Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

ARAZİYE SIFIRDAN BAŞLAMAK - SORABİLECEĞİNİZ HER ŞEY

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Emeğine sağlık faydalı bilgilerle dolu
    MrMud bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrmud rica ediyorum senden yazma artık. Ne zaman senin yazdıkları okusam kendimi sahibinden endruo motor ilanlarına bakar iken görüyorum.

Bu yaşta bizi böyle şeylere heves ettirme ,

Öyle inanmışsın ki zaten kendin inanmazsan başkalarını da motive edemezsin.

Senin endruo sevgin enerjin o kadar fazla ki bize de bulaştıracaksın.

Ben zevkin sefalet i olmaz diyip hayatım da çadırda kalmayan tipim.

Rica ediyorum yazma artık biz gibi yaşı geçmişlere bu zehiri verme����

Sevgiler ile
    Bu arada unutmadan, Ali abi yüzünden "İhtiyar Heyeti" adında bir enduro klübü için federasyona başvurmama az kaldı, seni de gözüme kestirdim Şerif abi, ihtiyariz yaşlıyız falan bahane hep bunlar, Rahmetli Kemal Merkit dakar rally'sini bitirirken sizinle yaşıttı belki de, adama o yaşta "Çöl Kaplanı" diyolardı
    Kimseden eksik değilsiniz, yapmayın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğine sağlık faydalı bilgilerle dolu
    Teşekkür ederim, öyledir umarım
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Sağlam emek vermişsin MrMud. Ellerine sağlık.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam emek vermişsin MrMud. Ellerine sağlık.
    Sağolun hocam, Offroad şu ülke de onroad kadar ilgi/bilgi sahibi olduğu gün köşeye çekilip çenemi kapatıcam söz
    Guven bunu beğendi.
    -MrMud

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Ustam benim yazdıklarım bahane değil hele g*te benzeyen bir bahane hiç değil. Kuba black cat koymuşsun oraya. Crf250 rally yi endurodan saymayıp kubayı tavsiye etmen tuhaf. Enduro yerine dual purpose motorlar ile hafif arazi dağ bayır gezme tozma gibi şeyleri tavsiye etsen insanlara doğayı çevreyi sevdirsen işte o zaman her kesime hitab etmiş olursun. Ama black cat yuki mondial gibi cihazlarla hard enduro olmaz yapılmaz. Hele ki yanında 100 liralık korumalarla kesinlikle olmaz. Videodaki botun bize fiyatını söyle. O kadar kaliteli olmasına rağmen ağacı içine almış. Bence hard endurodan ziyade doğada plakalı crosslarla gezi yapılması herkese önerilcek birşey. Bu benim düşüncem.
    MrMud bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun hocam, Offroad şu ülke de onroad kadar ilgi/bilgi sahibi olduğu gün köşeye çekilip çenemi kapatıcam söz
    Hayır, sen hiçbir şekilde köşeye falan çekilme.
    Senin gibi arkadaşlar sayesinde Enduro, Offroad gerektiği/hakettiği şekilde anlaşılacaktır.
    Bilginin sonu yok.

