Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor blogu nasıl temizlenir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Selam dostlar.

Motor blogunda biriken kir çamur vb nasıl temizlenir? Gaz yağı ve fırça ile iyice temizlesek zararı olur mu?

Bide son olarak motor blogumda çok fazla çizik var ısıya dayanıklı sprey boya ile aynı rengine rötuş boya atsam zararı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    gazyağı ile temizleyebilirsin ama sıcak basınçlı su ile de gayet güzel temizleniyor ısıya dayanıklı Raykon marka Raymax sprey color ısıya dayanıklı 690 C yazar üstünde onun yada muadili başka bir boya ile boyarsan sıkıntı olmaz

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Motor blog temizleyici spreyler var onlarla daha garanti olur. Sıcak motora gaz yağı riskli olabilir bilgin olsun. 👍

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Sana tek bir Tavsiyede bulacağım. İngiliz menşeli bir ürün var. XCP Rust Blocker. Forumda konusunu açmıştım. Motor bloğunda oluşan su lekelerine ve korozyonlara karşı önlem arıyorum. Forumdan alp'ın(@inzell) önerisi ile Bu üründen satın alıp kendi motoruma uyguladım.

Sonuçlar gayet iyi. Motor bloğu sürekli parlak duruyor. Özellikle egzoz boğazlarının olduğu bölge zamanla çamur ve su lekelerinden dolayı beyazlamıştı. Bu malzeme temizlemede baya işe yaradı.

Türkiyede burada satılıyor.
    https://www.formulaxstore.com/bakim-koruma-e98

Ben satıcı arkadaş ile konuşmuştum. Bana ekstradan XCP One genel amaçlı temizleme spreyini önerdi. XCP One spreyini her yere uygulayabiliyorsun. Motor bloğunada ilk önce bunu uygulayıp sonra Anti korozyon spreyini uygularsan daha iyi sonuç alacağını söyledi satıcı.

Anti korozyon spreyi çok az kullanılıyor. 100ml olanı gayet yeterli. Ama diğer temizleyici daha sık kullanılacağı için fazla almakta fayda var.

Bu ürünü tavsiye ederim. Isıya karşı dayanıklı. Geçen pazar günü 250km den fazla yol yaptım. Motor bloğu ilk sıktığım gibi parlıyor sanki. Yıkamadım ama dediklerine göre motor bloğuna ince bir katman halinde yayılıp suyun motor bloğuna temasını önlüyor.

Tavsiye ederim.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Gaz yağını alacaksın, farklı sertlik ve büyüklüklerde 2-3 fırça bulacaksın işlem tamam.. hem ucuz, hem zevkine varacaksın makineyle uğraşarak.. arkasından yumuşak süngerle girişeceksin ve bir daha yağmurda çamurda bu yaptıklarını hatırlayacak ona göre gideceksin kirlenmesin diye
    yok ben uğraşamam dersen yukarıda sprey önermişler zaten onlara bakabilirsin...

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana tek bir Tavsiyede bulacağım. İngiliz menşeli bir ürün var. XCP Rust Blocker. Forumda konusunu açmıştım. Motor bloğunda oluşan su lekelerine ve korozyonlara karşı önlem arıyorum. Forumdan alp'ın(@inzell) önerisi ile Bu üründen satın alıp kendi motoruma uyguladım.
    https://i.postimg.cc/vZgGY6fY/RUST-Can-Family.png
    Sonuçlar gayet iyi. Motor bloğu sürekli parlak duruyor. Özellikle egzoz boğazlarının olduğu bölge zamanla çamur ve su lekelerinden dolayı beyazlamıştı. Bu malzeme temizlemede baya işe yaradı.

Türkiyede burada satılıyor.
    https://www.formulaxstore.com/bakim-koruma-e98

Ben satıcı arkadaş ile konuşmuştum. Bana ekstradan XCP One genel amaçlı temizleme spreyini önerdi. XCP One spreyini her yere uygulayabiliyorsun. Motor bloğunada ilk önce bunu uygulayıp sonra Anti korozyon spreyini uygularsan daha iyi sonuç alacağını söyledi satıcı.

Anti korozyon spreyi çok az kullanılıyor. 100ml olanı gayet yeterli. Ama diğer temizleyici daha sık kullanılacağı için fazla almakta fayda var.

Bu ürünü tavsiye ederim. Isıya karşı dayanıklı. Geçen pazar günü 250km den fazla yol yaptım. Motor bloğu ilk sıktığım gibi parlıyor sanki. Yıkamadım ama dediklerine göre motor bloğuna ince bir katman halinde yayılıp suyun motor bloğuna temasını önlüyor.

Tavsiye ederim.
    bunun farklı bir tipini kullandım ben dediği gibi film oluşturuyor malzemenin üstünde su vs etki yapmıyor üzerinden akıp geçiyor ama yağmurlu zamanlarda toz çamur yapışıp kalmıyor muymuş ?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun farklı bir tipini kullandım ben dediği gibi film oluşturuyor malzemenin üstünde su vs etki yapmıyor üzerinden akıp geçiyor ama yağmurlu zamanlarda toz çamur yapışıp kalmıyor muymuş ?
    Henüz yağmur çamur su testi yapmadım fakat yağmur çamurda olsa suyla temizlendikten sonra geriye pek birşey kalmaz diye düşünüyorum. Sonuçta motor bloğuna doğrudan temas yok. Yada öyle olduğunu farzediyoruz. Sonuç olarak ilk etapda bende güzel bir izlenim bıraktı.
    www.arectron.com

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gaz yağı veya mazot işinizi görür, öncesinde köpük ve su ile ön yıkama yaparsanız daha iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)