Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Açık otoparkta motosiklet tutulur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar. Yakın zamanda motosiklet alacağım. Duke 250 olacak büyük ihtimal. Evimin kapalı garajı yok arkasında açık otoparkı var apartmanın, kapısı var ama bina girişindende ulaşılabilir. Yani yürüyerek girilebiliyor. Abus kilitle birlikte korunur mu bu motosiklet. Kafamı çok kurcalıyor bu konu. Lokasyon kadıköy bu arada.

Edit: ya trafikte çok motosiklet var ama herkesin mi garajı var ? Kurye motoru dışında dışarıda bir tane motosiklet görmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı gezgin20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Yakın zamanda motosiklet alacağım. Duke 250 olacak büyük ihtimal. Evimin kapalı garajı yok arkasında açık otoparkı var apartmanın, kapısı var ama bina girişindende ulaşılabilir. Yani yürüyerek girilebiliyor. Abus kilitle birlikte korunur mu bu motosiklet. Kafamı çok kurcalıyor bu konu. Lokasyon kadıköy bu arada.

Edit: ya trafikte çok motosiklet var ama herkesin mi garajı var ? Kurye motoru dışında dışarıda bir tane motosiklet görmüyorum.
    Ayni motordan bende var, ebde ve evimin etrafinda kapali otoprk yok diye 500 mt ilerde tanidik bi kapali otoparka birakiyorum, hergun yuruyup aliyorum. Ben birakmazdim acikta, dikkat ceken bi motora sahip olcaksin onu ne yapar ne eder kurcalarlar bence. Eger birakacaksanda 2 tane kalin abus zincir al birini arka teker, sase bagla digerini on teker agac veya sokulemeyecek direk vs. Ne kadar cok onlem alirsan o kdr guvenli olur. Branda kullanarak hem gunesin etkisini azaltir hemde gizleyebilirsin

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    eskiden memleketteyken (tokat/zile) acikta tutardim . Ama 2011 den beri istanbulda motor sahibiyim. Kapali bir yere sokmak şart bence. Hele ki kadikoyde. Hava koşullarinin yipratmasi bir yanda duyarsiz insanlar bir yanda çoluk çocuk biryanda hirsizlar biryanda perişan olur motor. Moto kabin filan koyulmazmi acik otoparka?

Motokabin düşünmedim açıkçası fiyatı falan bilmiyorum.

Abus disk kilit ve abus granit zincir ve branda alacaktım.

Kapalı otoparkım yok tanıdık. Haydarpaşa isparka bıraksam yakın değil 4 5 km yol gitmem lazım çok saçma. Yani işyerinde otopark var şimdilik oraya koyacağım ama illaki evin açık otoparkında da kalması gerekecek yazın her gün hatta. Kafam cidden karışık.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sağlam iki zincir ve kilit, günlük kullanılmayacağı zamanlar için branda (ev otoparkı ise motorun duracağı yere brandayı koymak için bir kutu sandık falan ayarlanabilir...), teknotakip vb alarm takip sistemi ve kasko...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açık otoparkın direk yoldan geçerken görülen bir kısmı var mı? yani ön kapıdan giriş olacak zaten açık otopark ama meydanda mı direk o alan?

2 zincir , 1 disk kilidi , 1 branda yeter.

Kasko da paran varsa yaptırırsın. bu kadar takmayı kafayı

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık otoparkın direk yoldan geçerken görülen bir kısmı var mı? yani ön kapıdan giriş olacak zaten açık otopark ama meydanda mı direk o alan?

2 zincir , 1 disk kilidi , 1 branda yeter.

Kasko da paran varsa yaptırırsın. bu kadar takmayı kafayı
    Aslında şöyle en ön tarafa koyarsam yoldan otopark gözüküyor ama arabaların arkasına koyarsam gözükmüyor. durum böyle.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladım; bulundugun yere de bağlı tabi.

Ben kendi evimin oldugu yere kilitli dahi koyamam mesela, o nedenle açık otopark var aylık para ile oraya bırakıyorum.

ama kız arkadaşımın evinin olduğu sokakta 3-4 tane motosiklet cogu zaman zincirsiz bırakılıyor, mahalle öyle sakin.

Ekonomik olarak uygun ise + kasko da işinizi görecektir en azından iciniz bir tık rahat edecektir ama kasko da olsa çalındığında insanın içi yanar. duygusal bir bağ kuruyorsun sonucta.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    açık otoparkta motosiklet "unutulur mu" diye okudum valla dedim motoru kim unutmuş öyle diye.

tutulur tabi niye tutulmasın. elleşince sesli çalan alarmdan tak bide takip sistmi. kafan raat etsin

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Ben kapalıda bile uyuzum arada kontrol ediyorum malum zaman kötü dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)