Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hep aynı marka benzin mi almalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://m.youtube.com/watch?v=X1DYVf8sYvQ

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

bu arkadaşın görüşüne katılan var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"Sirkeyi, sarımsağı düşünen paçayı yiyemez"
    fakat
    yeterince gayret ederse
    "ayrıntı profesörü"
    olamaz mı
    olabilir

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    söyledikleri mantıklı

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    bırak aynı markayı mümkün oldukça aynı bayiiden almaya çalışıyorum ama başaramıyorum tabii bunu depo 11 litre olunca. büyük markalarda pek sorun olacağını düşünmüyorum ama yol üstü istasyonlarda terslikler olabiliyor diye duydum.
    tercihim sarı deniz kabuğu, v-power

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    30 liralık fuel save aynı istasyon. Arada kerata şımarsın diye v-power alıyorum ama şımartamıyorum..
    ozansntrk bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    belkide takıntı yada öyle zannediyorum ama , bana göre en iyi motosiklet benzini bp de ,

shell güvenilir , ama bp de su katmayı unutan çok benzinlik var , gerçekten çok farkediyor.

opetten 1 kere sulu benzin almışlığım var yolda kalıyordu motor. totalden üstüne ekledim az düzeldi , ekleye ekleye geldim motor gitmiyordu ,

sonrasında enjektör temizleyiciler vs çok uğraştım ,opet bnm için bitmiştir. ne varsa bp de var bana göre.

Shell ya da denk gelirsem Aytemiz sonuçta motosikletliler için bir şeyler yapmaya çalışıyor.
    ozansntrk bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben yakıt takibi için fuelly adına bir uygulama kullanıyorum. Benzinciden aldığım fişteki litre ve fiyat bilgisini ve de motorun kmsini giriyorum. bir kaç kere benzin aldıktan sonra çok güzel istatistikler çıkıyor. bilgisayardan daha detaylı görebiliyorum.

http://www.fuelly.com/motorcycle/yam...odelisi/833336

Bu uygulamayı kullanınca çıkardığım sonuç: En uzun km opet benzini ile oluyor. Sonrasında shell ve BP takip ediyor. iki kere aytemizden benzin almıştım, motor gitmemeye, normalde çok rahat 130'u gören motor 100ü zor geçmeye başlamıştı.

Benzin alırken normal standart 95 oktan benzinden alıyorum. daha yüksek oktan benzin almanın bizim gibi standart motorlar için bir faydası yok, olsa olsa yakıt tüketimi artar diyorum.

Evime yakın Opet var, hiç sorun yaşamadım. Çoğunukla oradan alıyorum. Ya da iş dönüşü otoban çıkışında bir shell var, bazen de oradan alıyorum.

Aytemiz o kadar reklam yaptı motorcu dostu vb. diye ama iki kere ayrı istasyonundan benzin aldım ikisi de kötü çıktı. Belki bana kötü istasyon denk gelmiştir ama bu bile yetti, bir daha kolay kolay oradan benzin almam.
    ozansntrk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    düzgün cevap yazanlara teşekkür ediyorum sorularımı kimse beğenmek zorunda değil beğenmeyen yorum yazmasın zamanını yardım bekleyen insanlara harcasın DAHA MOTOR ALMADAN MOTORDAN SOĞUTMAYIN

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belkide takıntı yada öyle zannediyorum ama , bana göre en iyi motosiklet benzini bp de ,

shell güvenilir , ama bp de su katmayı unutan çok benzinlik var , gerçekten çok farkediyor.

opetten 1 kere sulu benzin almışlığım var yolda kalıyordu motor. totalden üstüne ekledim az düzeldi , ekleye ekleye geldim motor gitmiyordu ,

sonrasında enjektör temizleyiciler vs çok uğraştım ,opet bnm için bitmiştir. ne varsa bp de var bana göre.
    bp benide üzmedi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    nedenshellden alcam her yerde istasyonu var metro turizmden bilet aldığım gibi her yer de şubesi var hızlı oluyor

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Mümkün olduğu kadar aynı marka-aynı istasyon(vpower)

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shell yada Opet den başka benzin almıyorum. Uzun yolda sıkıntı oluyor depo 13 litre. BP demiş herkes denemek lazım.

Shell benzini 10-20 km daha az gidiyor ama en iyisi shell diyorlar bilmiyorum..

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bp benzinde 1 numara inanın direkt farkediyor kullanıcı , öyle bir konu vardı , adam libyada mı ne aldığı benzinle 450km gidiyormuş türkiyede 300 :D bp koyunca gaz yemesi farklılaşıyor motorun , bp ultimate deneyin fark yoksa shelle devam

bp nin dizelide harika , daha az km yol yapıldığı söyleniyor ama , dizel bir motorda daha az titreşim oluyormuş herkes öyle diyor ne alakaysa ,bir süre sonra bende inandım gerçekten opetinkinde daha vibrasyonlu çalışıyor,

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bilindik markaların hepsinden alırım, hiçbiri diğerinden farklı gelmedi bugüne kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)