Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ağva yolu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Buz gibi soğuk havayı dert etmiyorsunuz da %95 yoluna bile çıkmayacak köpekleri mi dert ettiniz şimdi. Havlayarak üzerinize gelen köpek kuduz falan değilse ısırmaz, yeter ki panikleyip onları daha da tahrik edecek hareketler yapmayın. Benim başıma geldi sakin ve kontrollü bir şekilde motoru stop ettim, motordan indim, yanıma kadar geldi bir şey yapmadı, hatta susup kuyruk salladılar sonra uzaklaştılar. Hayvanların psikolojisini anlamak zor tabi ama genel olarak ciddi değildirler. Pazar sabahları baskete gideriz Caddebostan'a oraya ilk gelenin üstüne bütün köpekler havlayarak gaza gelirler ama bir şey yapmazlar. Ama panik yapıp tekme atmaya falan kalkışırsam, ısırmak üzere saldıracaklarından eminim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Topluca Cesar Millan dan eğitimmi alsak.Adamın sakinliğine bayılıyorum.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Kadıköy iskelesinde park ederken bir köpek ayağımdan ısırmıştı. Ayağımı değil botu ısırdı gerçi hiçbir şey olmadı.

Bi keresinde de bisikletli birine saldıran köpekler görmüştüm. İki tekerle dertleri var bu hayvanların.
    bursalıali bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Aydos ormanının içinde tam yarım saat boyunca abartmıyorum net yarım saate yakın yalvar yakar yok aldık sağlam beslenmiş bi Kangal kardeşten.
    Hayir, diyorum bizim sivaslı kardeşimiz çok var, yabancı değiliz olmaz diyo motora bindiğim an kıyameti koparıyor.
    Ya diyorum bak akrabada alman çoban var dişi, kız alır veririz, yaptığın ayıp..
    Sivas'a bisey de demedik ne bu trip bu tavır diyorum ses yok.
    Nuh dedi peygamber demedi.
    Yarım saat havadan sudan muhabbet ettik oturduk "Sizinde muhabbetiniz hiç çekilmiyo ellaam" der gibi döndü gitti.

Sabır çekin, vurmayın yazıktır.
    Kapatın kontağı 2-3 dakikaya sıkılır gider zaten.
    Motorcu adam barışçıl adamdır, yakışmaz hic birimize...
    Kangalsa sivaslı gururu tutuyo en az yarım saat bekletiyo ama onu diyim.
    gurcanozturk, espresso ve splender bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    O değil de İstanbul Anadolu yakasında Şile-Ağva yolu, Tekirdağ tarafında da Uçmakdere müthiş parkurlar. Kendinden geçiyor insan.

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabır çekin, vurmayın yazıktır.
    Kapatın kontağı 2-3 dakikaya sıkılır gider zaten.
    Motorcu adam barışçıl adamdır, yakışmaz hic birimize...
    Kangalsa sivaslı gururu tutuyo en az yarım saat bekletiyo ama onu diyim.
    Ben çoğunlukla ya kontak kapatır yada yürüme hızında ayaklarımla iterek ilerlerim, ama çok fazla köpek olunca bölgede gına geliyo bi yerden sonra bişey yapmaz diyip ilerliyosun. Bi tanesi artık yürek yiyip mi gelmiş bilmiyorm bacağımı kaptı refleks olarak vurdum. Yoksa bende defalarca köpek besledim asla sevmem hayvana zarar vermeyi.
    Ayrıca kangalsa zaten direk kontak kapatmak gerekiyo şakaları pek olmuyo
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı emirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpeklerin bugüne kadar motosiklet üzerindeki vatandaşı ısırdığını görmedim. çok kez beni kovaladılar, sadece arka telerin dibine doğru eğilip gittiği yere kadar havlıyorlar.
    Köpekten değilde hastaneye gitmekten kork.

100 cc motosikletimle fıtı fıtı giderken yanıma havlayarak bir köpek geldi. Dedim gazı açarak kaçayım 100 cc ile ne gazı ne kaçması motor sesine hayvan ürktü sol kalçamı olanca gücüyle ısırdı.

Hemen Haydarpaşa numune hastanesine gittim. Numune demek örnek demek yani örnek hastaneye gittim. Cumartesi günüydü acile geldim girişte iki doktor veya stajer neyse bir masaya oturmuş yanlarına gittim neyin var dedi köpek ısırdı dedim. Bir numara verdi yeşil sahaya git dedi önümde 40 kişi var.

Neyse bekliyorum yanımda bir baba ve ortaokul çağlarında kızı var laflıyoruz sizin neyiniz var dedim kızım okula gitmedi de rapor alacağız hafta sonu acile gelirsek randevu falan gerekmiyor dedi vay uyanık.