Ayrıca verdiğin emeklere çok teşekkürler.
    MrMud ve bursalıali bunu beğendiler.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam benim yazdıklarım bahane değil hele g*te benzeyen bir bahane hiç değil. Kuba black cat koymuşsun oraya. Crf250 rally yi endurodan saymayıp kubayı tavsiye etmen tuhaf. Enduro yerine dual purpose motorlar ile hafif arazi dağ bayır gezme tozma gibi şeyleri tavsiye etsen insanlara doğayı çevreyi sevdirsen işte o zaman her kesime hitab etmiş olursun. Ama black cat yuki mondial gibi cihazlarla hard enduro olmaz yapılmaz. Hele ki yanında 100 liralık korumalarla kesinlikle olmaz. Videodaki botun bize fiyatını söyle. O kadar kaliteli olmasına rağmen ağacı içine almış. Bence hard endurodan ziyade doğada plakalı crosslarla gezi yapılması herkese önerilcek birşey. Bu benim düşüncem.
    Hem önerdiğim motorlar hard enduro yapabilecek motorlar değil, hemde önerdiğim kişiler
    Burda insanları küçümsemiyorum tabi ki ne haddime, konuda sıfırdan başlayanlara hitap ettiğimi görmemek için kör olmak gerek, kaldı ki acemi birine , "al bu exc450'yi haydi erzberg'e gidiyoruz demek için de sadist olmak gerek.
    Önerdiğim motorların hepsi farkındaysanız plaka takılabilen, sokağa çıkabilen motorlar, sizin söylediğizden farklı bir durum göremiyorum
    Kaldi ki, her soft endurocunun sonu, hard enduro'dur.
    Bi crf alıp deneyeyim ya, olmazsa bırakırım crf satışı kolay zaten diye başlayıp, şimdi arazide yokuş yukarı tek teker çıkan arkadaşlım var, onu Enduro'cu yapanda benim.
    Hatta önce süpermotocu yaptım, hafif motorun rahatlığını, sürüş keyfini görsün diye, sonra supermoto ile ilk araziye benimle girdi, şimdi rampadan atlayıp havada poz veriyor.

Doğrusu ne anlatmak istediğinizi tam anlamadım.
    Insanları soft sürüşe yönlendirmem gerektiğini söylemişsiniz, doğru bende aynı fikirdeyim, crf250 rally benim gözümde "Parası bol olan" insanın tercihidir.
    Crf250L ile dişe dokunur bir fark yokken aralarında grenajı ile kafa farına mı para verelim yani ?
    Kuba mondial alsın ki adam, acemilikte yaptığı hatalar motora verdiği zararlar gücüne gitmesin, maddi olarak karşılaması basit olsun.
    Ha imkanı varsa direkt crf250L alsın da diyorum.
    Yok param bol diyorsa wr250r alsın hatta.

Yani sorun 250 rally önermememse, tekrar önermiyorum net şekilde
    Arazi'de grenajlı motorla gezen adam, ya Profeayoneldir hata yapmaz, ya parası boldur umrsamaz yada acemidir başına geleceklerden haberi yoktur net.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, sen hiçbir şekilde köşeye falan çekilme.
    Senin gibi arkadaşlar sayesinde Enduro, Offroad gerektiği/hakettiği şekilde anlaşılacaktır.
    Bilginin sonu yok.

Ayrıca verdiğin emeklere çok teşekkürler.
    Olacak, kazıya kazıya deyim yerindeyse yırta yırta olacak
    Belki bu gün okuduğu 1 sene sonra etkileyecek okuyanı, ama aklina düşecek eninde sonunda
    Guven, bursalıali ve Lazasker bunu beğendiler.
    -MrMud

