Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amortisör Parça kırığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Öncelikle herkese merhabalar. Daha önce yaşadığım ufak bi kaza sonucu çamurluk ve Çamurluğu tutan amortisör parçası kırıldı. Yeni çamurluk aldım fakat tek vida ile de tutturmak istemiyorum. Bu kırılan parça yerine nasıl bişey yaptırabilirim. Kırılan parça kaza esnasında kayboldu. Mesela sunfixi o parça gibi şekillendirip oraya yapıştırsam daha sonra da oraya vidalayabilir miyim. Fikirlerinize açığım. Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R

Egzozlarda kullanılan bir kelepçe türü farklı boyutları var bulamazsan kendinde yapabilirsin siyaha boya hatta kaynak tavsiye etmem ısı yüzünden keçeler bozulabilir

Motosikleti
    Teşekkürler fakat dışarıdan çok belli olacağını düşünüyorum

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sunfix güzel fikir. Vidalama için sana daha güzel bir fikir vereyim. Nalbura git, çamurluğu tutan civataya uyumlu bir adet somun al.

Daha sonra sunfixin uç kısmına vidanın gireceği yuva olarak bu somunu kullan. Yani sunfixin içine bu somunu yerleştir ve tam çamurluğu tutan vida hizasına gelecek şekilde yerleştir.

Dikkat edilecek 2 husus var:
    1)Sunfixin civatanın gireceği somun yuvasına dolmamasına dikkat et
    2)Sunfix ile somunu göz kararı yerleştirdikten sonra donana kadar en az 5dk süren var. Çamurluğu yerine takıp somun yeri doğru değilse hafif sağa sola kaydırıp donmadan önce son ayarlamaları yap.

Sunfixin içine somun yerleştirmeyi şekille izah edeyim, daha iyi anlayacaksın :

Zaten çok yüksek bir kuvvet gelmeyeceği ve diğer civatalardan da destek alacağı için gayet sağlam olur hemde dışarıdan gözükmez.
    Ancak uygulamayı yapmadan önce diğer amortisör kulakçığına bakıp göz kararı hesaplama yap.

Haydi kolay gelsin...
    Ege Anıl EFE bunu beğendi.

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Çok titreşim olan bir bölge sunfix in tutacağını sanmıyorum kısa vadeli çözüm olur fakat arkadaşın civatalı fikrini dayson siyah silikonla (tam adını bilmiyorum uygularsan çok dayanıklı olur düşüncesindeyim
    Ege Anıl EFE bunu beğendi.

Motosikleti
    Tam olarak düşüncem buna benzerdi sadece sunfixe kılavuz açabilir miyim onu düşünüyordum. Somun olayı çok mantıklı geldi teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Bakalım elimdeki sunfix ile deneyeceğim. Eğer sıkıntı çıkartır ise dayson silikon ile yaparım son çare teşekkürler
    UğurDankı bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alüminyum kaynak yaptırtın. Hem sağlam, hem orjinal olur.
    Biraz uğraştırır ama değer.
    Amortisör sökülecek, açılacak, açılmışken yağı, yağ keçesi vs değişir güzel olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)