Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plastik çanta mı ? Alüminyum çanta mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Motosikletimle nadiren de olsa uzun yolculuk yaptığımda yükümü hafifletmesi için bir top case (arka çanta) alayım diyorum. Motosikletim tracer 700.
    Sizce yamahanın 50 lt plastik çantası mı iyi olur yoksa alüminyum çantalar mı daha iyidir? Artı eksileriyle iki çantayı yorumlarsanıZ memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    *Alüminyum daha pahalı, plastik daha ucuz (genellemedir).

*Plastiğin parçası daha az, aluminyumun bol bol parçası var.

*Aluminyum daha sağlam gibi görünse de plastik esnekliği nedeni ile genellikle daha uzun ömürlü ve sağlam.

*Aluminyumun genellikle parçaları bulunabildiğinden gerektiğinde sadece o parça değişerek kullanıma devam edilebiliyor (iyi markalar), ancak parçaları saçma denebilecek fiyatlara satıldığından bu bir avantaj olarak sayılamaz.

*Aluminyum çantalar genellikle daha kaba görünüme sahip, plastik çantalar kalıp imalatı olduğundan çok daha dekoratif ve hoş görünümlü olabiliyor.

*Bir aluminyum çanta fiyatına iki kez plastik çanta alabilirsiniz.

Görünen duruma bakınca elbette plastik çanta demek uygun görünüyor. Lakin yine de imkan olursa aluminyum tercih ederdim. Eğer ki motosiklet aluminyum çantaya uygunsa (aluminyum çantalar kaba tasarımları nedeni ile, kendi tasarımına uygun motosikletlerde çok hoş durabiliyor) aluminyum tercih ederdim. Tamamen zevk meselesi

Bütçeniz elveriyorsa aluminyum hoş duracaktır, yoksa plastik çantalarında kaliteli modellerini beğeneceğinize eminim (SHAD markasından oldukça memnun kalmış ve senelerce kullanmış biri olarak söylüyorum).

Teşekkür ederim 🙋🏻♂

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ����♂
    Nerededir bu, link atabilir misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

850liraya buldum mesajını alıntı yapmıştım. Mesaj gitmiş

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    iyi marka plastik çantalarda alüminyum kadar pahalı.

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerededir bu, link atabilir misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

850liraya buldum mesajını alıntı yapmıştım. Mesaj gitmiş
    MTK alüminyum çanta yazarsanız facede çıkıyor. Yerli üretim ve ek olmadan çanta üretimi yapmışlar. Kilit sistemi va çok başarılı geldi bana. Plastik çantalara da yüzeysel bir baktım iyi markaların ki de benzer fiyat sanki. Durum böyle olumca sizce hangisi mantıklı olur?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    TRS ve ATK Topcase yapan yerli firmalar.Fiyatları nispeten uygun.Benim motorla kappa plastik topcase gelmeseydi bende bu ikisinden birine yaptıracaktım.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yakında ikisinin karşımı bir çanta kullanacağım Tracer 700'ümde.

Bu arada satılık orijinal arka çanta demirim var.

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yakında ikisinin karşımı bir çanta kullanacağım Tracer 700'ümde.

Bu arada satılık orijinal arka çanta demirim var.
    İnstagramda severek takip ediyorum sizi. Hatta geçenlerde karter konusunda yazışmıştık. Çanta demirini kaça satmayı düşünürsünüz ☺️
    inzell bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yerli metal çanta yapan bir firma trexes ama fiyatları 1400TL dan başlıyor bunun için bütçeniz ne kadar o önemli.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Motosikletin yurtdışı parçaları hadi gümrük hadi dolar falan pahalı da bu yerli firmaların bu ürünleri neden pahalı anlamıyorum. Çanta Demiri bile dünya para. Kaç senedir demir alacağım fiyatlar fahiş diye el süremiyorum.

Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin yurtdışı parçaları hadi gümrük hadi dolar falan pahalı da bu yerli firmaların bu ürünleri neden pahalı anlamıyorum. Çanta Demiri bile dünya para. Kaç senedir demir alacağım fiyatlar fahiş diye el süremiyorum.
    O çantaların metalleri bile dışarıdan geliyormuş sanırım bu yüzden pahalı oluyor. Üretimimiz yok. Ham madde verip imal edilmiş ürün alırsak olacağı bu.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çantaların metalleri bile dışarıdan geliyormuş sanırım bu yüzden pahalı oluyor. Üretimimiz yok. Ham madde verip imal edilmiş ürün alırsak olacağı bu.
    Alakası yok. Seri üretim yapmadıkları, ayda 3-5 tane anca üretebildikleri için ürün başına maliyetleri yüksek kalıyor.

Onu da geçtim, alıcısı olduğu için istediği fiyatı koyabiliyorlar. "Benim motorda 15 çanta olacak, motoru uzay gemisine çevireceğeeem" diyen bir müşteri profilleri var. Seve seve 100 liralık ürüne 1000 lira verir bu müşteriler.

Motosikleti
    N/A
    Aminyum iyidir

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok. Seri üretim yapmadıkları, ayda 3-5 tane anca üretebildikleri için ürün başına maliyetleri yüksek kalıyor.

Onu da geçtim, alıcısı olduğu için istediği fiyatı koyabiliyorlar. "Benim motorda 15 çanta olacak, motoru uzay gemisine çevireceğeeem" diyen bir müşteri profilleri var. Seve seve 100 liralık ürüne 1000 lira verir bu müşteriler.
    Alakası nasıl yok kardeş. Daha 1 ay önce bir abimiz tracer 700 için 280 tl ye mal ettiği koruma demirini şimdi 600 tl ye maliyeti oluyor, her şeye zam geldi, 700-750 ye satacağım ki en azından öyle iş yürüsün dedi. Bu durumda elbette tek bir etken yok. Senin dediğin konuda da haklılık payı var. Adam diyor 40 binlik motora biniyor karter korumayı sana 800 e satıyor bu motora binen buna da bu parayı çok görmez diyor. Baksan altı üstü sac ve emek. 30 cm demiri kawasaki için satıyorlarsa 2000 tl diyorlar, mondial için satıyorlarsa 1metre de olsa 50 tl oluyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bence de plastik, yalnız Yamaha'nın 50'liğinden uzak durun, çok saçma bir conta tasarımı var, bir süre sonra yerinden çıkıyor (sadece üst kapakta conta var), silikonla falan uğraşmak isterseniz o ayrı tabi... Givi Kappa falan iyidir.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de plastik, yalnız Yamaha'nın 50'liğinden uzak durun, çok saçma bir conta tasarımı var, bir süre sonra yerinden çıkıyor (sadece üst kapakta conta var), silikonla falan uğraşmak isterseniz o ayrı tabi... Givi Kappa falan iyidir.
    Hımm bilmiyordum. Yamaha 50 lt alacaktım aslında uyarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)