Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle Mini Balkan Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba;

Ramazan bayramında Saraybosna'da olacağım; km olarak baktıgımda max 2 süre zarfında bosna-hersek'ten cıkış yapıp Karadağ ya da Sırbistan'a gidebildiğimi öğrendim. Ancak aklımda birkaç soru var, tecrübeli arkadaşların desteğini rica ederim.

-Motosikleti yurtdışıdan kiralayacağım; kendimi motorum ile gitmeyeceğim. Bosna-hersek e gidip kiralayan ya da web sitesi bilen var mı?

- Gideceğim 2 ülke de vize istemiyor; sınırdan geçiş prosedürleri nelerdir?

Artçı ile yapacağım; çok tecrübeli olmadığım için 250 cc civarı ve yakın ülkeleri tercih ettim.

Bilen varsa yardımcı olur ise sevinirim.

Tekeriniz düz bassın.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Ramazan bayramında Saraybosna'da olacağım; km olarak baktıgımda max 2 süre zarfında bosna-hersek'ten cıkış yapıp Karadağ ya da Sırbistan'a gidebildiğimi öğrendim. Ancak aklımda birkaç soru var, tecrübeli arkadaşların desteğini rica ederim.

-Motosikleti yurtdışıdan kiralayacağım; kendimi motorum ile gitmeyeceğim. Bosna-hersek e gidip kiralayan ya da web sitesi bilen var mı?

Artçı ile yapacağım; çok tecrübeli olmadığım için 250 cc civarı ve yakın ülkeleri tercih ettim.

Tekeriniz düz bassın.
    Hayırlı yolculuklar.

Teşekkurler hocam; umarım bilgiye de ulasabilirim
    chaqalqarlos bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba;

Tekeriniz düz bassın.
    Bosnadan kiraladın araçla (moto veya araba fark etmez) geçemezsin. Eğer kiralayan kişi buna sözleşmede izin verirse sınırda bunu göstermen lazım. Ve genelde Bu tarz sınır geçişi yapacak kişilersen extra para isterler (rent a car cılar öyle).

sınırdan geçiş prosedürü yok. Pasaportunu gösterip geçiyorsun. ama dediğim kini kiralamacının izin vermesi lazım yoksa aracı yurt dışına çıkartamazsın.

Açıkçası bosna da motosiklet kiralamacının olacağını pek zannetmiyorum olsa da fiyatlar baya kalın olur. araba kiralaman daha mantıklı ve kolay olur.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bosnadan kiraladın araçla (moto veya araba fark etmez) geçemezsin. Eğer kiralayan kişi buna sözleşmede izin verirse sınırda bunu göstermen lazım. Ve genelde Bu tarz sınır geçişi yapacak kişilersen extra para isterler (rent a car cılar öyle).

sınırdan geçiş prosedürü yok. Pasaportunu gösterip geçiyorsun. ama dediğim kini kiralamacının izin vermesi lazım yoksa aracı yurt dışına çıkartamazsın.

Açıkçası bosna da motosiklet kiralamacının olacağını pek zannetmiyorum olsa da fiyatlar baya kalın olur. araba kiralaman daha mantıklı ve kolay olur.

Araba olayına girmem cünkü kullanmayı bilmiyorum

Peki sehirlerarası otobüs gibi ülkeler arası otobüs var mı? 100 km sonra diğer ülkenin bir şehrine varmış oluyoruz kaldığımız yerden.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Kiralık motosikletle sınır dışı biraz zor gibi. Gittin diyelimki bir daha dönmedin , rent a car cılar bu tarz riskleri almazlar bence. Alsalarda aracın değeri kadar bi sözleşme imzalarsın herhalde.

Araba olayına girmem cünkü kullanmayı bilmiyorum

Peki sehirlerarası otobüs gibi ülkeler arası otobüs var mı? 100 km sonra diğer ülkenin bir şehrine varmış oluyoruz kaldığımız yerden.
    tabi ki var. tr den iran azerbeycan gürcistan ırak bulgaristan yunanistan romanya sırbistan kosova makadenya arnavutluk karadağ almanyaya otobüs var.
    bulgaristana geçip nerdeyse tüm avrupaya otobüsle transfer olabilriisn.

otobüs balkanlar arasında devamlı olan bir ulaşım aracı. sıkıntı çekmezsin

Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiralık motosikletle sınır dışı biraz zor gibi. Gittin diyelimki bir daha dönmedin , rent a car cılar bu tarz riskleri almazlar bence. Alsalarda aracın değeri kadar bi sözleşme imzalarsın herhalde.
    bana da öyle geldi; sene hanıma da motor alırsak türkiyeden yola cıkarız da bu sene olmadı bu iş işte.

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi ki var. tr den iran azerbeycan gürcistan ırak bulgaristan yunanistan romanya sırbistan kosova makadenya arnavutluk karadağ almanyaya otobüs var.
    bulgaristana geçip nerdeyse tüm avrupaya otobüsle transfer olabilriisn.

otobüs balkanlar arasında devamlı olan bir ulaşım aracı. sıkıntı çekmezsin

sen oralısın anladıgım kadarıyla hocam

Yakalamısken sorayım bari; saraybosna civarında karadağ sırbistan hırvatistan var; 3'ü de vize istemiyor.

Saraybosna dan çıkıp 3 ülkeye otobüs ile ulaşım yaptıgımı düşünürsek; ülke sınırlarında para olarak bizi tokatlamazlar değil mi? gerçi otobüs fiyatlarını da bilmiyorum.

Motosikleti
    xmax250
    bana da öyle geldi; sene hanıma da motor alırsak türkiyeden yola cıkarız da bu sene olmadı bu iş işte.

Yakalamısken sorayım bari; saraybosna civarında karadağ sırbistan hırvatistan var; 3'ü de vize istemiyor.

Saraybosna dan çıkıp 3 ülkeye otobüs ile ulaşım yaptıgımı düşünürsek; ülke sınırlarında para olarak bizi tokatlamazlar değil mi? gerçi otobüs fiyatlarını da bilmiyorum.
    hırvatistan vize istiyor.. biraz arastır bence önce gitmeden.. saray bosna dan otobus bulursun her yere.. otobus fiyatları da ucuk degildir diye tahmin ediyorum.
    bosna hersekten ve cevresinde vize istemeyen ulkeler kabaca.. makednya, karadağ, sıbistan, arnavutluk..

Hırvatistan vize istiyor. Eğer geçerli çok girişli şengen vizen varsa ekstra hırvat vizesine gerek yok.

Karadağ biraz pahalu euro kullanıyor.

sınırda tokatlama dekren? kim neyinasıl tokatlayacak?

https://busticket4.me/

otobüs için buna göz at

Evet hırvatistanda vize varmış pardon karadağ ile sırbistan seçeneklerim kalıyor.

Tokatlama derken sınırdan geçiş ücreti var mı? mesela görmek istediğim şehir otobüsle 2 kişi gidiş geliş 350 lira tutuyor ama pasaport kontrolünde para istiyorlar mı acaba

Motosikleti
    xmax250
    Evet hırvatistanda vize varmış pardon karadağ ile sırbistan seçeneklerim kalıyor.

Tokatlama derken sınırdan geçiş ücreti var mı? mesela görmek istediğim şehir otobüsle 2 kişi gidiş geliş 350 lira tutuyor ama pasaport kontrolünde para istiyorlar mı acaba
    sınır geçişlerinde her hangi bir ücret yok.. damga yı vuruolar aynen devam..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)