Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hava Durumu ve Motosiklet üzerinde hissedilen sıcaklık değerleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, malum kış aylarındayız şahsen ben uzun yollara hasret kaldım, camdan bakışıyoruz motosikletimle motosikletle seyahat halindeyken hissedilen sıcaklık hakkında fiziksel bir bilgisi ve ya fikri olan varsa fikirlerini almak istiyorum örneğin: 10 derecelik bir havada ortalama 70 km/s ile yol aldığımızı düşünürsek hissedilen sıcaklık kaç derecelere düşecektir tarzında. Sonuçta motosiklete binmekte bilimsel bir olay, uzun yola psikolojik olarak hazırlanmam için kendimi ikna etmem gerek , çokta ciddiye almayın masa başında oturmaktan sıkılan kaç motosikletli vardır kim bilir şu an benim gibi maksat muhabbet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hava sıcaklığının 10 derece altı diye aklımda kalmış ama rüzgar ya da yağış yoksa yine bir nebze katlanılabilir.

Motosikleti
    MT-07
    https://www.youtube.com/watch?v=hk1xbld0Abs

Cennet'ten gelen tavsiyelere kulak ver derim...
    CrazyBullet ve hotbiber3 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Hava durumu(güneşin varlığı, yağmur yağması), günün saati(öğlen 12, gece 2 ), rakım ve nem miktarı gibi bir çok etken var. Sorduğunuz soru cevap vermek için çok geniş olmuş gibi Ha, tüm bunları spesifik olarak söyleseniz de cevaplar yine "3 yaklaşık sonuç" (tahmini) olacaktır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dereceyi bilmem ama buz gibi diyebilirim.

Düzenli olarak rüzgar yenildiği için gitgide soguyorum, acıkcası 10 derecede 3 hissedildiğini düşünmüyorum
    hotbiber3 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    motor üzerindeki hissedileni bilmem de
    geçen ay bizim iş yerindeki arkadaş motoruma kasksız ve ekipmansız binmek istedi.

aslında olay şöyle

iş yerin büyük aracı var. onu kimse iş çıkışı götürmek istemiyor. herkes birbirine kitlemeye çalışıyor.

işten çıktık ben motoru ısıtıyorum. hamza yanıma geldi ve bak şimdi uyanıklık yapıcam...
    arabayı osmana kitlicem. dedi.

dedim sen nasıl eve gidicen.
    sen bırakcan dedi.

dedim manyak manyak konuşma la kaskın yok bişeyin yok. bırakmam seni..

bişey olmaz ya arabayı osmana kitlicem dedi...

o sırada osman geldi ve dedi ki. osman abi arabayı sen al ben motorla gidicem...

osmanda motosikletten anladığı için ve o anki bulunduğumuz hava durumuna bağlı olarak sırıtmaya başladı ve tamam sen motorla git arabayı ben alırım dedi :D

ben hamzayı vaz geçirmeye çalışıyom osman hamzaya gaz veriyor...

sonuç olarak benden günah gitti dedim...

güneşliden kayaşehire çok yavaş gittiğim halde (30km yi geçmedim)
    hamza yüz felci geçirmek üzereydi. sonraki gün hastalandı
    işe gelebildiği gün. yaa ben uyanıklık yapmaya çalıştım da olmadı dedi :D

benim teorim şu şekilde.
    hava soğudukça hissedilen sıcaklık katlanarak düşüyor sankim...
    hotbiber3, Thesinner83 ve Uğur Bilgili bunu beğendiler.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    10 derece ve altındaki her derece bana -30 gibi geliyor kardeşim. Herşeye çözüm buldum bacaklara bulamadım, termal içlik, dizlik nafile 10km yol gidiyorum indiğimde belden aşağısı sızlıyor. Hatta çözümü olan varsa yazsın birisi pantolon üzerine deri diktir dedi denemedim şimdilik

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bende subjektif olmaz. Tüm cevaplarım bilimseldir. Cevaplar şurada;

https://www.weather.gov/epz/wxcalc_windchill

Bu da yerli versiyonu;

https://www.mgm.gov.tr/genel/sss.asp...edilensicaklik
    Uğur Bilgili ve hotbiber3 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Şuan hasta ve yataktan yazıyorum. Motorumu özlediğim için yarın düzelme eğilimine girersem kendimi Uçmakdere'de bulabilirim. Ne de olsa raporluyum

Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 derece ve altındaki her derece bana -30 gibi geliyor kardeşim. Herşeye çözüm buldum bacaklara bulamadım, termal içlik, dizlik nafile 10km yol gidiyorum indiğimde belden aşağısı sızlıyor. Hatta çözümü olan varsa yazsın birisi pantolon üzerine deri diktir dedi denemedim şimdilik
    Forumda birisi bunu önermişti, ne kadar işe yarar bilmiyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/otomob...E&gclsrc=aw.ds

Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda birisi bunu önermişti, ne kadar işe yarar bilmiyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/otomob...E&gclsrc=aw.ds
    Kullanışlı bir şeye benziyor işe gelirken tak-çıkar pratik olur, bir de soğuk geçirmiyor ise harika.. Alsam da deneme yanılma mı yapsam acep

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış hatırlamıyorsam, her 10 km hızda, hissedilen sıcaklık 1 derece kadar düşüyordu.
    Ben bile, Antalya gibi bir yerde, 3 haftadır motora binmiyorsam, daha orta ve doğu kesimdekilere Allah kolaylık versin. Tabi bu binmeyişte sinizütün azması da etken ama bu sene kış, gerçekten kışlığını yapıyor uzun yıllar sonra.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    https://urun.n11.com/yagmurluk/balik...B&gclsrc=aw.ds

Bunun üstüne yağmur ve rüzgar geçirmeyen ekipman tanımam lakin bunu takıpta full ekipman yola çıkan adamı ayakta alkışlarım.

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Eskiden hava durumu bana sadece kaç derece olduğunu ifade ederdi.Şimdi en gelişmiş uygulamalardan dakikalık rüzgar,yağış,yön,derece,basınç okumayı öğrendim. Ama yola çıkmak için iyi ekipman varsa her yolculuk bir macera...
    hotbiber3 bunu beğendi.

Kullanışlı bir şeye benziyor işe gelirken tak-çıkar pratik olur, bir de soğuk geçirmiyor ise harika.. Alsam da deneme yanılma mı yapsam acep
    Valla denersen bana da söyle bilemedim açıkçası öneren kullanıp mı önerdi hatırlamıyorum.

Portatif Motosiklet Pantolonu diye aratırsan bazı sitelerde bunun korumalı olan versiyonları da var.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

valla konu başka bir yere gidecek ama ;

3 yıldır şunu kullanıyorum ; http://www.lbc.com.tr/Motorsiklet_Pa...klet_pantolonu

Bunu normal iş pantolonunun üstüne giyiyiroum ve gram üşüme hissetmiyorum. üst kısma atlet,gömlek,polar, normal deri mont,motosiklet montu ve yağmurluk giydiğim halde üşüyorum.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    14-15 derecenin altında ki motosiklet surüşleri eziyete dönüşüyor(kendimce).Yazı bekleyeceğim.

Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla konu başka bir yere gidecek ama ;

3 yıldır şunu kullanıyorum ; http://www.lbc.com.tr/Motorsiklet_Pa...klet_pantolonu

Bunu normal iş pantolonunun üstüne giyiyiroum ve gram üşüme hissetmiyorum. üst kısma atlet,gömlek,polar, normal deri mont,motosiklet montu ve yağmurluk giydiğim halde üşüyorum.
    200 TL fazla ama adam Ankara soğuğunda giyiyorum yazmış bence değer

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Scooterimi 1 yildir her gun kullaniyorum neredeyse, kisin sadece ev-ofis arasi kullaniyorum, o da git-gel 6km. Gecen hafta gostergede buzlanma isareti bile gordum

Ekipmanim Richa Adrenaline kislik mont (https://www.mototeks.com.tr/richa-adrenaline-sari-siyah)
    (Mont icine Helly Hansen bir ruzgarlik giyiyorum, elyaf tabanli bir sey.)
    Prosev kislik eldiven (modeli hatirlamiyorum)
    Decathlon SH100 ici polarli doga yurusuyu pantolonu (https://www.decathlon.com.tr/sh100-u...d_8492875.html)
    Normal gunluk outdoor bot,
    Decathlon'dan alinma polarli baf,

Bunlarla usumuyorum kisa mesafede ama uzun yola cikar miyim bunlarla, hayir. Eller donuyor o ayri :D
    Eski kiz arkadaslarimdan birinin scooterina mont ve kask olmadan artci olarak binmistim 2008 Ocak ayinda da agzim gozum donmustu.

Pantolon icin, ici polarli doga yuruyusu pantolonlari ise yarayabiliyor, su tutmuyor ayrica. Cordura kumas olanlari da var.
    hotbiber3 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ankara'da hava - 10 dereceyse yürürken - 15 motosikletteyken - 25 hissediyorsunuz.
    hotbiber3 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)