Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha cup

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın aleyküm arkadaşlar yamaha crypton s fiyatına göre nasıl bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    CUB= Cheap Urban Bike = Ucuz Şehir Bisikleti. Bu cub ucuz değilmiş. Yamaha sitesinde 10.390 yazıyor. Benim cub özellik olarak aynı, fiyatı yarısı. Tabi, kalite farkï vardır. Ama 100cc için nekadar daha kaliteli mantiklı, tartışılır. Daha uygun olabilirdi. Bence, 7buçuk 8 filan. Belkide ultra kaliteli, ömürlükse o fiyata olabilir. Honda super cub'a göre yine uygun. O 125cc 25 bin lira.
    Benimki 50cc ve çin, 5bin lira. Yamaha japon kalitesi ve 100cc 10bin,eyvallah. Honda nasıl 25cc daha büyüğünu yine japon kalitesinde, yamahadan 2buçuk kat daha pahalı oluyor? Garip.
    Maliyeti ve masrafı uygun diye cheap deniyor, ama aslında eskiden c50- c70- c100 diye adlandırılıyorlsarmış.
    CG Commuter General= Genel amaçlı taşıyıcı.
    C50'de misal Comuter 50cc, 50cclik taşıyıcı deniyordu.
    Sonra CUB oldu, buda Commuter Urban Bike. Yani Şehin içi Taşıyıcı Bisiklet oluyor. Diğer adıda Underbone.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Slçk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm arkadaşlar yamaha crypton s fiyatına göre nasıl bir motor.
    30bin km 2014 crypton kullandim,saglam makinadir.

6-7bin tl ye 115 lik seriden al veya 2014 110luk seriden.

Crypton S motoru incelemistim,cidden kaliteli duruyor.

Hey gidi crypton

Motosikleti
    Enflasyonu hesaba katılırsa, dolar 10 lira olmadan alınır. Sene sonu, 14-15bin liraya çıkabilir. Kask kilit çanta branda heliyeliyse yamaha iyidir. Zaten masrafı baya bir amorti ediyor. Misal benimki 50cc, ama firma 70c-90cc blokla da üretip uyumkluluk belgesini L1 diye veriyior. Buda vergi ve sigorta bile olmadan B ehliyetiyle, 100km'de 1.5 litre civarı yakınca, bana bir amorti ediyor.

Gözü kapitalizimle boyanmış insanlığın aklını başına geri koydularmı, az çok herkez bu cub'a binecek. 5 kişilik arabayı tek kullanıp, saatlerce kıtlenen trafikde geçirmek neyin nesi yau.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    o kadar para vereceksen cb125f tavsiye ederim,en azından daha atak ve tipi daha iyi.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enflasyonu hesaba katılırsa, dolar 10 lira olmadan alınır. Sene sonu, 14-15bin liraya çıkabilir. Kask kilit çanta branda heliyeliyse yamaha iyidir. Zaten masrafı baya bir amorti ediyor. Misal benimki 50cc, ama firma 70c-90cc blokla da üretip uyumkluluk belgesini L1 diye veriyior. Buda vergi ve sigorta bile olmadan B ehliyetiyle, 100km'de 1.5 litre civarı yakınca, bana bir amorti ediyor.

Gözü kapitalizimle boyanmış insanlığın aklını başına geri koydularmı, az çok herkez bu cub'a binecek. 5 kişilik arabayı tek kullanıp, saatlerce kıtlenen trafikde geçirmek neyin nesi yau.
    Sizin motor marka modeli nedir?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Honda ve Yamaha' nın CUP motosikletleri gerçekten de bir iki ömür boyu kullanılabilecek kadar sağlam motosikletlerdir.

Kullanımları kolay ve basit, hafif ve gerçek anlamda sağlamdır.

Kendisini kanıtlamış teknolojilerin birleştirildiği, sorun çıkarmayan, kronik arızaları olmayan,yolda bırakmayan, çok dayanıklı modellerdir.

