Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Super Tenere'deki akıl almaz tasarım hatası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar biri bana bu sarı ile işaretlediğim bölgedeki boşluğun ne işe yaradığını anlatabilir mi ?
    Tam Super Tenere alayım diyorum karşılaştığım manazaraya bakın! bileğim girecek neredeyse o boşluğa!

https://hizliresim.com/ZXzW8a

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bir yanlışlık olmasın o kısmı dolu hatırlıyorum bu motorda

Motosikleti
    Artık Yok...
    aynen o kısımda boşluk var .

Motosikleti
    Honda Forza 250
    levye saklamak için bir boşluk olabilir mi?

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Depoyu sökmeden bakım işlemlerinin daha kolay yapılması için kasıtlı bırakılmış olabilir
    ryangt bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Başlığı görünce, heralde gidonu arka maşaya bağladılar felan dedim.
    Gözümden düştün yamaha.
    Acil112, DrFreeman, Shrieker ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orası ısıtmalı bölge olabilir
    soğukta kasıklarımızı dayarız ve gelen rüzgarla birleşik sıcak hava dönüşüp bacaklarımızı ordan belimizi ısıtabilir
    birde depo daha fazla benzin alsın diye yapmış olabilirler

not: troll yorum

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Trim sesi de fazla yapıyormuş zaten. Birde standart 6 hava yastığı olması gerekirken 2 hava yastığı bile koymamışlar. Hala elektrikli park freni de yok. Sunroof da yok. Çift yönlü dijital klima zaten yok. Ne anladım ben böyle arabadan, öhmm pardon, motordan

İyice araba muhabbetine çevirdiniz şu motor işini. Belki bülbül yuva yapsın diye aralık bırakmışlar, olamaz mı yani?
    DrFreeman bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bende Bugatti Veyron bakıyordum, araçta bi tasarım hatası bulamadım ama ülkemdeki yolların tasarım hatasından ötürü megane 2 aldım.
    mavellen bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Merdiven boşluğu😊 makine yüksek olduğu için 1,70 cm aşağısı orayı basamak olarak kullanıyor tırmanırken 👍

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı görünce, heralde gidonu arka maşaya bağladılar felan dedim.
    Gözümden düştün yamaha.
    ehehehe,deponun şasiye tam oturmamış gibi durması problem miii şimdi allasen diyosun yani.. bu kadar kusur kadı kızında da olur canımmmm.
    benim ki de işguzarlık işte

arkadaşlar o değil de şu görüntüden rahatsız olan bir ben miyim ? gerçekten ben de mi bir tuhaflık var düşünmeye başladım

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    O boşluk,salınım ve bozuk yoldaki yaylanma ve hava sirkulasyon artisi katiyor.

Görsele takilmayin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o motor üretilirken argesindne mühendisliğinden üretim aşamasında çalışan işçisine kadar belki 500 kişi görev almışdır.. üretilmeden önce test pilotları onlarca saat test etmiş kalite kontrol uzmanları her bir yerini kontrol etmişdir.. öyle bir tasarım hatası bunca insanın gözünden kaçmış olamaz..

o boşluk bilinçli konulmuşdur vardır mühendislik açıklaması ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor üretilirken argesindne mühendisliğinden üretim aşamasında çalışan işçisine kadar belki 500 kişi görev almışdır.. üretilmeden önce test pilotları onlarca saat test etmiş kalite kontrol uzmanları her bir yerini kontrol etmişdir.. öyle bir tasarım hatası bunca insanın gözünden kaçmış olamaz..

o boşluk bilinçli konulmuşdur vardır mühendislik açıklaması ..
    valla logaritmacım illa ki bir nedeni varda çözüm bu mu olmalıydı ? Diyelim ki motor ısınıyor.O zaman radyatorü veya hava girişlerini ona göre tasarlamaları gerekirdi.Çakma bir iş yapmışlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trim sesi de fazla yapıyormuş zaten. Birde standart 6 hava yastığı olması gerekirken 2 hava yastığı bile koymamışlar. Hala elektrikli park freni de yok. Sunroof da yok. Çift yönlü dijital klima zaten yok. Ne anladım ben böyle arabadan, öhmm pardon, motordan

İyice araba muhabbetine çevirdiniz şu motor işini. Belki bülbül yuva yapsın diye aralık bırakmışlar, olamaz mı yani?
    Süleyman,15 bin e 125 cc motor almıyoruz.100 kağıt veriyoruz,sıfır otomobil de alınır bu fiyata sanırım.bırak da o kadar bekletim olsun yani.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İ8 modelinin birleşim yerlerini gördükten sonra bu olay bana normal geldi hatta eee hata nerede dediğim bile oldu .

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yamaha'dan beklentiniz biraz fazla galiba? Tüm motosikletleri öyle onların, bağırsak vs göstermeyi seviyor Yamaha, adamların tarzı o
    hasmet bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süleyman,15 bin e 125 cc motor almıyoruz.100 kağıt veriyoruz,sıfır otomobil de alınır bu fiyata sanırım.bırak da o kadar bekletim olsun yani.
    Aslında ne demek istediğini anlıyorum. Simetri takıntın varsa, bu gibi şeyleri kusur olarak görürsen çok fazla gözüne batar.

Ancak 100 değil 200bin de verecek olsan beklentin yanlış. O araç tek marşla 1000km yapsa bile tık demeden hedefine varsın amacıyla üretilmiş. Şaft aktarmalı olmasının, sürüş pozisyonunun tasarımının, yerden yüksekliğinin, egzozun konumunun hepsinin bir amacı var. Ve bu amaç yakışıklılıktan ziyade rahatlık ve sağlamlık üzerine.
    Küçük kardeşi XT 660 tenerenin far tasarımına ne demeli? Veya ön maşadaki açıkta duran kocaman çeki demiri yeri olması? Hep çirkinlik bunlar

Gönül ister ki grenajların yerleşimi 1000lik SS lerdeki kadar güzel olsun, aralarda milimlik boşluk bile kalmasın ama amaç o değil. O motora binecek kesim zaten görsellikten ziyade ergonomi ve sağlamlık beklediği için grenajları çizen tasarım ekibi biraz rahat davranmış olabilir.

Orası boş olmasa görsellik dışında motora bir katkısı olur muydu? Sanmam. Boşluk olmasının işlevselliğe bir zararı tespit edilmiş mi? Sanmam.
    O zaman problem de yok demektir, dağılabiliriz

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşluğun ne işe yaradığı?

Boşluktan iş mi bekliyon cidden? Hemen hemen bütün motosikletlerin iki aynasının arası boş ama kimse bu boşluk niye işe yaramıyor demedi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşluktan iş mi bekliyon cidden? Hemen hemen bütün motosikletlerin iki aynasının arası boş ama kimse bu boşluk niye işe yaramıyor demedi.
    Bana göre motosiklette oluşan bir handikapı(soğutma problemi olabilir) kapatma çabası.
    Saçmalama olmaz oyle sey diyosan bunun tasarım hatası olduğunu düşünüyorsun o halde.

Yamaha maliyetten kısmak için o bolgeyi boş bırakmış olamaz bırak Yamaha yı çinli bile yapmaz bunu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de motora binmezken BMW R1200GS'lerin selesiyle depo arasındaki çirkin boşluğa bakıp ne odun tasarımcılar mühendisler var diyordum, bir gün yağmura hazırlıksız yakalanıp depodan akan sular apış aramda göl oluşturunca anladım o boşluğun sebebini...

Yani, o boşluk bırakıldıysa mutlaka bir işlevi vardır...
    hasmet ve infernus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)