Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Patlak Lastik Günlüğü

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Yeni bir motosiklet sürücüsü olarak en çok korktuğum şeylerden birisi yolculuk esnasında lastik patlamasi. Adana ceyhan arasi haftada 2-3 gün otobandan git gel toplam 100 km yol yapıyorum sürerken aklımda hep "hadi şimdi lastik patlasa ne yaparim bu ıssız yerde" düşüncesi oluyor. O yüzden böyle bir konu açmak istedim dostlar. Eminim boyle bir durumda çoğumuzun en büyük yardımcısı lastik tamir kitleri ama yine de duymak bilmek isterim o an ne yaptığınızı. Bugün benim şurda şu şekilde lastiğim patladi ve şunu yaptım diyen arkadaşları bu başlık altında yazmaya davet ediyorum. Tecrubelerinizin bana ve benim gibi düşünenlere çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Ne kadar farklı senaryo, o kadar fazla tecrübe ve fikir demektir.

İnşallah kimsenin lastiği patlamaz da bu konu kendi kendini imha eder yok olur gider
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İç lastikli telli jantımda bile tamir spreyi işe yaramıştı. Hem şişirmiş hemde tamir etmişti. Günler sonra aklıma gelip lastiği söküp tamirini yapmıştım.
    Yanınızda kesinlikle kaliteli bir tamir spreyi olmalı. Hem kullanımı kolay hem de etkilidir.
    yigozya bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçenlerde arka lastigime vida girmişti,soguk yama yaptim,saglam olmadi,ara ara kaçiriyor namıssız.
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Çok uğraştırıyor mu soğuk yama? Kaç dakika sürdü ortalama?

Motosikleti
    ......
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok uğraştırıyor mu soğuk yama? Kaç dakika sürdü ortalama?
    İçerden zimpara atip,derby surdum biraz bekledim,sonra oto lastik yamasini yapistirdim.baslarda lastik iyiydi ama üç gunde bir biraz iniyor.
    yigozya bunu beğendi.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    2011 den beri sirt cantamda hep bi tup tamir kopugu gezdiririm. Halkalinin issiz bir mahallesinde patlamisti ilk petrole kadar iteyim dedim itilmiyor. Gecenin köru motora o zamanin parasi 8000 avro vermisim birakamam da. Oturdum depoya petrole kadar oyle gittim. Bi tane tup verdiler siktik lastige bide hava bastik cicek gibi oldu.Ama ertesi gun yine indi .. Meger sibob ignesinide bozuyomus kopuk. Igneyi degistik 1 liraya.

O gunden beri hic lastik lastik sokturmedim.Patlayinca bi kopuk ilk lastikcide igne degisimi 33. derece hava. Lastik bitene kadar devam. Yeni lastik takan biraz söyleniyo ama deger.
    yigozya bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik patlamasına engel olan jeller varken korkmana gerek yok bence. Ben dünyayı motosikletle geziyorum, son 100 bin kilometredir de lastiğim patlamadı. Delindi, ama bana hiç iş çıkarmadı, kendi kendine tamir oldu.

Daha önce de lastik tamir köpüğü taşırdım, tamamen gereksizmiş. Rusya'da ve Kafkasya'da farklı motosikletlerde tecrübe ettim. Gayet çileli olmuştu.
    emremm, yigozya ve Lazasker bunu beğendiler.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Şambrelli lastik var benim motorda. Dualsport bir makine... Geçenlerde yaylaya çıkarken yolun yarısında lastik patladı. Kaldım dağın başında tek başıma. Akşam da yaklaştı... Alet edevat hiçbir şey yok o kadar çıkmışım bir kez bile patlamamış... Zaten olsa bile tek başıma değişmem çok zor. Neyse yapacak bir şey yok dedim aradım dayımı sağolsun geldi ikimiz lastiği sökmeden, motoru yatırarak şambreli çıkartıp yama yaptık ama tutmadı, çözemedik. Motoru oralarda güvenli yere bıraktık zaten yayla insanları hırsızlık yapacak insanlar değil. Sonra ertesi gün alet edevat aldık başka bir motorcu arkadaşımla. Gidip yeni şambrel taktık, döndük. Meğer iki patlak varmış lastikte, lastiği sökmediğimiz için göremedik. 2 tane çivi girmiş mübarek...

