Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Innovation Project

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrardan merhabalar;

Daha önce açtığım bir konuda ikaz etmiştim. Kesicem demiştim, biçicem parçalıycam demiştim. Demiştim... Dedim... İkaz ettim... Ve sonunda olan oldu.

Ve yine güzelim bir motosikleti çirkinleştirmek için karşınızdayım. Daha öncesinde çalıntı buluntu bir 2006 model Honda innova125' i, motosikletinden soğumuş sahibinden uygun fiyata alıp mümkün olan en ekonomik şekilde geri toplamıştım.

Ancak o motosikleti alırken aklımdaki onu kesip biçip değişik birşeyler ortaya çıkartmaktı. Ne var ki o zaman bu mükemmel makineyi kesip heba etmeye içim el vermemiş hızlıca geri toparlamıştım. İlgili konuya buradan bakılabilir.

Öncesinde yapmış olduğum Honda CBF 150 Cafe Racer Project' in yapım aşamasındaki keyfi tekrar yaşamak istiyorum.

Bu projede 2006 model Honda Innova125' i alıp grenajları ve gereksiz herşeyi söküp çift yakıt deposu ve bisiklet selesi olan çirkin bir motoped' e dönüştürmeye çalışıcam. Yakıt tüketimi zaten çok az olan bir motora sahip bu motosikletin yakıt depo hacmini 5(beş) katına çıkararak menzilini de ciddi şekilde arttırmayı planlıyorum.

The Dude, foxtrot, MetinRR ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortaya nasıl bir şey çıkacak merak ettim.
    Kolay gele

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Kolay gelsin abi Yağ ısı ya da basınç göstergesi de fena olmaz bence

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin abi Yağ ısı ya da basınç göstergesi de fena olmaz bence
    Gerek görmesem şarj göstergesi dahi koymayacam, hatta yakıt göstergesi dahi...

İkinci video fazla sürmeden yüklenir ;)
    Guven bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Abi verem mi mt-25’i?

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyorum.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    proje güzel görünüyor.
    keşke bir fazer 600 üzerinde çalışsanız.

Kolay gelsin, cbf150’den daha iyi olacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin, cbf150’den daha iyi olacağını düşünüyorum.
    Sizi temin ederim şimdiye kadar CBF150 Cafe Racer Projesindeki sonucu yakından canlı görüp beğenmeyen hiçkimse olmadı. Hatta forumda aktif iki üç arkadaşımıza da motosikleti yakından görmek kısmet oldu.

Motosikletin boyası gerçekten videoda göründüğü gibi birşey değil, yaldızlı zanneden çok kişi oluyor ancak ilgisi dahi yok. Daha çok ziftle kaplanmış gibi bir imajı var ki bu etkiyi yakalamak çok da kolay olmadı. Renk mevsuzu dahil diğer hemen herşeyi zevk meselesi olduğundan da fazla birşey demek doğru olmaz.

Emin olabilirsiniz ki asıl sorun tasarımda değil benim video çekiminde ve editlemedeki beceriksizliğimden kaynaklı Yakından görmenizi isterdim, fikriniz büyük ihtimal değişirdi.

Neden bu konuya bu kadar takıldın derseniz; "Innovasyon Project" in "CBF 150 Cafe Racer Project" kadar uzun sürmesini planlamıyorum. Daha farklı bir proje olacak ve gerçekten çirkin birşey ortaya çıkacak. İkinci videoyu yüklediğimde demek istediğimi çok daha iyi anlayacağınıza eminim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi verem mi mt-25’i?
    Sen kestirmezsin motosikletini
    ...

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi verem mi mt-25’i?
    Abi o MT-25 ordan V twin Harley Davidson olarak çıkar :D

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ve yeni video...

