Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Direksiyon çalışmaları

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın Aleyküm Ustalar inşallah 3 haftaya kadar direksiyon sınavım var ve sadece haftasonları hava güzelse ufak ufak çalışmalar yapıyorum esas sorum daha çok sabahları erken saatlerde 9-10 gibi trafiksiz 10 dakikada 2 arabanın zor geçtiği bir yerde ara sokaklara girip çıkıp antremanlar yapıyorum ekimpanım full sıkıntı çalışmalar yaparken bir polise denk gelirsem ne yapmam gerekir Buralarda çok ehliyetsiz ve plakasız suriyelelilerin kullandığı motorlar var ve şuana kadar hiç dokunduklarını görmedim yanlarından geçseler bile hiç bir şey yapmıyorlar bi güven geliyor ama birde derdimi açıklıyamazsan sonu kötü olur diye korkuyorum cezayı ödemek için hem motoru satarım hemde bütün heves kaçar doğal olarak sizce ne yapılmalı sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ağam,paşam çek. Yalvar,yakar. Baktın olmuyor,kendini deliliğe vur. Ceza kesmez diye umuyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürüş sınavında adayların en çok kaldığı yer trafik değil. Parkur. Adaylar en çok 8 çizerken yapılan hatalar nedeniyle başarısız oluyor. 6 metre çapında 2 daireden oluşan bir 8 cizebilirsin(Hafta sonu kapalı olan bir okul bahçesi bulabilirsen çalışabilirsin). Slalom, engelden kaçma, düz çizgide ilerleme, 3. vitese çıkıp ani frenleme yapma. Bunları çalışabilmek için trafiğe çıkman gerekmiyor. Başarılar...
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Polis yakalarsa arapça konuş.
    AzÇok bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürüş sınavında adayların en çok kaldığı yer trafik değil. Parkur. Adaylar en çok 8 çizerken yapılan hatalar nedeniyle başarısız oluyor. 6 metre çapında 2 daireden oluşan bir 8 cizebilirsin(Hafta sonu kapalı olan bir okul bahçesi bulabilirsen çalışabilirsin). Slalom, engelden kaçma, düz çizgide ilerleme, 3. vitese çıkıp ani frenleme yapma. Bunları çalışabilmek için trafiğe çıkman gerekmiyor. Başarılar...
    ben de 8 i 7 metre çapında diye biliyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 8 i 7 metre çapında diye biliyorum.
    Pardon yanlış yazmışım. 7 metre olacaktı.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Adamların yanında bilinçli bir şekilde trafik suçu işleme yeter ki. Ben mesela arkamdan gelen 2 motosikletli trafik polisine yol verdim, sonra kırmızı ışık yandı, polisler kırmızı ışıkta durdu. Ben de neyime güveniyorsam "ohhooo şimdi ışıkta kim bekleyecek hafız" diyerek kaldırıma çıkarak ışıkların az ilerisinden yola atladım ve sürmeye devam ettim. Adamlar beni birkaç yüz metre sonra en sol şeritte sıkıştırarak durdurdular. Yalvarsam yakarsam da bastılar cezayı, affetmediler. Gerçi bu örnekte bile bile mallık yapan benim ama iyi bir ders oldu.
    Angrypower ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağam,paşam çek. Yalvar,yakar. Baktın olmuyor,kendini deliliğe vur. Ceza kesmez diye umuyorum.
    Bu iyiydi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis yakalarsa arapça konuş.
    Ama bu daha iyiydi
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Civarda görev yapan polislerin karakter analizini yapıp yazın, biz ne yapmanız gerektiğini yazalım. Sorduğunuz soru, soru mu Allah aşkına? Binbir türlü insan var. Biri babacan çıkar, hadi görmemiş olayım der. Biri kuralcı çıkar, yazar cezayı. Bunun tavsiyesi yok. Ne çıkarsa bahtınıza.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Allah reisten razı olsun da bize bu yolları yabdı de.

İlişmezler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tek kelime:

"Yapmayın!"

Yaptığınız hareket size sınav için herhangi bir avantaj kazandırmaz. Sadece öngördüğünüz risklerin gerçekleşmesine neden olur. Ve hatta öngöremediklerinizin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    seçim zamanı hiç bir şey olmaz

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Direksiyon sınavım zamanı cumartesi miydi pazar mıydı neydi sınava girecektim, cuma günü de dedim bi gideyimde kendi motorumla parkuru tamamlayayım. Sınava kalmış iki gün hazır girmek istemiştim ve polis çevirdi. Kurstan hocada gelse tanıdık polislerde gelse adam nuh dedi peygamber demedi sırf tanıdıklar geliyor diye benim cezamı öne çekip ilk bana ceza yazdı. Ben de paşa paşa cezayı ödedim Allahtan araba ehliyeti falan vardı yetersiz ehliyetten ceza yedim. Karar senin.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iyiydi.

Ama bu daha iyiydi
    Geçen üşendim, mesafeyi kısaltmak için ters yola girdim, polisle karşı karşıya geldik. Adam çekti beni sağa, baktım ceza yazacak gibi, hemen eline sarıldım polisin "abi çalışıyooozzzz, abi yapma, abi param yok" diye. Neyse cezadan yırttık, 50 mt ileride park yasağı tabelasının altına parkettim, polis de turluyormuş yine denk geldik Ben yine yalvar yakar. Hayatımda yapmadığım yalakalığı yaptım 10 dk.da ama ceza yemedik bir şekilde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)