Bu da böyle bir anımdır.
    yigozya bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik patlamasına engel olan jeller varken korkmana gerek yok bence. Ben dünyayı motosikletle geziyorum, son 100 bin kilometredir de lastiğim patlamadı. Delindi, ama bana hiç iş çıkarmadı, kendi kendine tamir oldu.

Daha önce de lastik tamir köpüğü taşırdım, tamamen gereksizmiş. Rusya'da ve Kafkasya'da farklı motosikletlerde tecrübe ettim. Gayet çileli olmuştu.
    @inzell; Jel olarak ne kullanıyorsun? Marka?

Formula X kullanıyorum.
    emremm ve yigozya bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    Formula X kullanıyorum.
    üstad şambrelli şambrelsiz lastik fark ediyor mu? ben lastiğim şambrelli mi bilmiyorum michelin pilot road 2.. nc750x motor..

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad şambrelli şambrelsiz lastik fark ediyor mu? ben lastiğim şambrelli mi bilmiyorum michelin pilot road 2.. nc750x motor..
    Ürünün sitesinde her ikisi icin de kullanılabileceğini yaziyor. Valla hic haberim yoktu böyle bir üründen iyi oldu gördüğüm. Yeni lastik takınca ilk iş bunu uygulamak olur

Önemi yok ben iki tip lastikte de kullandım, iç lastikli olan Bajaj Boxer ve Honda CRF 250 L'de.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önemi yok ben iki tip lastikte de kullandım, iç lastikli olan Bajaj Boxer ve Honda CRF 250 L'de.
    Hep alayım deyip, son anda vazgeçtiğim bir ürün. Çoğu kişi lastiğin içinde bir yerde birikebilecek sıvının balans yapacağını söylüyor.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ağır arazi içinde ben bilgi vereyim madem.
    Agir arazide sambrelli lastiklere uygulanan mousse dediğimiz iç lastikler var, lastiğin içini tamamen dolduran sert sunger gibi düşünün.
    Isterseniz ekmek bıçağı saplayın bi etkisi olmaz
    Hava değil dolgu yani.

Onun dışında 2bin rakımda arka lastik parçalandığı bir gün ot saman gibi yumsak çöplerle doldurmuştum lastiği
    Ani gaz verince etrafa ot çöp firliyodu :D
    Bir defasında yine asfaltta ıssız bi yerde lastik latladı en yakın benzinlik 2-3 km olunca elimle itmeye üşenip jant üzerinde seke seke gitmiştim, tabi bu bana 1 lastik 1 jant ve 1 sambrele mâl oldu.
    levend84 ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır arazi içinde ben bilgi vereyim madem.
    Agir arazide sambrelli lastiklere uygulanan mousse dediğimiz iç lastikler var, lastiğin içini tamamen dolduran sert sunger gibi düşünün.
    Isterseniz ekmek bıçağı saplayın bi etkisi olmaz
    Hava değil dolgu yani.

Onun dışında 2bin rakımda arka lastik parçalandığı bir gün ot saman gibi yumsak çöplerle doldurmuştum lastiği
    Ani gaz verince etrafa ot çöp firliyodu :D
    Bir defasında yine asfaltta ıssız bi yerde lastik latladı en yakın benzinlik 2-3 km olunca elimle itmeye üşenip jant üzerinde seke seke gitmiştim, tabi bu bana 1 lastik 1 jant ve 1 sambrele mâl oldu.
    MrMud ve yigozya bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Bugün lastiği patlayan var mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)