Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TRAFİKTE GARİP HAREKETLER SERGİLEYEN ARAÇLAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigitaksoyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Phantom 180
    Bilmiyorum bulunduğunuz şehirde bunlardan ne kadar mevcut fakat yaşadığım şehirde gereğinden fazla var. Artık basık tofaşlara alıştım gördüğümde yaklaşmıyorum olabildiğince uzak takip mesafesi bırakarak uzaktan solluyorum. Ama adamlar alışmış bir kere orijinal arabayla bile çukur,bozuk yol veya kasis görünce direksiyonu sağa sola kırmadan rahat edemiyorlar. Karşı şeride geçenler, şeridin içinde gezenler, aniden yavaşlayıp kasisten çap (yan) geçmeye çalışanlar illallah ettim artık..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben trafik kurallarına uydugum için kaza yapacağım bir gün.

Ara sokaktan cıkanların motosikleti takmaması

Sinyal vermeyen araçlar.

Yaya şeridinde sacmalayan yayalar...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Istanbul'a taşınma...

Valla hep İstanbul diyoruz ama, Ankara , Adana, Konya vs birkaç il daha sayabilirim şahit olduğum en kötü araba kulanan profile sahip.. İstanbulu aradığım çok olmuştur. İzmir trafik bilinci açısından güzeldir..
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Phantom 180
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben trafik kurallarına uydugum için kaza yapacağım bir gün.

Ara sokaktan cıkanların motosikleti takmaması

Sinyal vermeyen araçlar.

Yaya şeridinde sacmalayan yayalar...
    Yaya geçidinde muhabbete dalan yayalar da var. Yol vermek için duruyorum fakat adam beni görmüyor muhabbete devam ediyor. Durmazsam ceza yiyorum her geçidin yanında polis aracı bekliyor.

Alıntı yigitaksoyx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaya geçidinde muhabbete dalan yayalar da var. Yol vermek için duruyorum fakat adam beni görmüyor muhabbete devam ediyor. Durmazsam ceza yiyorum her geçidin yanında polis aracı bekliyor.
    geçen bir konuda yazmıştım; adamla kavga edecektik herif yaya yolunda durdu beni gördü geri geri yürümeye başladı.
    Düşüyordum küfürü bastım; yaya yolunu gösterdi "burası benim" tarzı birşeyler zırvaladı.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Phantom 180
    geçen bir konuda yazmıştım; adamla kavga edecektik herif yaya yolunda durdu beni gördü geri geri yürümeye başladı.
    Düşüyordum küfürü bastım; yaya yolunu gösterdi "burası benim" tarzı birşeyler zırvaladı.
    Halkın eğitilmesi gerek..

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Motosikletçi dostu biber gazı kesinlikle tavsiye ederim. Kavga etmeyin anlatıldığı tip insanlarla dayayın gazı devam.

Motosikleti
    Phantom 180
    Alıntı FREEDOMOTO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletçi dostu biber gazı kesinlikle tavsiye ederim. Kavga etmeyin anlatıldığı tip insanlarla dayayın gazı devam.
    Bildiğim kadarıyla bu yasak. Polis geldiğinde sıkıntı çıkmasın sonra

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Heryerde satılıyor kavga etmektense bence daha mantıklı yasak olduğunu duymadım

Motosikleti
    Phantom 180
    "Biber gazları, ülkemizde yaşanan Gezi Parkı olayı sonrası silah olarak kabul edilmiş ve siviller tarafından kullanılması yasaklanmıştır. Bunun yanı sıra kullananlara da Yargıtay ceza vermektedir. Bir tartışma sonrası sanık biber gazını kullandığı ve karşıdaki kişiye yeterince zarar verdiği için Yargıtay ceza olayını tekrar düşünmüş ve biber gazı kullananların cezasını yaralanmanın şiddetine göre kullanan kişiye 6 aydan 18 aya dek hapis cezası bulunmaktadır."
    Kaynak

"Biber gazları, ülkemizde yaşanan Gezi Parkı olayı sonrası silah olarak kabul edilmiş ve siviller tarafından kullanılması yasaklanmıştır. Bunun yanı sıra kullananlara da Yargıtay ceza vermektedir. Bir tartışma sonrası sanık biber gazını kullandığı ve karşıdaki kişiye yeterince zarar verdiği için Yargıtay ceza olayını tekrar düşünmüş ve biber gazı kullananların cezasını yaralanmanın şiddetine göre kullanan kişiye 6 aydan 18 aya dek hapis cezası bulunmaktadır."
    Kaynak
    yani diyor ki devlet bize sıkar ama biz canımızı hakkımızı korumak ıcın sıkamayız.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Kaynak
    Yine de taşınması gerektiğini düşünüyorum hala. Ya anlattığınız gibi taşıt kullanan insanları görmezden gelip yutkunup biber gazsız dolaşçaksınız yada yanınızda bi biger gazı taşıcaksınız. Ayrıca sıkın devam edin sıkıp polisi beklicek haliniz yok :D

Motosikleti
    Phantom 180
    yani diyor ki devlet bize sıkar ama biz canımızı hakkımızı korumak ıcın sıkamayız.
    Tam olarak böyle..

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    istanbulda evet sinyal vermiyorlar ,

ankaradaki sonrada şöför olanların durumu daha vahim olsada ankarada motorla kaçacak çok yer var ve şöförlerin geneli sakin ve yolllar şeritler çok büyük ankara motorla kaza yapmak için çok bahtsız şansız ve beceriksiz olmak gerekiyor ,

istanbulda kelle koltuk, bi yerden bir yere giderken dönememe olasılığınız çok istanbulda

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hep İstanbul diyoruz ama, Ankara , Adana, Konya vs birkaç il daha sayabilirim şahit olduğum en kötü araba kulanan profile sahip.. İstanbulu aradığım çok olmuştur. İzmir trafik bilinci açısından güzeldir..
    izmir'liyim pek göremedim o güzel kısmı.

tabi istanbul ve ankara trafiğinde araç kullanmadım; belki onlar o kadar kötüdür ki izmir güzel geliyordur göze.

Motosikleti
    NC750X
    en güzeli taser gun.. biraz tuzlu fiyatı var ama en ideal çözüm.. birden fazla kişiyi aynı anda etkisiz hale getirebilir. hem fırlattığı tellerde elektrik vardır. hem de namlu ucunda.. uzak mesafeden vurursunuz.. arkadaşı saldırmaya kalkarsa da namlunun ucunu öteki arkadaşa değdirin yeter.. sadece tartıştığınız kişide kalp pili falan varsa bozabilir o sıkıntı biraz :D binlerce voltu yeyip de sakinleşmeyen insan çok azdır.

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzeli taser gun.. biraz tuzlu fiyatı var ama en ideal çözüm.. birden fazla kişiyi aynı anda etkisiz hale getirebilir. hem fırlattığı tellerde elektrik vardır. hem de namlu ucunda.. uzak mesafeden vurursunuz.. arkadaşı saldırmaya kalkarsa da namlunun ucunu öteki arkadaşa değdirin yeter.. sadece tartıştığınız kişide kalp pili falan varsa bozabilir o sıkıntı biraz :D binlerce voltu yeyip de sakinleşmeyen insan çok azdır.
    Elektriğin şakası olmaz aga :D

Motosikleti
    Phantom 180
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun cezası yok mu

Motosikleti
    NC750X
    Bunun cezası yok mu
    yasa boşluğu var diye biliyorum araştırmak lazım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)