Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topcase zırıltısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Merhaba,

Bu sesi önlemenin bir yolu var mıdır? Maxem SL45 kullanıyorum, çantanın alt plakası zamanla esnediği için sanırım tabla ile arasında boşluk oluşuyor ve çukura girdikçe oraya vurup ses yapıyor. Yapışkanlı süngerlerden yaptım ama hala kesemedim, en ufak çukurda ses yapıyor. Buna ne gibi bir çözüm yapılabilir ya da ses başka bir sebepten geliyor olabilir mi?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    plastik parça sıkıştırcak bi yer varsa öyle önüne geçersin sesin.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    en iyisi yan çanta. yan çantada ağırlık dengesi daha iyi sağlandığı için sarsıntı yapmıyor ve savrulmuyor. 2 tane 33 lt çanta alıp dikey konumda takacaksın. ne zırıltı he hırıltı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    maxem çanta nedir :D italyan çivi marka al ses felan yok

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxem çanta nedir :D italyan çivi marka al ses felan yok
    olm jenıfır lovrınstan sonra senınde ifşan çıkmış

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu sesi önlemenin bir yolu var mıdır? Maxem SL45 kullanıyorum, çantanın alt plakası zamanla esnediği için sanırım tabla ile arasında boşluk oluşuyor ve çukura girdikçe oraya vurup ses yapıyor. Yapışkanlı süngerlerden yaptım ama hala kesemedim, en ufak çukurda ses yapıyor. Buna ne gibi bir çözüm yapılabilir ya da ses başka bir sebepten geliyor olabilir mi?

Teşekkürler.
    Çantayı tabladan çıkarmak için kullandığın kırmızı düğme ses yapıyor onun etrafına plastik parça yapıştırma yaparsan sıkıntı olmaz, düğmeye değil kenarına oring gibi bir parça yapıştırarak dene birde alt tabla ile çantanın oturduğu kısım arasına da parça koyun.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantayı tabladan çıkarmak için kullandığın kırmızı düğme ses yapıyor onun etrafına plastik parça yapıştırma yaparsan sıkıntı olmaz, düğmeye değil kenarına oring gibi bir parça yapıştırarak dene birde alt tabla ile çantanın oturduğu kısım arasına da parça koyun.
    Yarın deneyeceğim, sonuçları paylaşırım.

Teşekkürler.

Valla konuyu görünce aha benim derdim dedim. Sonucu paylasirsaniz sevinirim aynı sesten ben de rahatsız oluyorum

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Çantalarda tek bir mekanizma bulunmadığı için bu sesi tamamen kesmeniz teknik olarak imkansız. Motosiklete biniyorsunuz her türlü bu tip seslere alışmanız gerekecek. Kaskın sesi montun sesi derken şimdide çantanın sesi çıktı Yakında en sessiz çanta diye milleti düdüklemeye başlarlar.

Çantanın ses yapabileceği birden fazla mekanizma var

Kilit göbeği
    alt tarafta çantanın tablaya oturduğu ve kilit görevi gören metal parça
    çantanın oturduğu tablanın üzerindeki lastik contalar
    Çantanın kapak boşluğu...

Bu etkenlerin hepsi birleşerek değişik sesler çıkaracaktır. Hepsini kontrol etmeniz gerekiyor önlem tabiki alıp sesi azaltabilirsiniz, fakat hiçbirzaman tam sessiz bir hale getiremessiniz... Ses kavramı göreceli olduğu için bazen karşınıza abi ben şu markayı kullanıyorum muazzam sessiz diyen kişiler çıkarabilir çokta aldırış etmeyin.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bende de çanta ile tabla arasında zırıltı vardı... Plastik Doğrama ( Pimapen ) yapan bi yerden ince cam fitillerinden aldım. tabla ile çanta arasına onlardan koyup çantayı öyle taktım. Sıfır sıkıntı şuan.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)