Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aliexpress'ten ayarlı ön amortisör başlığı almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    İyi günler herkese,
    Mevcut Honda Tralsalp xl 700 için ön amortisörleri şehir içi kullanımında daha stabil hale getirmek istiyorum. Ön freni sıktığımda ciddi bir öne yığılma oluyor. Arazi koşullarında da yumuşak olması gerekiyor. Ben de çareyi ön amortisör sertliğini yol durumuna göre ayarlamayı düşündüm ve aliexpresste linkteki gibi başlıkları buldum. Tek korkum çin malı olduğu için sert sönümlemelerde kırılma ihtimali. Daha önce alıp kullanan veya tanıdığı birisi kullanmış olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motoru pol tarres gibi kullanmıyorsan kırılacağını sanmıyorum.Yay'a baskı yapan pul .Fotoğraflardan malzeme kalitesi,ölçüsü anlaşılamıyor .Teslim aldığında zayıf olduğunu düşünürsen daha kalın krom'dan pul takar veya torna'da yaptırırsan en azından için rahat eder.
    gezginbekir bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Bende AliExpress ten Rx3i Evo için 300cc lik big bore kit almak istiyorum ama daha önce hiç alışveriş yapmadım. Gümrüğe yada başka bir yere takılıp elime ulaşmama ihtimali var mıdır? Ve bunun vergisi oluyormuş sanırım onu nereye ödüyoruz nasıl oluyor. Sipariş verip bekleyecek miyim yoksa siparişimle birlikte yapmam gereken başka prosedürler var mıdır?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    hic amortisor yaglarini degistinizmi? degismedi iseniz orjinal wizkozitede bir degistirio deneyin. illa modifiye edicem derseniz bir ust vizkozite yagi koyun ama ml azaltin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Böyle bir şey alırsanız orijinal "spacer" parçalarını bu kapağın orijinal kapak ile derinlik farkı kadar kısaltmanız gerekecektir.

Bir not: Bu tip eklentiler progresif yaylar ile birlikte daha faydalı oluyor...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende AliExpress ten Rx3i Evo için 300cc lik big bore kit almak istiyorum ama daha önce hiç alışveriş yapmadım. Gümrüğe yada başka bir yere takılıp elime ulaşmama ihtimali var mıdır? Ve bunun vergisi oluyormuş sanırım onu nereye ödüyoruz nasıl oluyor. Sipariş verip bekleyecek miyim yoksa siparişimle birlikte yapmam gereken başka prosedürler var mıdır?
    Siparişi veriyorsun sonra bekliyorsun artık kargo ne zaman gelirse.2 parça sipariş verdim aynı günde biri 2 haftada geldi diğerine 1 buçuk ay oldu ses yok.Vergiyi ptt'ye ödüyorsun kargoyu alırken.Gümrüğe takılma şeyi şans ama sanmam takılcağını.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir şey alırsanız orijinal "spacer" parçalarını bu kapağın orijinal kapak ile derinlik farkı kadar kısaltmanız gerekecektir.

Bir not: Bu tip eklentiler progresif yaylar ile birlikte daha faydalı oluyor...
    Asfalt kullanımı için amortisörlerin öne yığılmasını engellemek istiyor.derinlik farkını ayarlıyayım diye o burçları kısaltırsanız bu sefer amortisörün çalışma aralığı uzar,yayları sertleştiremez.Zaten her amortisörde o burçlar olmuyor transalp'ta bunlarda biri .Bu aparatlar ilave parça ,işçilik gerektirmeyen tak kullan tarzı oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

siparişi verip bekliyorsun.Sana gönderilen takip numarası ile takibini yaparsın,gümrükçülerin biçtiği vergi bedelini kapıda ödersin.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    @roofroof
    @greyhorse

Teşekkürler

Motosikleti
    mt-07 abs
    Bunu takinca ecnebilerin static sag dedigi olayi azaltirsiniz. Motosikletin normal pozisyonundaykenki suspansiyon uzunlugu artar. Geri esneyebilecek mesafe azalir. 1 cm yay sikistirmak cok bir sertlik saglamaz. Asil ihtiyac olan sonumleme. Zaten suspansiyon yagi su gibi olmustur ya orijinali yada kaliniyla degistirmek cok daha reel sonuclar verecektir

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı gezginbekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler herkese,
    Mevcut Honda Tralsalp xl 700 için ön amortisörleri şehir içi kullanımında daha stabil hale getirmek istiyorum. Ön freni sıktığımda ciddi bir öne yığılma oluyor. Arazi koşullarında da yumuşak olması gerekiyor. Ben de çareyi ön amortisör sertliğini yol durumuna göre ayarlamayı düşündüm ve aliexpresste linkteki gibi başlıkları buldum. Tek korkum çin malı olduğu için sert sönümlemelerde kırılma ihtimali. Daha önce alıp kullanan veya tanıdığı birisi kullanmış olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.
    Bu parçayı güzel bir tonacıya da yaptırmayı da düşünmenizi öneririm. İster alüminyum ister normal metal ister paslanmaz metal. Tavsiyedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Hocam arama motorunda Aliexpress sipariş incelikleri veya Aliexpress siparişinde dikkat edilmesi gerekenler diye arattırmanızı tavsiye ederim.

Kısaca konuyu güzel bir arattırın. Her şey de olduğu gibi bu alışverişin de incelikleri var.
    Mesela her kargo şirketindeki takip numarasını Türkiye de takip edemiyorsunuz gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler