Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

10-15 bin bakım aralıkları neden sadece yurtdışında oluyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    https://www.youtube.com/watch?v=WBt2DjMApvU

Evet dostlar italya yunanistan vb avrupa da biz çölde yaşıyoruz o yüzden bizim 5-6 bin onların 10 15 binde yağı değişiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motopixel tv güzel bir konuya değinmiş ama ben yurtdışındaki kullanıcıların bu kadar bilinçli, bizlerin de o kadar sığır olduğunu düşünmüyorum. Ticari kaygılar sanki daha ön planda.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yalanın bini bir para, direk para lazım demeliydi.
    Hava, yol şartları, bilinçli değilmişiz, ingilizyadan gelenler 2lt. yağla dolaşıyormuş. Yapma yav..
    bursalıali bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    İfrit oluyorum bu kanala.Paranın köpeği olmuşlar kim basarsa onun yalanını söylüyorlar...

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    yağımı düzenli kontrol eder, beni 4binde bir servise gel diyen üçkağıtçılara inat bakımımı 12binde bir yaparım.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    yağ yurtdışında bozulmuyor. çünkü orası yurtdışı burası Türkiye ya hani. burda enflasyon var yağ yoruluyor tabi. kılavuzda 10k diyorsa 9k da değiştirilebilir. 6k da ayrı 10k da ayrı değişmek müşteriyi ayaküzeri silkmektir, başka izahı da yoktur bana göre.
    bursalıali ve kymco35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İfrit oluyorum bu kanala.Paranın köpeği olmuşlar kim basarsa onun yalanını söylüyorlar...
    Gerçekten doğru söylemiş arkadaş öyle çok takip ettiğim bir kanal değil. Arada denk gelince izlediğim ve bu düşünceyle izlemeyi sonlandırdığım kanal kendisi. Barkın Bey abinin eksikliğini Kar amacı güderek doldurmaya çalışıyor gibi gelmedi değil konsept çok güzel aslında ama leş gibi para kokuyor kanal.

Motosikleti
    xv250
    yağ 5 6 bin dayanıyor mu 2 binde çamur gibi oluyor en pahalı yağ benim motorda

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Yahu kıymetli kardeşlerim adam almanistanda 10 - 15 k da aracına , motoruna bakım yapıyormuş. Demek ki avroopalı çok aptal , bizlerse çok akıllıyız ya.
    Makinelerimizin kıymetini onlardan daha iyi biliyoruz. Hele de mondial . Diyor ki 2000 km yi 250 km geçirirsen hemen garantimi iptal ederim . Görüyor musunuz bizleri ne kadar çok seviyo ? Motorlarımıza en ufecicik bir hata gelmesini istemeyyo. İşte onun için eli ekmek tutan, pardon yanlış oldu, eli
    anahtar tutan bütün arkadaşlarıma kendi bakımlarını kendilerinin yapmasını , yapamıyorsa öğrenmesini ve kimseye muhtaç olmamalarını tavsiye ediyoruz.
    Ancak çok ağır bakımların onarımını ustalara havale edin. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Allegro motorunu devamlı çok yüksek devirlerde kullanıyor olma ihtimalin var mı?
    emremm ve tommygun bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    daş mı yesinler

