç yamuk yumuk parca oluyor içinde onlar zaten hemen cikiyo boşta lar( kapak sokulunce ) yuvarlak cay tabagi gibi debriyaj tasi var 4 tane vidali + uçlu tornavidayla o kapagi sok bilyeyi al git yenisini al gel tak mis gibi kolay gelsin.

Motosikleti
    R25
    Motoru sat üstüne 100 lira koy 125 cc al

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sat üstüne 100 lira koy 125 cc al
    😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)