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Peki. Yazdıklarınız ve anlatımlarınız, en önemlisi verdiğiniz emek için Allah razı olsun. Aslında nerdeyse aynı şeylerden bahsediyormuşuz. Tek fark şu. Rx3 ile bile soft geziler yapılabilir. Hard enduro dışında tel jantı olup yerden birazcık yüksek olan her motorla dağ bayır gezebiliriz. Zaten o aşkı insan bir kere kaptı mı sana sormadan akşam kendini sherco husky ilanlarında gezerken bulur. Yani kısacası “doğa, toprak ve motor üçlemesi için tek şart cross motor değildir” cümlesini destekliyorum. Geçen bi arkadaş paylaşmıştı 2 pulsar ile sele altına kadar çamura batmıilar filan. Ne güzel işte. O adama o zevki yaşat sonra kendisi diyecek zaten çıtayı yükseltelim.
    Guven, MrMud ve potasyum bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mud şu an Ataşehir'deyim bir haftadır . Tabi ki evo ile. Malum fuarı kaçırmayalım . Aynı zamanda torunları ziyaret . Fuar sonrası da ufak bir göz operasyonu. Mart ortası gibi de tekrar Bursa. Ulaşmak için profilimdeki telimi tercih edersen benim için daha kolay olur. Tabur komutanının benzetmesi de
    harikaymış yani . olaya cuk oturmuş. Hemi de uysa da kodum uymasa da kodum gibi değil. Haşşırrsstt diye yerine yerleşmiş. Selamlarla.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Peki. Yazdıklarınız ve anlatımlarınız, en önemlisi verdiğiniz emek için Allah razı olsun. Aslında nerdeyse aynı şeylerden bahsediyormuşuz. Tek fark şu. Rx3 ile bile soft geziler yapılabilir. Hard enduro dışında tel jantı olup yerden birazcık yüksek olan her motorla dağ bayır gezebiliriz. Zaten o aşkı insan bir kere kaptı mı sana sormadan akşam kendini sherco husky ilanlarında gezerken bulur. Yani kısacası “doğa, toprak ve motor üçlemesi için tek şart cross motor değildir” cümlesini destekliyorum. Geçen bi arkadaş paylaşmıştı 2 pulsar ile sele altına kadar çamura batmıilar filan. Ne güzel işte. O adama o zevki yaşat sonra kendisi diyecek zaten çıtayı yükseltelim.
    Öyle kesinlikle, ama işi arazi olmayan motorların arazide harcanması benim gözümde hem motora hem sahibine yazık olan bir durum.
    Bir Xtreme max yada kuba, beline kadar çamura girse de pulsar kadar hasar almaz zarar görmez.
    Soft sürüşte olsa başlangıçta, en azından alacagi keyfi maksimuma çıkarmak için bu işe en uygun olan tercihi yapmakta fayda var.
    Rx3i ile soft sürüş çok rahat yapılır evet, ama asla bi crf250 kadar rahat yine olmaz, çünkü sirf motorun ağırlığı bile bi süre sonra hissettirecektir kendisini.

Patika yolda gezmekle başlar, çamurdan gecmekle devam eder.
    Sonra bi bakıyorsun yangın yolunu kestirmissin gözüne, bir bakmışsın uçmak için rampa arıyorsun, böyle bu işler
    Bana kalsa honda walkrye ile de soft enduro yaparım, ama keyif alırmıyım orası önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mud şu an Ataşehir'deyim bir haftadır . Tabi ki evo ile. Malum fuarı kaçırmayalım . Aynı zamanda torunları ziyaret . Fuar sonrası da ufak bir göz operasyonu. Mart ortası gibi de tekrar Bursa. Ulaşmak için profilimdeki telimi tercih edersen benim için daha kolay olur. Tabur komutanının benzetmesi de
    harikaymış yani . olaya cuk oturmuş. Hemi de uysa da kodum uymasa da kodum gibi değil. Haşşırrsstt diye yerine yerleşmiş. Selamlarla.
    Ufkumu açan bir adamdi kendisi, 3 defa gazilik elde etme imkanı varken reddetmiş, vücudunun her yerinse şarapnel izleri olan bir adamdi
    Bitirici sözleri meşhurdu :D
    Ve ek olarak, fırsat bulduğum, uygun bir vakitte ulaşmaya çalışıcam abi sana en kısa zamanda
    -MrMud

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    valla zor bu yaştan sonra ya ))
    MrMud bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Öncelikle belirteyim, baştan sona eksiksiz okudum. Çok güzel bir anlatım olmuş, elinize emeğinize sağlık.

Ancak üzülerek belirtmeliyim ki bende "hemen gidip enduroya başlamalıyım" etkisi yaratmadı

Bu anlatımınızdaki bir hatadan, veya yanlışlıktan değil, bilakis çok güzel anlatmışsınız ancak belirtmeliyim ki bazı kişilerin (ben de dahil) motosiklet kullanma heyecanımız ve beklentilerimiz çok farklı bir yönde.