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu kıymetli kardeşlerim adam almanistanda 10 - 15 k da aracına , motoruna bakım yapıyormuş. Demek ki avroopalı çok aptal , bizlerse çok akıllıyız ya.
    Makinelerimizin kıymetini onlardan daha iyi biliyoruz. Hele de mondial . Diyor ki 2000 km yi 250 km geçirirsen hemen garantimi iptal ederim . Görüyor musunuz bizleri ne kadar çok seviyo ? Motorlarımıza en ufecicik bir hata gelmesini istemeyyo. İşte onun için eli ekmek tutan, pardon yanlış oldu, eli
    anahtar tutan bütün arkadaşlarıma kendi bakımlarını kendilerinin yapmasını , yapamıyorsa öğrenmesini ve kimseye muhtaç olmamalarını tavsiye ediyoruz.
    Ancak çok ağır bakımların onarımını ustalara havale edin. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Allegro motorunu devamlı çok yüksek devirlerde kullanıyor olma ihtimalin var mı?
    Motoruma bakımları kendim yapmaya Başladıktan sonra
    Hem maddi hem manevi çağ atladım
    Allah herkesi motoruna kendi bakımlarını yapmayı nasip etsin 😂
    mombohunter, Kural [ Z ] ve bursalıali bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kitapçıkta 2bin'de değişmesi gereken yağı (1.1 Litre)
    4bin km'den erken degiştirmemek benim için namus meselesi gibi.
    Kitapçıkta yazanı x2 yapın, çıkan sonuç yağ değiştirmeniz gereken km aralığıdır.

Hele birde motopixel kanalı kitapçığa uyun diyosa, hayatta uymayın :D
    mombohunter bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Türk yetkili servisler aç o yüzden
    birbilent bunu beğendi.

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    Siz motorun yağını suyunu zamanında değiştiriyor olabilirsiniz ama bizim halkın çoğu bunu yapmıyor. Eğer yapıyor olsaydı 20bin-30bin km.lerdeki 2. el motorları alırken 40 kere düşünmezdik. Temiz bakılan kaliteli markaların motorları yüzbinlerce km yapabilecek kapasitede.

O yüzden çok km.ler yapmamış 2. el motorları güvenerek alamadığımız sürece markalardan da 10 bin km.de bir bakım beklemememiz lazım.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    motordaki yağı soğukken parmağınıza dökün akışkanlığını kontrol edin. çok cıvıksa özelliğini kaybetmiş demektir. gariptir cubların hepsinde 1000km de bir yağ değişimi yazıyor kılavuzda ama benim yağ 200km de kararıyor ve sanki çiğ benzin kokusu geliyor yağdan. yağda biraz erken cıvıklaşıyor gibi geldi bana. segmanlar artık sızdırmaya başladı galiba. eksik çıkmıyor ama ne hikmetse.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Tamamen Parasal kaygı. Garanti çöpe gitmesin diye 6000 de yaptırıyoruz. garanti bitince kullanım klavuzunda ne yazıyorsa direk o. üstelik motor araba gibide değil. yağınızı filtrenizi kendinizin değiştirmemesi için hiç bir mani bulunmuyor. tornavida kullanmayı bilen herkez yapabilir.
    bursalıali bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ustanın ustalığını bilmem ama laf konusundaki ustalığı zayıf kendi bile söylerken inanmıyor, demir demire sürtüyor derken "yahu zaten sayılı motor satıyoruz servisede sık sık gelmezseniz tükanı kapatalım yav" demek istiyor, duyanda zannedecek avrupalı her sabah elinde yağ bidonu ile geziyor eksikse dolduruyor o yüzden 15 20 binde servise gidiyor.
    Bu nasıl müslüman memleketi yahu başta devlet olmak üzere herkes herkesi kucağa oturtma peşinde
    bu motopixelide hiç sevemedim hiç samimi gelmiyor
    birbilent, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta 2bin'de değişmesi gereken yağı (1.1 Litre)
    4bin km'den erken degiştirmemek benim için namus meselesi gibi.
    Kitapçıkta yazanı x2 yapın, çıkan sonuç yağ değiştirmeniz gereken km aralığıdır.

Hele birde motopixel kanalı kitapçığa uyun diyosa, hayatta uymayın :D
    MrMud kardeşim x2 demeyelim yine de. Benim motorun yağını neredeyse hiç değiştirmemem lazım senin söylemine göre

Benim motorda yağ değişim aralığı 12bin km. Birde x2 yaparsam 24 binde bir yağ değişimi desek, ohoooo (motor nc700d integra)

Bakım kitapçığında verilen km bence en ideali. Yani Tüm dünyada 12bin ise Türkiyede 6 bin diyorlarsa, honda Türkiye kusura bakmasın ben 12bini baz alırım.

