Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda shadow neden hep eski modelleri satilik

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar sahibinden de hep 2007 2005 model arasi shadow modelleri ni gormekteyim.bu motorun 2018 2019 modeli yokmudur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Maalesef ülkemizde sıfırının satışı uzun bir süredir yok. Ancak bu modeller üretimden kalkmadı, honda üretmeye ve başka ülkelerde satmaya devam ediyor. Örneğin amerikada hondanın "shadow phantom, shadow aero , Stateline, Interstate, fury" vb gibi birçok cruiser modeli hala satışta.

Bizim ülkemize ise bu modellerin hiçbirini getirmediler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    shadow dan kastın vt serisi ise temizini bakımlı dirisini bulursan yat kalk dua et al hemen.. yüksek hacimde 10 yıldır nerdeyse adam gibi ithalat yok türkiyeye..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hacimden ziyade Euro normlarına uygunluk sorunları var o motorların

Motosikleti
    Artık Yok...
    emisyonu uyarlarlar o çok basit bir şey honda gibi yamaha suzuki gibi markalar için bir katalizöre bakar. mevz fiyatlar ve satış talep oranları .. şu için bildiğim virago 950 ler 2018 satışları var misal.. daytona motorda var bir tane 55 bin tl mi ne istiyorlardı..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ama ABS yok Shadow'larda, ondan gene kurtarmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Daytona'daki XV950'dir herhalde, onlarda ABS var.

Motosikleti
    Artık Yok...
    onuda takarlar ne olucak honda için suzuki yamaha kawa için sorunmu .. mevzu nihayet pek satıcağını sanmam.. şu anki rakamlarla herhalde 60 dan aşağı makine memlekete girmez.. 60 ıda kaç kişi verir.. mesela hondanın rebel 500 leri var cmx türkiyeye bildiğim kadarı ile yollamadılar..

şu satılıkdaki virago 950 ler euro 4 uyumlu satılırmı satılır ama bak çünkü tahminim görsel olarak portföy olsun diye 5-10 tane getirmiş büyük bayilere yollamışlardır onlarında hatırlı cruiser müşterisi her daim vardır..

cruiser müşterisi enduro yada ss müşterisi gibi değil türkiyede... genelde maddi durumu iyi üst kesim sıfır alanlar..

Motosikleti
    gv 250
    Tek tuk suzuki intruder c800 ve kawasaki vn900 gördüm yenilerden sahibindende. Suzukiyi antep bayisi getirmisti. Kawasakinin izmirde var ama digerlerini hatırlamıyorum.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    honda shadow serisi 2008den sonra türkiye'ye getirilmedi.Yurtdışında satışı devam etmekte.

kawasaki vn900 seriside bu yıldan itiraben artık getirilmeyecek.Son 2008 modeli ile beraber ithalatı durdular.

Yamaha dragstar serisini aynı honda shadow serisi gibi 2008den sonra getirmedi,midlinestar 1200cc motorları satmaya devam ettiler ama onlarda geçen yıl itibariyle bu modellerin satışını durdurdu.Yurtdışında isim değişikliği ile (vstar olarak) satışı devam ediyor.xv950 serisi ise farklı bir model olduğu için getirilmeye devam ediliyor.

suzuki ise intruder m800 serisini bu yıl itibariyle ülkemizde satışını durdurdu.

Kısaca cruiser tüm japon marka motorları artık ülkemizde satılmayacak bu yıl sıfır olarak.Satılsa bile 60dan aşşağı olacağını düşünmüyorum.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Artık Yok...
    zaten bu modellerin çoğu son yıllarda hiç bir zaman genelde yoktu sadece kağıt üstünde vardı.. istek olunursa sipariş üstüne getiriliyordu yada konsiye üç beş tane 10 tane çekiliyordu büyük bayilere showroomlarına konuluyordu.. esasen şunu demek lazım 2006-2007 den sonra seri ithalatlar kesildi..