İki saat geçti 30 uncu kişiyim demek ki 6 saat daha beklemem gerek, bana numara verenlere gittim bekle daha yeşil bölümde ölen olmadı dedi on numara cevap tebrik ederim. Üç - beş kişi çıktık idari bölüme incin top oynuyor bizi duyan diğer odadaki doktorlar da çıktı odalarından ne oluyor diye nöbetçi baş hekim elinde yeterli doktoru olmadığından şikayet etti içimden bunlar ne dedim. Ortam gerildi indik aşağı sağdan soldan doktor geldi beş dakikada acili boşalttılar. Bana da intaniye ( ismi yanlış söyleye bilirim ) servisine git dediler. Serviste bir doktor bir hemşire kimsecikler yok bomboş orada pinekliyeceğine acile yardıma gitseler olmaz sanki uzmanlık gerektirmeyen hastalara bak.
    Beni yeşil sahaya göndereceğine direk o servise yönlendir sene! İğnemi oldum gönderdiler. Beş dakikalık iş 2 - 3 saatte oldu oda tatsızlıkla.

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIM AMA HASTANELERDE DOKTORLARA KONTROLLÜ TIBBİ ŞİDDET UYGULANMASINA SOĞUK BAKMIYORUM !

Şimdi köpek gördüğümde yavaşlıyorum hareket ederse dahada yavaşlıyorum bir problem olmuyor.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan amma hayvan düşmanı varmış be!

Onlarca defa köpeklerle denk geldik, kimi zaman 10'dan fazla köpeğin denk geldiği oldu. Hiçbirinde ne saldırıya uğradım ne de ısırıldım. Tek yaptığım durup, kaskımı çıkarıp sakinleşmelerini bekledikten sonra sevmek ve arka çantamda mevcutsa biraz köpek maması vermek oldu.

Ben sevdikten sonra motoru tekrar çalıştırdığımda onlar beni yine kovaladı çünkü ellerinde değil, o gürültüyü ve deli gibi dönen tekerlek zincir gibi nesneleri görünce saldırıya geçiyorlar, ama asla ısırma girişiminde bulunmadılar.

6 yıldır beslediğim evdeki köpeğim bile motora bindiğim zaman deli gibi havlayıp beni kovalıyor, bırakın da doğalarında özgürce yaşasın hayvanlar.

Burada köpek tarafından ısırıldığını söyleyenler de var, eğer o köpek ısırdıysa mutlaka insanlara karşı kin beslenmesini sağlayacak bir harekete maruz kalmıştır öncesinde. Yoksa hiçbir köpek size sadakatten başka bir şey vermez buna emin olun.

Sopayla vurmak, tekme atmak, üzerine sürmek ne demek? İnşallah en kısa zamanda şöyle sağlam bir köpek tarafından ısırılırsınız!
    AGa tamam bizde hayvan seviyoruz flnda sen tam olarak ne demek istedin şimdi. İlla ısırılmamızı mı istiyorsun
    Ben çok fazla karşılaştım, özellikle virajlı böyle köylük yerlerde düzgün asfaltın olduğu yerlere giderdim hep.
    Bende sakin kalmaktan yanayım hiç bir canlıya zarar vermeyi istemediğim gibi enayi gibi ısırılmayı da beklemem yani.
    Biraz kızgın şekilde üzerime gelen her hayvanı sakin ve güzel bir ses tonuyla karşılayıp sakince sevmekten başka bildiğim bişey yok.
    Yani umarım dediğin gibi beni ısırmazlar

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Polonezköy çıkışından Riva'ya bağlanan yolda (yanılmıyorsam M. Şevket Paşa yoluna bağlanıyor) köpek barınağı var ama köpeklerin hepsi barınağın dışında, yol kenarında falan duruyor. Bir kere motorla geçtim, sayamayacağım kadar çok köpek peşime takıldı. Yol çok bozuktu, gaza da abanamadım. Çok korkunçtu. O yola kesinlikle girmeyin arkadaşlar.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    O yolda köpek var mı yok mu bilmiyorum... Ben köpek çıkma riski olan yerlerde temkinli gidiyorum... köpek çıkarsa ona çarpmamak için yavaşlayıp umursamadan yanından geçip gidiyorum.. ısıran olmadı... birde çok ısrarcı olanlar içinde debriyaj çekip gaz açıyorum.. motor birden gürlemeye başlayınca ( 200cc nin gürültüsü ne olacaksa artık )motorun gürültüsünden korkup uzaklaşıyorlar...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)