Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Katlanır Plakalık Hakkında Bir Soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    o sinyaller katiyen muayeden geçmez maslak motorsiklet tüv de önümdeki eski kasa gsxr yada cbr dı hatırlamıyorum olan bir çocuk motorun aftermarket o motor için yapılmış led sinyallerini takmışdı ütvdeki adam gçeirtmedi git orjinalini tak gel dedi adam da 96 modelmiydi 98 modelmi neydi orda tartışdı ayakları kırık eski sinyallerin hem bu led daha iyi aydınlatıyor daha belirgin falan dedi tüvdeki yetkili olmaz orjinallerini tak gel dedi.. çocuk sonra geldi eski sinyalleri takmış biri aşağı bakıyor biri yamuk duruyor ama geçdi..

plakalık olayına gelince plakalık sadece plakalık değildir şekline iyi bakın aşağı doğru çoğu çamurluk şeklinde uzun gelir kısmı çamurlukdur lastikden sıçrayan çamur toprak taş sizin üstünüze sırtınıza gelmesini engeller..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sinyaller katiyen muayeden geçmez maslak motorsiklet tüv de önümdeki eski kasa gsxr yada cbr dı hatırlamıyorum olan bir çocuk motorun aftermarket o motor için yapılmış led sinyallerini takmışdı ütvdeki adam gçeirtmedi git orjinalini tak gel dedi adam da 96 modelmiydi 98 modelmi neydi orda tartışdı ayakları kırık eski sinyallerin hem bu led daha iyi aydınlatıyor daha belirgin falan dedi tüvdeki yetkili olmaz orjinallerini tak gel dedi.. çocuk sonra geldi eski sinyalleri takmış biri aşağı bakıyor biri yamuk duruyor ama geçdi..

plakalık olayına gelince plakalık sadece plakalık değildir şekline iyi bakın aşağı doğru çoğu çamurluk şeklinde uzun gelir kısmı çamurlukdur lastikden sıçrayan çamur toprak taş sizin üstünüze sırtınıza gelmesini engeller..
    O sinyalden kastınız hangisi acaba, kuyruğa yapışan mı, stop lambasına entegre olan mı, katlanır plakalığa tutturulmuş olan mı?

Çamur konusunda da, gülü seven dikenine katlanır modundayım şu an ya. Bezimizi yanımızda taşırız artık ne yapalım.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    [IMG][/IMG]

ÇOK KASMAYIN BU SEKILDE GECIRDILER ARABA ISTASYONUNDA 3 AY ONCE PLAKA NORMAL BIRDE AYAKPEGLERINDE SINYALLER VAR KENDIM YAPTGIM GECIRDILER
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorsiklet tüvde adamların işi sadece motorsiklet olduğu için çok titizler her motoruda çok iyi biliyorlar.. araba tüvde anlamıyorlardır o kadar.. ben elimin altında maslakda diye oraya gidiyorum uğraşamam şimdi taa dudullu , haraççılar falan..

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için çok teşekkürler, lastik hakkında sorulacak soru bırakmamışsınız. :D

Sonuç olarak, katlanır plakalık alıp sabitlemeye ve sinyalleri de kuyruğun yan kısımlarına yapıştırmaya karar verdim. Aklımdaki modelleri bulduğumda yaparım.
    Plaka katlamak gibi bir amacınız yok ise neden katlanır plakalık arayışınız var? Katlanır plakalık kadar ince olup katlanmayan plakalar da var. Katlanır plakalığı vida ile sabitleyip kapanmasını önleyerek muayeneden geçer misiniz bilemiyorum ama aşağıda linkini paylaştığım videoda 04:30 'a gelirseniz polisten nasıl muamele göreceğinizi anlayabilirsiniz.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=bS_R0l_C3ks

Yine başka bir videoda kuyruk olmadan direk plakanın grenaja sabitlendiği plaka için de polis çevirmesinde sorun olduğunu görmüştüm. Yani plakalığı motora sabitleyen bir kuyruk illa isteniyor. Katlanır olmayan ve orijinal kuyruk kadar büyük ve ağır olmayan bir ürüne bakıyorsanız sinyal takılmaya uygun olan şöyle birşey de düşünebilirsiniz:

https://www.aliexpress.com/item/FOR-...7-8662ee8af84d

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka katlamak gibi bir amacınız yok ise neden katlanır plakalık arayışınız var? Katlanır plakalık kadar ince olup katlanmayan plakalar da var. Katlanır plakalığı vida ile sabitleyip kapanmasını önleyerek muayeneden geçer misiniz bilemiyorum ama aşağıda linkini paylaştığım videoda 04:30 'a gelirseniz polisten nasıl muamele göreceğinizi anlayabilirsiniz.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=bS_R0l_C3ks

Yine başka bir videoda kuyruk olmadan direk plakanın grenaja sabitlendiği plaka için de polis çevirmesinde sorun olduğunu görmüştüm. Yani plakalığı motora sabitleyen bir kuyruk illa isteniyor. Katlanır olmayan ve orijinal kuyruk kadar büyük ve ağır olmayan bir ürüne bakıyorsanız sinyal takılmaya uygun olan şöyle birşey de düşünebilirsiniz:

https://www.aliexpress.com/item/FOR-...7-8662ee8af84d

Bakarsanız açıklamamı detaylıca yaptım, katlanır plakadan kastım katlanması değil, hatta alıp kaynak da yaptırabilirim, katlanmaması gerekiyor zaten ki başıma bela açmasın demiştim. Oradaki katlanır plakalığı sabitleyeceğim demek, vidaları sıkmaktan ibaret değil yani. Hani hiç yoktan kaynak olmasa bile vidaları iyice sıkıp sonrada 502'leyebilirim en basitinden.