Innovation Project #2 [Projede Ciddi Değişiklik]

Kar kış demeden projeye devam ediyorum. Malesef sele yüksekliği oturuş pozisyonunu benim ön gördüğümün çok üzerinde bir noktaya taşıdığından, sele yüksekliği düşürüldüğünde ise tasarımı çok bozduğu için yapılacak işin bir esprisi kalmayacağından projede ciddi bir değişikliğe gitmek durumunda kalıyorum. Artık bir motoped' den öte Cafe Racer ruhunu içine işleyen, ancak herhangi bir tarza bağlı kalmadan yapacağım aklımdaki tasarımla devam edicem.

freelancer ve pardus81 bunu beğendiler.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    ee bu bildiğin brat style oluyor...

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrar merhabalar;

Serinin 3. videosu olarak "Innovation Project #3 [Patron Çıldırdı]" ile yeniden karşınızdayım

Bu videoda sele altından ve arka tekerden gelmesi muhtemel pislik ve çamur için tedbir olarak bir parça imal ediyor, gidonu değiştirmek için çalışmaya başlıyor, çamurluk imal ediyor ve sele çalışmasının sonuna geliyorum. Ardından ne mi oluyor? PAtrOn ÇıLdıRIyoR....

tugrulbora bunu beğendi.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Çılgın Patron Forumu Coşturuyor

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    forumda asıl görmek istediğim konular bunlar ya,

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerek görmesem şarj göstergesi dahi koymayacam, hatta yakıt göstergesi dahi...

depo kapağına yakıt göstergesi konulabilse güzel olurdu :D

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir süredir forumda yoktum, Evren hoca yine rahat durmamış :D Üstüne basa basa "Ben çirkin seviyorum." diyen, proje yeterince çirkin olmadığı için projeyi değiştiren bir adamı sevmemek mümkün mü? Projelerinizin sonsuza kadar devam etmesini dilerim, tebrikler

Bu arada, dediğim gibi forumda olmamamdan mütevellit, biliniyorsa da kaçırmış olabilirim; ilk videoda alnınızda bant var, bir sorun yok umarım?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süredir forumda yoktum, Evren hoca yine rahat durmamış :D Üstüne basa basa "Ben çirkin seviyorum." diyen, proje yeterince çirkin olmadığı için projeyi değiştiren bir adamı sevmemek mümkün mü? Projelerinizin sonsuza kadar devam etmesini dilerim, tebrikler

Bu arada, dediğim gibi forumda olmamamdan mütevellit, biliniyorsa da kaçırmış olabilirim; ilk videoda alnınızda bant var, bir sorun yok umarım?
    Dikkatiniz için tebrikler ve teşekkürler

Yürürken trafik levhasına kafa atmıştım, hem de yanlamasına Ondan öyle kafa bantlıydı. O halde dahi fırsat buldum diye gidip onla uğraşmaktan keyif alıyorum

Son videonun sonunu da izlediyseniz, bu kez tamamen farklı bir tasarıma yöneliyorum. Motoped olmaktan çıkıp daha çok Bobber gibi birşey ortaya çıkacak gibi geliyor bana. Ancak renk konusunda şu an kararsızım ve süspansiyon sistemindeki sorunları çözmek için çalışıyorum. Sonuç istediğim gibi olursa bu kez çirkin güzeli birşey ortaya çıkacak, eminim
    ...

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrardan merhabalar. İnnova125' in dönüşümü devam ediyor.

Projenin bu bölümünde ortaya sağlam bir kadro ekliyorum. Gidon bağlantısını kısaltıyor ve yeni ön amortisör grubu için gerekli düzenlemeleri yapıp uyguluyorum.

MetinRR bunu beğendi.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrardan merhabalar.

Hızlıca yeni video ile devam ediyorum. Projenin bu bölümünde arka süspansiyon sistemindeki ciddi değişiklik ile ilgili yaptıklarımı göstermek istiyorum. Arka çatal üst bağlantısı ve selenin de bağlandığı, şaseye doğrudan bağlı büyükçe bir parçayı iptal ediyor ve arka amortisörler için yeni planı anlatıyor, uygulamak için gerekli eklentiyi hazırlıyorum.

Innovation Project #5 [Arka Amortisör Çatal Bağlantısı]

ttonay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler