Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hiç köprüden geçtiniz mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Ben 13 yaşından beridir motor kullanıyorum lakin hala köprüden hiç geçmedim ve ben cb 125 f motoru almayı planlıyorum hem gezmelik hem iş için ama hala tereddüt ediyorum köprüden geçmek nasıl bir his zorlayıcı tarafları v.s neler ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Pardon, şu an kaç yaşındasınız acaba?

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon, şu an kaç yaşındasınız acaba?
    21 yaşındayım

Motosikleti
    MT-07
    Ayı’ya dayı bile dedik biz
    zekeriyaimam ve siyanoz bunu beğendiler.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Geçmenin herhangi ekstra bir zorluğu yok sadece bazen rüzgarlı günlerdeki gibi motorunuz rüzgardan etkilenebilir o kadar

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Kopruden gecmek ruzgarli havada cok tehlikeli motorum devriliyodu hizimi 30 za kadar düşürmüşdüm

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Genç dostum 37 mesaj atmışsın 15 konu açmışsın. Belli ki forumlar nasıl kullanılır, ne şartlarda başlık açılır pek haberin yok. Aklına gelen her soruyu sormak için başlık açmamalısın zaten yasakta. Böyle devam edersen kimse de yardımcı olmak istemeyecektir. Araştırma yöntemini dene güzeldir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kopruden gecmek ruzgarli havada cok tehlikeli motorum devriliyodu hizimi 30 za kadar düşürmüşdüm
    Hızını düşürmek yetmiyor. Devirini bile daha yüksek tutman senin yararına. 5.vites yerine 4.viteste gitmeni öneririm.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    2 kere geçtim biri geçen hafta, hava rüzgarlıydı motorum da cub. Bir sorun yaşamadım zaten akış hızı düşük oluyor orta ve sağ şeritte 50-70 arası gidiyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taklitlerimden sakınınız.
    Akias bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hava fırtınalı olmadığı sürece normal yoldan tek farkı manzaralı olması. Fırtına varsa metrobüsün birinin yanına sığınıp ayakları yere koyarak geçmek zorunda kalınabiliyor. Şimdiye kadar yüzlerce kez geçmişimdir. Sadece birkaç kere otobüs yanına sığınmam gerekti. En son 3 ay önceki fırtında ayakları yere koyup adım adım otobüsün yanında giderek geçebilmiştim. Tabi o sırada arkamda büyük bir kurye çantası olmasının da etkisi var.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Soru : Hiç köprüden geçtiniz mi?

Cevap veriyorum : Geçtim

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taklitlerimden sakınınız.
    güzel espiri

Motosikleti
    Artık Yok...
    kışın çok tehlikeli olabilir bilhassa 1.köprünün üstünde arabalar bile giderken görürsünüz şeritte zor tutunur bazı günler .. yazında şeker gibidir manzaraya baka bakak geç .. havasına bağlı kısaca.. ikinci köprü mesela o kadar sert esmiyor bulunduğu konumdanmı bilmiyorum yada belki bana hiç denk gelmedi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında arkadaş kendince mantıklı bir soru sormuş.

birçok konuda köprüdeki aşırı rüzgardan dolayı denge problemi yaşadığını belirtti üyeler.

açıkçası bende şiddetli bir rüzgar olabilme durumu yüzünden merak ediyorum bu durumu.

hemen saldırmayın arkadaşa.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın çok tehlikeli olabilir bilhassa 1.köprünün üstünde arabalar bile giderken görürsünüz şeritte zor tutunur bazı günler .. yazında şeker gibidir manzaraya baka bakak geç .. havasına bağlı kısaca.. ikinci köprü mesela o kadar sert esmiyor bulunduğu konumdanmı bilmiyorum yada belki bana hiç denk gelmedi.
    2. koprude, Kavacik Kavsagi oncesi Molla Gurani Viyadugu'ne gelirken biraz ruzgar olur, hem de yaz/kis farketmeksizin, ben oyle hissediyorum, benim scooterin dengesizligi de olabilir tabii

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Benim taktiğim şu, Google hava durumuna bakarım köprüden geçeceğim saatte tahmini rüzgar hızına; 20-30 arası ise dikkatli olurum. 30 üstü ise köprüyü tercih etmem(feribot) ya da bir servis/otobüs bulup onun yanında çok dikkatli şekilde geçerim. Bu dediklerimi NS150 kullanırken uyguluyordum, Dominar daha dengeli olduğu için pek gerek kalmayacak gibi çok ekstrem durumlar olmadıkça (40+).

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    rüzgarlı rüzgarsız gidişte de gelişte de nmax 155 imle sağ şeritten pek ayrılmadan en az 85 90 ile gidip geliyorum hergün. köprü çıkışında allah ne verdiyse dip gaz.
    olağandışı rüzgarlı günlerde ise bi metrobüsün yanına yapışıyorum köprüden çıkana kadar devam sonrasında zaten birşey yok.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Fatihbey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 13 yaşından beridir motor kullanıyorum lakin hala köprüden hiç geçmedim ve ben cb 125 f motoru almayı planlıyorum hem gezmelik hem iş için ama hala tereddüt ediyorum köprüden geçmek nasıl bir his zorlayıcı tarafları v.s neler ?
    Hangi köprüden? Tahta köprüden geçmişliğim var.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    aslında güzel soru
    viyadükler ve büyük köprülerde rüzgar problemi boldur.

geçmeden evvel daima hava durumu bilgilerini kontrol edin, anlık hava durumu bilgisi veren iki güzel uygulama var: yahoo hava ve wetteronline. bu ikisi anlık harita bile verir. sürekli kullanırım. hatta işe gidip gelme vasıta kararını bu iki uygulama sayesinde veririm.

öte yandan köprülere yaklaşırken köprünün hemen dibinde bulunan tepelerde dev türk bayraklarına bakın; çok güzel ipuçları verir size; hangi yönden ve ne kadar sert esiyor.

bulunduğunuz semt hafif rüzgarlı ise yüksek ihtimalle köprüde sert esiyor demektir.

köprüden geçerken yüksek devir önerilir, hızınız ise ne düşük ne de yüksek olsun...50 civarı hız gayet iyidir. bunu 3-4 vitesle geçmeye çalışırım.

özellikle metrobüslerin yanına konuşlanıp onlarla birlikte yan yana ve mümkünse metrobüsün ortasına denk gelecek şekilde geçmeye çalışın, çok iyi rüzgar kesici olurlar.

öte yandan metrobüslerin rüzgar tünellerinden kaçının, yani hafif arka çaprasında gitmeyin, ekstra rüzgara maruz kalırsınız.

rüzgar yandan çok esiyorsa, motorunuz hafifçe rüzgarın gittiği istikamete eğilecektir. korkmayın. rüzgarın geldiği yöne doğru eğimi vermeye çalışın. arada rüzgarın estiği yöne bakarak en azından kaskımı rüzgarın şerrinden koruyorum.

son olarak, zorda kalmadıkça asla köprüde durmayın. kendinize güel bi koridor belirleyin orda durmaya çalışın. eller daha bir tetikte olsun.

haa. hgs'niz de olsun ceza yemeyin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)