Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

servis mi yoksa tanıdık tamirci mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    merhabalar.
    motorumun eksik olan ve bakıma ihtiyacı olan (zincir dişli yağ, yağ filtresi) parçalarını uyguna tedarik ettim.
    bunları arkadaşım olan tamirci ye mi yaptırayım servise mi?
    servis benim aldığım parçaları takar mı?
    arkadaşımın işçiliği güzel ona mı taktırayım?
    kafamda deli sorular...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bws 100-shadow 750-integra 700 D -- Crf250L
    vermek istedigin paraya gore

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Hangisi işini iyi yapiyorsa.

Servis bir yere kadar.. ben olsam ustaya güveniyorsam ustaya yaptırırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Ya pulsarmış benelliymiş apaçiymiş gibi traştan motorların varsa götür bi ustaya zaten ne farkedebilir ki 2 teker bi gidon ) ama bizim gibi gs1200adv malesef servisten başka bir yere giremiyor.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Once servis manuelini okuyan ve ne uygulandigini denetleyen bir kullanici sonra servis manuelini uygulayan ve isini gizli sakli perde arkasinda yapmayan ariza tespit sistemi, sentil cakisi, locktite ve tork anahtari kullanan bir tamirci.

Basit mekanik isleri ve yag degisimi gibi bakimlari ise alet edevatiniz varsa kendiniz yapmaniz gerek. Tabi yine servis manuelini denetiminde.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Once servis manuelini okuyan ve ne uygulandigini denetleyen bir kullanici sonra servis manuelini uygulayan ve isini gizli sakli perde arkasinda yapmayan ariza tespit sistemi, sentil cakisi, locktite ve tork anahtari kullanan bir tamirci
    sen ne anlatıyorsun ya ne çakısı ne torku Gs1200 adv diyorum

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Alıntı sultanselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam anladik senin gs'in var sakin ol
    bursalıali ve maktama bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Tamam anladik senin gs'in var sakin ol
    yok ondan demedim bizim gibi premium motorlarda öyle tanıdık usta falan olmuyor yani

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    yok ondan demedim bizim gibi premium motorlarda öyle tanıdık usta falan olmuyor yani
    Kara duzen motorun gozunu seveyim iste

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    BMW, Ducati, KTM, Aprilia dahil her motosikletin yağını ve filtresini kullanıcı rahatlıkla değiştirebilir.

Subap bakımı için eli mahkum servis. Hem de yazalım güncellenmiş olur.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    işçiliğine güveniyorsan ve garantisi bittiyse motorunun tanıdık tamirci derim ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW, Ducati, KTM, Aprilia dahil her motosikletin yağını ve filtresini kullanıcı rahatlıkla değiştirebilir.

Subap bakımı için eli mahkum servis. Hem de yazalım güncellenmiş olur.
    aynen hocam. ama olay yağ değişimi ile bitmiyor ki. hele de garanti varsa zaten sıçanzinho

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zincir,dişli,yağ,filtre vs bunu ustayım diyen hemen hemen herkes değiştirebilir. Ancak ustaya "hafız benim 18.000 bakımım geldi,yap,akşama alırım" demekten ziyade "şu,şu,şu parçaları değiştir, şunu kontrol et, bunu yağla vs." gibi belirgin şeyler söylemek daha yararlı olacaktır. Ben kendi motorumda 18000'e kadar yetkili serviste bakım yaptırtıp daha fazla para ödedim ancak geçenlerde depomla alakalı bir sıkıntı yaşadım ve deponun değişmesi gerekti. Depo dediğin şey 1400 TL bizde. Sağolsun servis,garantiden değiştirtti. Böylelikle daha fazla para ödediğim bakımlar benim için uzun vadede daha ekonomik oldu. 21000'de zincir dişli setini değiştirteceğim, serviste fiyatı 1400 TL+işçilik olduğundan kendim muadil parçalar satın aldım, ustamda yaptıracağım ama parça almaktan dönerken polislerin gözü önünde trafikte kaldırıma çıktım, sonra polisler yakaladı 235 TL ceza itelediler. Hala kardayım ama ustama giderken de bir 235 TL ceza daha yesem yetkili servisle aynı hesaba gelecek maliyet

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ne servisler gördüm usta yok
    Ne ustalar gördüm,sanatçılığını sergileyen,birçok yetkili serviste işten anlayan usta sayı çok azdır,
    İşçiliği hangisinin temizse ona yaptır

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Once servis manuelini okuyan ve ne uygulandigini denetleyen bir kullanici sonra servis manuelini uygulayan ve isini gizli sakli perde arkasinda yapmayan ariza tespit sistemi, sentil cakisi, locktite ve tork anahtari kullanan bir tamirci.