Sizdeki enduro tutkusunu da büyük bir hayranlık ve takdirle karşılıyorum. Ne istediğini bilen bir insana her zaman saygı duyarım. Sizi bu saaten sonra ne skuter, ne adventure nede SS paklar gibi duruyor. Sizin amaç, hedef ve keyif aldığınız tarz netleşmiş.

Zamanında bir dünya alakasız motorlarla stabilize yollarda ve çayırda çimende motosiklet sürme şansım oldu, gerçekten çok keyif vericiydi.
    Ancak hiç bir zaman bu alanda ilerleyeyim, dağa bayıra tırmanayım, çamurda yuvarlanayım gibi hayallerim olmadı. Hele ki o 2 zamanlı enduroların çıkardığı vızıltı sesine ve egzozlarından çıkan sinek ilaçlama gibi beyaz egzoz dumanına hiç sempati duyamadım, duyamıyorum, lütfen kusuruma bakmayın

Benim en çok keyif aldığım hem asfaltta hemde biraz da olsa arazide gidebilen bir motosikletle keyifli geziler yapmak, yeni yerler keşfetmek. Tek marşla 500km yol yapsam da motordan inince totomu hissedebilmek.

Velhasıl arazi şartlarında sürmekten keyif alanlar için enduro bir yaşam biçimi haline gelebilir, saygı duyarım, desteklerim. Ancak beklentisi (benim gibi) ülkeyi köşe bucak gezeyim, uzuun uzun yolculuklar yapayım, yeni yeni şehirler, kasabalar ve köyler keşfedeyim olan kişilere pek hitap etmeyen bir branş.

Tüm bunlar dahilinde arazi sürüşünü sevdirme emeklerinize ve çabalarınıza büyük saygı duyuyorum.
    Alanlarımız farklı da olsa, aynı yolun yolcusuyuz, yaşasın motosiklet kardeşliği.

Enduroculara nasıl bir iyi temenni mesajı yazılır bilemedim o yüzden müsaadenizle "Çamurunuz bol, eğlenceniz daim olsun" demek istiyorum.

Tekerinizden çakıl eksik olmasın
    bursalıali ve Tengri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı papanax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla zor bu yaştan sonra ya ))
    390 sürüyo, monster sürüyo ama zor bu yastan sonra diyo
    Bizim forum komple sopalık aslında da, benden yaşça büyüklere müdahale edemiyorum saygıdan
    Bizim forumda ki ihtiyar heyeti bana bu karikatürü hatırlatıyo bana :D

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Bursalıali amcam rx3 almadım diye mi bu kadar kızgınsınız anlamadım. Konuyla alakası olmadığı halde g*t lafını beğenen ve ‘uff ne koydu be’ nidasıyla sevinen 64 yaşında bir amcaya pek yakışmamış gibi. Bu forum eskiden daha seviyeliydi sanki. Neyse ben uzatmayacağım. Enduro güzeldir. Bahane üretmeyi bırakın ve hemen herkes o lanet poposunu kaldırsın ve kendine enduro alsın. Koşun bahane üretmeyin herkes endurocu olacak o kadar. Mrmud abinizi dinleyin.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle belirteyim, baştan sona eksiksiz okudum. Çok güzel bir anlatım olmuş, elinize emeğinize sağlık.

Ancak üzülerek belirtmeliyim ki bende "hemen gidip enduroya başlamalıyım" etkisi yaratmadı

Bu anlatımınızdaki bir hatadan, veya yanlışlıktan değil, bilakis çok güzel anlatmışsınız ancak belirtmeliyim ki bazı kişilerin (ben de dahil) motosiklet kullanma heyecanımız ve beklentilerimiz çok farklı bir yönde.

Sizdeki enduro tutkusunu da büyük bir hayranlık ve takdirle karşılıyorum. Ne istediğini bilen bir insana her zaman saygı duyarım. Sizi bu saaten sonra ne skuter, ne adventure nede SS paklar gibi duruyor. Sizin amaç, hedef ve keyif aldığınız tarz netleşmiş.