Bu motopixel tvdeki şahsın özgüvenine hayranım. Bu kadar bilgisiz ve boş konuşan bir kişi olmasına rağmen kendinden emin ve net konuşması yok mu, beni benden alıyor. :D
    Hiçbir konu hakkında doğru düzgün bir bilgisi yok, ama her konu hakkında fikri var bu şahsın. Bir kask videosu çekmişti evlere şenlik. Sharp para karşılığı yıldız veriyor demesinden tutun yalan yanlış malzeme bilgileri vermesine kadar tam bir rezillikti. Fakat bunu bilgisizliğinden de yapmıyor, ayrıca kötü niyetli.

Çünkü hiçbir küfür ve hakaret içermeyen ve kendisini seviyeli düzeyde eleştiren tüm yorumları videoları altından siliyor. Tek amaçlarının ve gayelerinin birilerinin reklamını yaparak para kazanmak olduğu gayet açık.
    Kural [ Z ] ve bursalıali bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MrMud kardeşim x2 demeyelim yine de. Benim motorun yağını neredeyse hiç değiştirmemem lazım senin söylemine göre

Benim motorda yağ değişim aralığı 12bin km. Birde x2 yaparsam 24 binde bir yağ değişimi desek, ohoooo (motor nc700d integra)

Bakım kitapçığında verilen km bence en ideali. Yani Tüm dünyada 12bin ise Türkiyede 6 bin diyorlarsa, honda Türkiye kusura bakmasın ben 12bini baz alırım.

Bu motopixel tvdeki şahsın özgüvenine hayranım. Bu kadar bilgisiz ve boş konuşan bir kişi olmasına rağmen kendinden emin ve net konuşması yok mu, beni benden alıyor. :D
    Hiçbir konu hakkında doğru düzgün bir bilgisi yok, ama her konu hakkında fikri var bu şahsın. Bir kask videosu çekmişti evlere şenlik. Sharp para karşılığı yıldız veriyor demesinden tutun yalan yanlış malzeme bilgileri vermesine kadar tam bir rezillikti. Fakat bunu bilgisizliğinden de yapmıyor, ayrıca kötü niyetli.

Çünkü hiçbir küfür ve hakaret içermeyen ve kendisini seviyeli düzeyde eleştiren tüm yorumları videoları altından siliyor. Tek amaçlarının ve gayelerinin birilerinin reklamını yaparak para kazanmak olduğu gayet açık.
    x2 olayi tabi ki mecaz ya, küçük cc'ler için geçerli olur ancak.
    Bende 2bin diyor mesela, 2 hafta sürmüyor benim 2k yapmam, benzinden fazla yaģ almam gerek kitapçığa bakarsak
    Integra gibi bakım aralığı geniş olan motorlarda tabi ki değişir o durum
    SuleymanE ve bursalıali bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benim motor için de yurt dışında 12 bin diyor yağ bakım aralığı
    ama 6 bin km ye gelince camda yağ gözükmüyor acaip şekilde yağın azaldığını görüyorum.
    5 binde falan yağ değiştirdiğimde yağ özelliğini yitirmiş böyle kara büyücülerin kazanında kaynattığı balçık solüsyonu gibi gözüküyor.
    motül 7100 15-50 kullanıyodum.
    bu sefer araştırdığım kadarıyla yurt dışında shell in motosiklet yağını kullandıklarını gördüm. şimdi motorumda o yağdan var.
    bakalım 6 bine yaklaşınca ne olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

bu arada motorum yağ soğutmalı.
    aslında yağ soğutmalı motorlar soğuk iklimli ülkelerde iyi iş çıkartıyor.
    su soğutmalıları bilmem de yağ soğutmalılar türkiyede belkide gerçekten 6 binde değişmesi gerekiyordur.
    ama italyada hava iklimi bizim ülkeden daha mı soğuk onuda bilmiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)