Linkini attığınız ürün güzel ancak yukarıda verdiğim cevabı destekler nitelikte olmuş. 30TL'ye Türkiye'den almak varken neden 30$ vereyim değil mi?

Bu attığınız ürünün 6-7$'lık versiyonları mevcut ise paylaşırsanız sevinirim, ben bulamadım çünkü ucuza.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakarsanız açıklamamı detaylıca yaptım, katlanır plakadan kastım katlanması değil, hatta alıp kaynak da yaptırabilirim, katlanmaması gerekiyor zaten ki başıma bela açmasın demiştim. Oradaki katlanır plakalığı sabitleyeceğim demek, vidaları sıkmaktan ibaret değil yani. Hani hiç yoktan kaynak olmasa bile vidaları iyice sıkıp sonrada 502'leyebilirim en basitinden.

Linkini attığınız ürün güzel ancak yukarıda verdiğim cevabı destekler nitelikte olmuş. 30TL'ye Türkiye'den almak varken neden 30$ vereyim değil mi?

Bu attığınız ürünün 6-7$'lık versiyonları mevcut ise paylaşırsanız sevinirim, ben bulamadım çünkü ucuza.
    Ürünü sadece örnek görsel olsun diye paylaştım, araştırmadım ama benim o fiyat bandında gözüme çarpan başka bir ürün olmadı. Dediğim gibi işin yasallığıyla ilgili bir bilgim yok. Videoda elemanın plakalığı da katlanmıyor. Hani kaynak ya da herhangi bir başka işlemle sabitleme işi polisi ne kadar ikna eder bilemem. Belki katlanır haliyle bile belki hiç ceza yemezsiniz onu bilemem burası Türkiye.
    Carlsberg bunu beğendi.

Merhabalar, sorum basit.
    Ufak cc de olsa racing motosiklet kullanıyorum, yakında da R25 geçme düşüncem var ancak gerek cbr'da gerek r25'te plakalıkların stok hali çok büyük ve kaba duruyor. Katlanır plakalık dediysem de plaka katlama veya polisten kaçma gibi bir düşüncem yok, her şeyim zaten legal neden kaçma gereği duyayım. Tek düşüncem görsellik.
    Sorum şu ki, motorun orijinal plakalığını iptal etsem, sinyalleri ve plakanın okunabilirliğini bozmadan katlanabilir plaka taksam ve bunun vidalarını iyice sıksam, hatta katlanabilir olması şart değil, sabit metal bir parça da olur kıpırdamasın hiç sadece plakayı tutsun yeter. Bu ceza yememe sebep olur mu?
    Dediğim gibi değişen tek şey o kaba görüntü olacak.
    Kardeşim hemen aydınlatayım seni. Bende R25 var sıfır aldım ve o plakalık gerçekten iğrenç. Resmen bunu yapan mühendis kör olmuş ama çözüm basit, hemen kuyruk iptal edip plakayı sabitçe otutturuyorsun kuyruk çamurluğu olmadan. Böylece katlanır playa gerek kalmıyor polisler ile uğraşmıyor motoru bağlatmıyorsun bilmem anlatabildim mi ?
    #KatlanırPlakayaHayır
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Göksel_Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hemen aydınlatayım seni. Bende R25 var sıfır aldım ve o plakalık gerçekten iğrenç. Resmen bunu yapan mühendis kör olmuş ama çözüm basit, hemen kuyruk iptal edip plakayı sabitçe otutturuyorsun kuyruk çamurluğu olmadan. Böylece katlanır playa gerek kalmıyor polisler ile uğraşmıyor motoru bağlatmıyorsun bilmem anlatabildim mi ?
    #KatlanırPlakayaHayır
    Benimde istediğim şey bu zaten, çamurluk olmadan, direk plakalık ile kuyruğa plaka sabitlemek ancak bunun için bir aparat gerekmiyor mu? Çamurluğu iptal ettikten sonra nasıl takıyoruz kuyruğa?
    Göksel_Eren bunu beğendi.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    [IMG] https://i.hizliresim.com/qdJYAR.jpg [/IMG] bu şekilde kuyruğa değil de arkaya doğru takmak için link atabilecek var mı?

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://i.hizliresim...qdJYAR.jpg</a> bu şekilde kuyruğa değil de arkaya doğru takmak için link atabilecek var mı?
    https://www.ebay.com/itm/Yamaha-YZF-...-/332298949476

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    842 tl. Sanırım iş sanayiye düştü

Benimde istediğim şey bu zaten, çamurluk olmadan, direk plakalık ile kuyruğa plaka sabitlemek ancak bunun için bir aparat gerekmiyor mu? Çamurluğu iptal ettikten sonra nasıl takıyoruz kuyruğa?
    Kardeşim ben Bursa/Otosansit'te Ali ustaya yaptırdım. 150TL'ye mal oldu. Kuyruğu iptal ettirdikten sonra bagaja çamur gelmesin diye alta devir levha takmak lazım bunun içinde press makinası ve canavar lazım yani anlayacağın iş senden benden çıkıyor sanayi yolu gözüküyor eğer. Forumdan ulaşamazsan fb.com/goksel.eren2 bana msj at Ali usta'ya gitmek istersen yardımcı olurum. Ayrıca koruma takozu makozu falanda yapıyor baya güvendiğim bir adamdır Ustam.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu plakalık çevirmede sorun çıkarır; arkasından bakınca tekerlek yüzünden tam okunmaz + üzerine saniyesinde çamur vs gelir plakayı kapatır. (Normal olanlarda da geliyor çamur ama bununki kadar gelmeyecektir...)

Motosikleti
    YZF R25
    Dün motorumu muayeneye soktum ve görevliye özellikle sordum bu konuyu. Katlanmadığı takdirde hiç bir sorun olmaz dedi, yanıtlar için herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)