Zamanında bir dünya alakasız motorlarla stabilize yollarda ve çayırda çimende motosiklet sürme şansım oldu, gerçekten çok keyif vericiydi.
    Ancak hiç bir zaman bu alanda ilerleyeyim, dağa bayıra tırmanayım, çamurda yuvarlanayım gibi hayallerim olmadı. Hele ki o 2 zamanlı enduroların çıkardığı vızıltı sesine ve egzozlarından çıkan sinek ilaçlama gibi beyaz egzoz dumanına hiç sempati duyamadım, duyamıyorum, lütfen kusuruma bakmayın

Benim en çok keyif aldığım hem asfaltta hemde biraz da olsa arazide gidebilen bir motosikletle keyifli geziler yapmak, yeni yerler keşfetmek. Tek marşla 500km yol yapsam da motordan inince totomu hissedebilmek.

Velhasıl arazi şartlarında sürmekten keyif alanlar için enduro bir yaşam biçimi haline gelebilir, saygı duyarım, desteklerim. Ancak beklentisi (benim gibi) ülkeyi köşe bucak gezeyim, uzuun uzun yolculuklar yapayım, yeni yeni şehirler, kasabalar ve köyler keşfedeyim olan kişilere pek hitap etmeyen bir branş.

Tüm bunlar dahilinde arazi sürüşünü sevdirme emeklerinize ve çabalarınıza büyük saygı duyuyorum.
    Alanlarımız farklı da olsa, aynı yolun yolcusuyuz, yaşasın motosiklet kardeşliği.

Enduroculara nasıl bir iyi temenni mesajı yazılır bilemedim o yüzden müsaadenizle "Çamurunuz bol, eğlenceniz daim olsun" demek istiyorum.

Tekerinizden çakıl eksik olmasın
    Teşekkür ederim hocam güzel yorumlarınız ve zahmet edip okuduğunuz için.
    Tabi ki bütün dünyayı Enduro'cu yapmak gibi bir imkanımız yok maalesef
    Yazdıklarınıza bakinca siz ADV'cisiniz mesela benim gözümde net, sürdüğünüz motora bakmadım şimdi bakıyorum...

Integra...
    Yaaani, tam olarak sizin motorunuz değil bence, size Varadero, ST1200, 1290adv lazım bana kalırsa, şöyle gazı verince tork her yerinden taşacak motorun

Aynı yolun yolcusuyuz, eninde sonunda aslfatla arazinin buluştuğu bi yerde denk geliriz
    Tekerinize değecek taşları bize paslayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Bursalıali amcam rx3 almadım diye mi bu kadar kızgınsınız anlamadım. Konuyla alakası olmadığı halde g*t lafını beğenen ve ‘uff ne koydu be’ nidasıyla sevinen 64 yaşında bir amcaya pek yakışmamış gibi. Bu forum eskiden daha seviyeliydi sanki. Neyse ben uzatmayacağım. Enduro güzeldir. Bahane üretmeyi bırakın ve hemen herkes o lanet poposunu kaldırsın ve kendine enduro alsın. Koşun bahane üretmeyin herkes endurocu olacak o kadar. Mrmud abinizi dinleyin.
    Dostum neden bu kadar gerildin bi fikrim yok şahsen, komutanın sözüne alındın muhtemelen, o konuya yani.
    Forumda beni az çok biliyorsan, bu tür muhabbetlerin hiç birinde şahsa ithafen söylemeyeceğimi, forumda kolay kolay kimseyle tartismadigimi, hatta tartışmalardan uzak kalmak için uğraştığımı fark etmişsindir.
    Sana has bi ifade değildi, gönül koyup kafana takma.
    Konuşma veya ifade her ne dersen tarzım böyle.
    Ama asla birebir kimseye kullanmam.
    Terbiyesizim kusura bakma idare et )
    Dokunduysa tekrar kusura bakma, söylediğim gibi şahsına özel birşey değildi.
    Kaldi ki art niyetli bir muhabbette değildi, yerinde olsam gülüp geçerdim.
    Ki forumda beni az da olsa tanıyan herkes gülüp geçecektir

