Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. El motorsiklet mağazasından motor alırken nelere dikkat edilmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlıktada belirttiğim gibi daha önce magazadan motor almış veya konuya vakıf olan site sakinlerine soruyorum.
    Motoru honda bayine gösterebilirmiyim kapora verip vs. Ayrıca şahtekarlık falan oluyormu nakit alcam bu arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence motoru nereden aldığından bağımsız bir şekilde ekspere, servise vb. göstermeden almamak lazım. Bunu reddediyorlarsa zaten koşarak uzaklaşmak gerek.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evet, nereden aldığınızın önemi yok. Mutlaka motorun üçüncü bir uzman tarafından değerlendirilmesi lazım. Eksper ve yetkili servis ilk tercih olmalı.

Mecbur olmadığım sürece mağazadan 2. el motosiklete yanaşmam. Çünkü;

Mağazaların öncelikli amacı kar elde etmektir. Motoru alırken satanı, satarken de alanı ya da genelde her ikisini birden üzerler ki para kazanabilsinler. Ederi fiyatta ederi malı almak pek mümkün değil.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Bende yetkili servis-satış yerinde çalışıyorum ve 2. el satış ta yapılıyor. Tabi motosiklet değil ama mantığından bahsedeyim içeriden biri olarak..
    Genelde ellerinde servis - onarım imkanı olduğundan tertemiz görünür araçlar.
    Kaporta kısmı parlar adeta bakımları yapılmıştır, her ayrıntısı temizlenmiştir.
    Onlar da 2 el olarak almış olduğundan alırken motoruna enjektörüne yürüyenine dikkat ederek alırlar dandik araç almazlar.
    Piyasadan 1 tık daha pahalı olur ama aldıktan sonra sağıyla soluyla uğraşmazsın.
    Birde paslı bir yeri varsa mesela boyar geçerler hiçbir zaman görmezsin o halini.. Bu dezavantajdır.
    Belli bir süre 2. el garantisi verirler. 1 ay ya da 3 bin km diye belirtirler bunu..

Karar senin..

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Hiç içime sinmez.

Experlere zaten güvenmeyin, boş iş. Yetkili servise göstermekte fayda var en azından büyük sorun varsa farkına varır ama artık her türlü sahtekarlık dönüyo onlarında göremeeceği şeyler olur.

Ben malı satan kişinin tavırlarına, konuşmasına, hareketlerine çok dikkat ediyorum, kelimelerini seçiyorum. Bende pozitif etki bırakırsa alış verişimi yapıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)