Yakıt konusunda limitleri zorlar derecede ekonomiklerdir, yük taşıma ve kısa mesafeli seyahatler için, yüksek hız veya ani ivmelenme ihtiyaçlarının yüksek olmadığı durumlarda fazlasıyla yeterlidir.

Buna rağmen depoyu dizleri ile tutmaya alışmış kullanıcı için zorlayıcı bir sürüşü vardır, aynı durum birçok scooter' da da yaşanır ancak CUP' da oturuş ve ayak pozisyonu nedenleri ile gidona çok daha fazla yüklenilmek zorunda kalındığından güven hissiyatı yeterli gelmeyebilir.

Şu andaki fiyatları özellikle Honda için oldukça yüksek. Yamaha' nın çok daha uyguna aynı kaliyeti verebildiğini düşünürsek, uzaktan anahtarsız çalıştırma gibi bir zorunluluğunuz da yoksa Yamaha çok daha doğru bir seçim olur.

Yine de bir CUP için o para verileceğine çok daha iyi modeller tercih edilebilir.

Yerinizde olsaydım bu meblağa ikinci el dahi olsa daha farklı modellere bakardım. Daha uygun fiyatlarda olması şartı ile ikinci el bir CUP tercih edebilirdim. Sonuçta arıza yapmayan, hemen her koşul ve şartta sağlamlığını uzun yıllardır kanıtlamış modeller. Tipi ve motoru benzer olsa da bu iki marka haricindeki CUP' lardan uzak durulması gerektiğini, her ne kadar X markaların diğer modellerine göre göreceli olarak daha sağlam olsalar da asla bir Yamaha veya Honda' nın kalitesi ve ömrüne denk gelemeyen, görüntüde CUP olan modellerden uzak durulmasını da ayrıca öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

50cc üzerinde motor hacmine sahipse motor gücü farketmeksizin en azından A1 sınıfı ehliyet, ruhsat, vergi, plaka, sigorta, muayene zorunlulukları aranır.
    ...

Motosikleti
    Yuki Gusto 50. Ruhsatda 49cc yazıyor. İnternette bloğu çıkartıp 100cc olduğunu söyleyenler var. Ben orjinalı uyumluluk belgesinde yazanı kontrol etmek için bloğu söküp bakmadım. Polis memuruna sorduğumda, orjinaliyse, ruhsatta ne yazıyorsa odur dedi, 49cc de dedi.
    Sitesin'de 2019 modeller Yuki Gusto 100 otomatik ve yarıotomatik diye satılıyor. Yani L1 katogerisinden çıkmış. A1 sınıfına dahiller. 2018 modellerde ikinci el veya stokdan satılan Yuki Gusto 50'ler satılıyor.
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motor marka modeli nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Ben çok memnunum, fiyat kalite açısından dahada iyisi yok. Maalesef, yetkili servisi berbat. Kendim veya işinini bilen ve ücretin hakkını veren servise yaptırdığımdan beri sorun yok. Motosikleti aldığım bayi ve yetkili servisler kapatmış gitmiş. Sanki, markayı batırıp, kaçmışlar. Yuki'nin türkçe websitesinde bile birçok yanlış değerler var. Sanayisine gittim, usta başka servislerde, devlet hastanesinde görevli doktor, müşteriye özel muanesine yœnlendirip, orda sade kendi muanesinde çalışırya, aynen öyle. Fabrika mağazasında ürünlere bakarken, saç sakal berbat görevli herifler, bakmak istediğini engelleyip, hiç ilgilenmediğin ürünlere, azdaha kolundan tutup yönl3ndirmeye çalışıyorlar. Kromu desem zırromu yerindedir.
    Honda'yı oturtmuşlar, ayıktımı çekip gidiyor, yamaya ayarında, umalım bunuda birileri firma içinde kendilerine firma kurmak için kullanmazlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)