Tadını kaçırma, sinirlenmeye değecek bir muhabbet yok ortada
    SuleymanE ve bursalıali bunu beğendiler.
    -MrMud

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam güzel yorumlarınız ve zahmet edip okuduğunuz için.
    Tabi ki bütün dünyayı Enduro'cu yapmak gibi bir imkanımız yok maalesef
    Yazdıklarınıza bakinca siz ADV'cisiniz mesela benim gözümde net, sürdüğünüz motora bakmadım şimdi bakıyorum...

Integra...
    Yaaani, tam olarak sizin motorunuz değil bence, size Varadero, ST1200, 1290adv lazım bana kalırsa, şöyle gazı verince tork her yerinden taşacak motorun

Aynı yolun yolcusuyuz, eninde sonunda aslfatla arazinin buluştuğu bi yerde denk geliriz
    Tekerinize değecek taşları bize paslayın
    Valla nokta atışı doğru tespit. Allah inandırsın, malum sitede hobi olarak ADV ilanı bakmadığım bir günüm yok desem yeridir.

Sadece motor tercihiniz benimkinden biraz farklı olmuş. Bir CRF1000L africa twin, bir R1200GS, bir KTM 1190 Adv. beni daha fazla cezbeden modeller diyebilirim

Yaşamımda işim nedeniyle büyük bir geçiş ve karar aşamasındayım, bu yüzden şimdilik adv hayalimi en az 1 yıl erteledim.

Şimdilik hem şehir içi hem şehir dışı büyük keyifle kullandığım yoldaşım, dert ortağım, emektar integra ile maceraya devam.

Yolumuz elbet bir köy sapağında, manzaralı bir çimenlik tepede veya deniz kenarı sakin bir yerde kesişir, neden olmasın?

Haaa bu arada benim kara kızın sana selamı var (kendisini enduro sanıyo, çaktırma)

MrMud ve bursalıali bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kelime kelime, satır satır, gerektiği yerde tekrar tekrar ve zevkle okudum.

Rehber niteliğinde harika bir yazı olmuş. Umarım bu sevdaya başlayıp yaşamak isteyenler özellikle "ekipman" ile ilgili kısmı dikkatle okuyup dikkate alırlar.

Motosiklet önerileri de çok yerinde ve doğru olmuş diyebilirim (tabi ki arazide sizinki gibi tecrübem yok, benim gözlemlediğim yerindelik; özellikle motosikletin arazi uyumu, dayanıklılık ve piyasası ile işletim maliyetleri üzerine).

Köşe yazısı tadında kitap gibi konu olmuş. Ellerinize sağlık
    MrMud bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Yazıyı Çalıp başka forumlarda biliyomuş gibi hava mı atsam ? O GS enduro kardeşim.. ADV bilmem bilmem ben Sana niye sarmış millet onu anlamadım ?
    Daha iyisini yapan bilen varsa, yapsın anlatsın bizide aydınlatsın di mi Mud ? :D

Yalan söylemiycem, bazı kısımları atladım valla hacı.. Arazi çok ilgimi çekmiyor Belki bi haftasonu günü birlik bi macera olabilir... ama sürekli o traktörün üstünde totomu çürütemem ben... rahatıma düşkün adamım
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Yakup sen niye üzerine alındın ki . Burada bir şeyler yazarken özellikle hiç kimseyi kast etmeden yazıyorum. Eğer birilerine yazıyorsam da kime yazdığımı ismini zikrederek belirtiyorum. Ayrıca belki evo kullanıcıları arasında marka takıntısı en az olan da benim diyebilirim . Motosiklet önce bir
    sevda işiyse hiç kimsenin hiç kimseye (( sen x motoru alsana )) diyebilme yetkisi olmaz . Şemsettin chopper seviyordur . Nizamettin ss makinaya bayılır.
    Hayrettin skutır aşığıdır . Mud ise enduro suz nefes alamaz . Renklerin ve zevklerin ne kadar tartışılabileceği??? M.T. de adam bana özellikle saldırmadıkça , hiç kimseye dargın küskün değilim. Senin motosiklet tercihin konusunda da bana düşen sadace ve sadece insanların temayüllerine saygı
    gösterilmesi gerkliliğidir. Burgmanı ağız tadıyla ,kazasız, belasız, hem de trafik cezasız kullanman dileklerimle.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla nokta atışı doğru tespit. Allah inandırsın, malum sitede hobi olarak ADV ilanı bakmadığım bir günüm yok desem yeridir.