o yüzden dikkat edilirse ikinci elde 2006-2007 den sonra çoğu modelden 5 tane 10 tane tek tük ikinci elde bulabilirsiniz. çünkü tek tük satılmışdır istek üstüne çekilmişdir falan..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Onun için de memleketteki ikinci el cruiserlar neredeyse sıfır fiyatına ulaştı.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı Erdi4554 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sahibinden de hep 2007 2005 model arasi shadow modelleri ni gormekteyim.bu motorun 2018 2019 modeli yokmudur ?
    Malesef ülkemizde yok, olmasıda çok zor. Sahibinden de gördüğümüz o un'unu elemiş , eleğini asmış makinalara da neredeyse sıfır fiyatı isteycekler . Aynı motorlar aylardır yıllardır dönüp duruyor. Piyasa zaten durgun birde o fiyatlara kimse 100 bini aşmış makinalara veripte başını ağırtmak istemez👍

Peki arkadaşlar ben Tura çikicam bir kaç sene sonrasinda ise model degistiricem elimden cikarmak istesem cikarabilirmiyim birde 10 12 yasindaki cruiser e bu para verilirmi yada bana tavsiye edeceginiz bir seyler var mi ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onuda takarlar ne olucak honda için suzuki yamaha kawa için sorunmu .. mevzu nihayet pek satıcağını sanmam.. şu anki rakamlarla herhalde 60 dan aşağı makine memlekete girmez.. 60 ıda kaç kişi verir.. mesela hondanın rebel 500 leri var cmx türkiyeye bildiğim kadarı ile yollamadılar..

şu satılıkdaki virago 950 ler euro 4 uyumlu satılırmı satılır ama bak çünkü tahminim görsel olarak portföy olsun diye 5-10 tane getirmiş büyük bayilere yollamışlardır onlarında hatırlı cruiser müşterisi her daim vardır..

cruiser müşterisi enduro yada ss müşterisi gibi değil türkiyede... genelde maddi durumu iyi üst kesim sıfır alanlar..
    Shadow Areo'da opsiyon olarak varmış, Phantom'da arka fren kampana ama Areo ABS'lide disk. Tercih meselesi demek ki, pazar küçük diye getirmiyorlar (ki fiyatları da o kadar pahalı değil, ABS'li Areo 8.000$, CB500F'i ABD fiyatından ucuz satabilen marka bunu o oradaki fiyata satabilir...) Dediğin gibi daha kelli felli paralı adam motoru olduğu için ve onlar da daha fazla prestijli(!) HD veya Indian tercih ettikleri için japonlar Türkiye'ye getirmemeyi tercih ediyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Cruiser pazarın 2/3'ü İstanbul (bir de tatil beldelerinde tercih edilebiliyor...), burada da cruiser anca keyif için kullanılır, günlük kullanım biraz eziyete girer. Keyif için kullanan adam da belli ve az sayıda. Ben olsam ben de getirmem, belki Rebel'i denerdim Honda olsam, ama o da motor olarak gerçek bir cruiser değil... (Benim cruiser'dan anladığım V olacak kardeşim.)

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben aslenn zaten cruisercıyım vn900 üm vardı malum çoğu defa yazmışımdır en500 üm vardı kısa süreli takasdan zamanında virago535 im olmuşdu.. o v motor göreceli o konuda çok yanlış bilinen gerçekler varda konuyu oralara getirmenin manası yok araştırılırsa amerikada ve avrupada custom ve caferacer olarak en çok sıralı çift yada 4 silindirli makinelerin kullanıldığı görülebilinir..

honda cb550 yamaha xs650 makinaları gibi .. knucklehead denilen tipdeki motorlar hem üretimi çok basit garanjlarda bile imal edilebilen tipde motorlar hemde amerikada ulaşması sandık motor olarak en rahat motor tipi.. birde hd yıllardır kült bir simgesi haline geldi.. o yüzden v motor furyası var bizede küçükken hep öyle öğrettiler ben bile son 6-7 senedir bu işin tarihini okuyunca öğrendim yoksa bende cruiser yada chopper dediğin v motor olucak kardeşim diyenlerdendim..

https://www.nationalmcmuseum.org/cho...2-wheelsmotor/

Konuyu açan arkadaşım şu sıralar türkiyede alıpda zarar etmiyceğin tek cruiser tipi makinalar 250cc liklerdir gerisinde zarar edersin çünkü ne yazık ki alıcağın makinelerin yaşı ortalama artık 15 li yaşlara yakın makineler olucak ve önceki sahipleri güzel bakmamışsa sıkıntılı makineler olucak.. o yüzden satarkende satışı çok ağır olucakdır.. arkadaşın dediği gibi yıllardır satılıkda olan cruiser tipi makinalar var..

Bana göre nedenlerini başka konulardada çok yazdım teknoloji merkezli düşünerek ve performans ve yakıt merkezli düşünerek alınabilicek en iyi motorlar türkiyede en500 lerdir.. 2000 sonrası c kasa olanlar.. nedenini başka konularda uzun uzun yazdım burda tekrar yazmak istemem kısaca hem yakıttan hem performansdan ki sunduğu performans 800-900cc lik cruiserlara denkdir.. hemde 6 vites olması su soğutmalı olması gibi daha çok artılarını yazabilirim c kasalaların bazıları kayış aktarmalıdır bazıları zincir.. kayış bence daha iyi bakımı az .. en500 nispeten diğer cruiserlara göre elden daha hızlı çıkan bir makina .. illa v olucak denirsede en500 ün abisi vn800 olabilir temizini bulursan bu iki makinede evladiyelik makinelerdir..

bunun dışında al sat yapıcam hızlı çıksın diyorsan daystar yada gv250 derim..

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    2019 cruiserlari bekliyorum iyi niyetli bir yaklaşımla. Motobike katılımcı listesine bir türlü ulaşamadım. Hyosung olacak mı acaba? Ben kesin bir cruiser alacağım ama ne alacağım bakalım

Motosikleti
    Artık Yok...
    2019 hangi cruiserı bekliyorsun yada hangi marka şu cruiser modelini 2019 da getirticez dedide biz bilmiyoruz.. zaten şu anda bütün firmaların 2019 modelleri kataloglarında mevcut bunun dışında hiç bir firmanın 2019 da şu cruiser modelini getirticez diye bir beyanatı yok.. zaten gelmezde gelse listelerinde kataloglarında çokdan olurdu..

Heleki şu ekonomik dar boğazda hiç bir firma yüksek hacim cruiser türkiyeye kolay kolay getirtmez.. zaten getirtse çokdan bunun haberini verirlerdi ..

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    2019 hangi cruiserı bekliyorsun yada hangi marka şu cruiser modelini 2019 da getirticez dedide biz bilmiyoruz.. zaten şu anda bütün firmaların 2019 modelleri kataloglarında mevcut bunun dışında hiç bir firmanın 2019 da şu cruiser modelini getirticez diye bir beyanatı yok.. zaten gelmezde gelse listelerinde kataloglarında çokdan olurdu..

Heleki şu ekonomik dar boğazda hiç bir firma yüksek hacim cruiser türkiyeye kolay kolay getirtmez.. zaten getirtse çokdan bunun haberini verirlerdi ..
    Üstat beklentim 250 CC. Mondial ve Hyosung u merak ediyorum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ben aslenn zaten cruisercıyım vn900 üm vardı malum çoğu defa yazmışımdır en500 üm vardı kısa süreli takasdan zamanında virago535 im olmuşdu.. o v motor göreceli o konuda çok yanlış bilinen gerçekler varda konuyu oralara getirmenin manası yok araştırılırsa amerikada ve avrupada custom ve caferacer olarak en çok sıralı çift yada 4 silindirli makinelerin kullanıldığı görülebilinir..
    Cruiser dedigin tabii ki V2 olur. Istisnasi coook nadirdir. Aklima gelen 2 tanesi: Honda Valkyrie ve Thriumph Rocket... En500'u saymayacagim, cunku giris seviyesi cruiser uretmek isteyen Kawasaki'nin zaten elinde olan motoru cruiser sasesi kullanarak degerlendirmesinden baska bir sey degil. Ama guzel motosiklet. Hatta V2 olan Honda Shadow VLX 650'den de guclu bildigim kadariyla.

Ancak dedigim gibi, dusuk devirli ve yuksek torklu bir V2, cruiser ve chopper'larin genlerinde vardir... Ender sayida istisnalar da basarili ve uzun soluklu olamamis, en iyi ihtimalle ilginc birer ornek olarak tarihte yerlerini almislardir.

Cafe racer olayinin cruiser'larla uzaktan yakindan alakasi yok zaten... Biri Amerika, diger Ingiliz merkezli. Bir hiz, digeri stil odakli, vs vs.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)