Basit mekanik isleri ve yag degisimi gibi bakimlari ise alet edevatiniz varsa kendiniz yapmaniz gerek. Tabi yine servis manuelini denetiminde.
    ne diyorsun reis sen türkçe konuş.
    bizim tamircide alyanı bul öp başına koy.
    motorum 2013 honda cbr 250 bu arada.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir,dişli,yağ,filtre vs bunu ustayım diyen hemen hemen herkes değiştirebilir. Ancak ustaya "hafız benim 18.000 bakımım geldi,yap,akşama alırım" demekten ziyade "şu,şu,şu parçaları değiştir, şunu kontrol et, bunu yağla vs." gibi belirgin şeyler söylemek daha yararlı olacaktır. Ben kendi motorumda 18000'e kadar yetkili serviste bakım yaptırtıp daha fazla para ödedim ancak geçenlerde depomla alakalı bir sıkıntı yaşadım ve deponun değişmesi gerekti. Depo dediğin şey 1400 TL bizde. Sağolsun servis,garantiden değiştirtti. Böylelikle daha fazla para ödediğim bakımlar benim için uzun vadede daha ekonomik oldu. 21000'de zincir dişli setini değiştirteceğim, serviste fiyatı 1400 TL+işçilik olduğundan kendim muadil parçalar satın aldım, ustamda yaptıracağım ama parça almaktan dönerken polislerin gözü önünde trafikte kaldırıma çıktım, sonra polisler yakaladı 235 TL ceza itelediler. Hala kardayım ama ustama giderken de bir 235 TL ceza daha yesem yetkili servisle aynı hesaba gelecek maliyet
    hocam polisi göre göre kaldırıma çıkmak da alanen fuck the system! olmuş :D hahaha
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    locktite aslında çok önemli bir şey özellikle vibrasyon oranı yüksek motorlarda.. yapan usta az vardır kullandığı maddede henkel ise o usta işi biliyordur..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    hocam polisi göre göre kaldırıma çıkmak da alanen fuck the system! olmuş :D hahaha
    sultanselim, insanın bazen basireti bağlanır mallık yapası gelir ya benimki o hesap oldu. 2 motorlu polise yol verdim,önüme geçtiler. Trafik sıkıştı ve kırmızı ışık yandı, baktım bunlar ışıkta bekliyorlar, lak diye kaldırıma çıktım önlerine atlayıp devam ettim. Adamlar beni ileride en sol şeritte durdurdular. Dedim "Öğrenci adamım ceza kesmeyin", ehliyete bakıp dediler "38 yaşında adamsın ne okuyorsun bu yaşta?"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sultanselim, insanın bazen basireti bağlanır mallık yapası gelir ya benimki o hesap oldu. 2 motorlu polise yol verdim,önüme geçtiler. Trafik sıkıştı ve kırmızı ışık yandı, baktım bunlar ışıkta bekliyorlar, lak diye kaldırıma çıktım önlerine atlayıp devam ettim. Adamlar beni ileride en sol şeritte durdurdular. Dedim "Öğrenci adamım ceza kesmeyin", ehliyete bakıp dediler "38 yaşında adamsın ne okuyorsun bu yaşta?"
    hahah estağfurullah kardeşim ben de bi kere rize merkezde bir tane motosikletli polise normal bi sürücü sanıp sıkıştırmasana a..cık diye bağırmıştım. sonra adam durduğunda plakanın mavi oluşundan jeton düştü. Memur bey size değil yandaki arabaya bağırdım az kalsın sizi sıkıştırıyordu dedim. ahaha memur da benim kafadan çıktı sıkıştırsın da anasını .... diye bi de o bağırdı adama ahjahakhjakjh
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)