Sadece motor tercihiniz benimkinden biraz farklı olmuş. Bir CRF1000L africa twin, bir R1200GS, bir KTM 1190 Adv. beni daha fazla cezbeden modeller diyebilirim

Yaşamımda işim nedeniyle büyük bir geçiş ve karar aşamasındayım, bu yüzden şimdilik adv hayalimi en az 1 yıl erteledim.

Şimdilik hem şehir içi hem şehir dışı büyük keyifle kullandığım yoldaşım, dert ortağım, emektar integra ile maceraya devam.

Yolumuz elbet bir köy sapağında, manzaralı bir çimenlik tepede veya deniz kenarı sakin bir yerde kesişir, neden olmasın?

Haaa bu arada benim kara kızın sana selamı var (kendisini enduro sanıyo, çaktırma)

https://i.hizliresim.com/MVBZ87.jpg
    Valla şu evlere şenlik parça fiyatları olmasa, tam bir f/p motor.
    Çok severim, ayrı bi sempatim var africa'ya.
    Ama yaşlanana kadar hantal sayılır benim için çoluk çocuğa karışırsak belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelime kelime, satır satır, gerektiği yerde tekrar tekrar ve zevkle okudum.

Rehber niteliğinde harika bir yazı olmuş. Umarım bu sevdaya başlayıp yaşamak isteyenler özellikle "ekipman" ile ilgili kısmı dikkatle okuyup dikkate alırlar.

Motosiklet önerileri de çok yerinde ve doğru olmuş diyebilirim (tabi ki arazide sizinki gibi tecrübem yok, benim gözlemlediğim yerindelik; özellikle motosikletin arazi uyumu, dayanıklılık ve piyasası ile işletim maliyetleri üzerine).

Köşe yazısı tadında kitap gibi konu olmuş. Ellerinize sağlık
    Eyvallah hocam teşekkür ederim, maksat yeşillik olsun, birşeyler yazmaya çalışıyoruz işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı Çalıp başka forumlarda biliyomuş gibi hava mı atsam ? O GS enduro kardeşim.. ADV bilmem bilmem ben Sana niye sarmış millet onu anlamadım ?
    Daha iyisini yapan bilen varsa, yapsın anlatsın bizide aydınlatsın di mi Mud ? :D

Yalan söylemiycem, bazı kısımları atladım valla hacı.. Arazi çok ilgimi çekmiyor Belki bi haftasonu günü birlik bi macera olabilir... ama sürekli o traktörün üstünde totomu çürütemem ben... rahatıma düşkün adamım
    Sende haklısın, biz motosiklet camiasının taşralı hamallarıyız, traktör bize cadillac gibi gelir
    Saka bi yana, zorla güzellik olmaz, her sınıfı deneyip kendine en uygun olan bir tanesinde durmak gerek

Sarma felan yok ya, problem yok
    Her zaman dedim ben ciddi şekilde, daha iyisini, fazlasını bilen varsa söylesin, ben seve seve dinlerim.
    Birşey öğrenmek için mücadele eden insanım, gocunmam, gücenmem, hırs yapmam.
    Ben en iyisi zaten değilim, ki öyle bir hedefimde yok.
    Bildiğimi anlatır, bilmediğimi dinlerim.

Kolay kolay gönül koyup, kin gütmem, sorun yok
    bursalıali ve SuleymanE bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler