Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kış Lastikleri Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar kış geldi malumunuz. Benim hergün gidip geldiğim toplam 10 kmlik yolum var 5 gidiş 5 geliş.

Böyle bir mesafe için kış lastiklerine gerek var mı sizce ?

Ona göre kullanıp kullanmayacağıma karar vereceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yola çıktığınız ilk 200 metrede kaza yapmayacaginiza dair garanti verecek tanımıyorum

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Ayrıca hangi ilde olduğunuz, sıcaklığın kaç derecelere düştüğü, kullandığınız yolun durumu vs. bir çok etken var.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca hangi ilde olduğunuz, sıcaklığın kaç derecelere düştüğü, kullandığınız yolun durumu vs. bir çok etken var.
    istanbuldayım
    Sürüş eğitimleri alın. Kendinizi asla yeterli görmeyin. Her zaman Ham'ız ve pişmeye ihtiyacımız olacaktır.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    kış lastiği her zaman 4 mevsimlik lastikten iyidir, güvenli rahat yolculuk yapayım canım hiç sıkılmasın dersen alman senin yararına, hep aynı yolu yapacaksan ve hiç hafta sonu gezmeyeceksen ve lastiğinde iyi durumdaysa değiştirmeden de gidebilirsin, motorun üstündeki lastik nedir, durumu nedir bilmek gerekir, kendimden örnek vermek gerekirse çok memnun kaldığım anlas tournee ile bir kış yapmıştım ve 18bin km olmuştu, bu kış başı ona güvenmek bana sıkıntı yaratabilir diyerek anlas'ın winter grip'i taktırdım, her gün en az 45-50km yol yapıyorum ve hafta sonları da bir yerlere de gidebiliyorum, bu lastik cidden çok iyi, sağanak ıslak fark etmiyor, rahatlıkla motoru yatırabiliyorum, frenlerken çok rahat hissediyorum, 3 kış beni götürecek bir lastik,, diğer lastik de kesin bir yaz gider dedim ve iyi ki de kışlık taktırmışım diyorum.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış lastiği her zaman 4 mevsimlik lastikten iyidir, güvenli rahat yolculuk yapayım canım hiç sıkılmasın dersen alman senin yararına, hep aynı yolu yapacaksan ve hiç hafta sonu gezmeyeceksen ve lastiğinde iyi durumdaysa değiştirmeden de gidebilirsin, motorun üstündeki lastik nedir, durumu nedir bilmek gerekir, kendimden örnek vermek gerekirse çok memnun kaldığım anlas tournee ile bir kış yapmıştım ve 18bin km olmuştu, bu kış başı ona güvenmek bana sıkıntı yaratabilir diyerek anlas'ın winter grip'i taktırdım, her gün en az 45-50km yol yapıyorum ve hafta sonları da bir yerlere de gidebiliyorum, bu lastik cidden çok iyi, sağanak ıslak fark etmiyor, rahatlıkla motoru yatırabiliyorum, frenlerken çok rahat hissediyorum, 3 kış beni götürecek bir lastik,, diğer lastik de kesin bir yaz gider dedim ve iyi ki de kışlık taktırmışım diyorum.
    Anlas tournee kullanıyorum ıslakta bende çok beğeniyorum, wintergrip hakkında bilgim fikrim yok

Motosikleti
    Artık Yok...
    istanbulda benim tanışdığım sohbet ettiğim kuryelerin hemen hemen hepsi yaz kış , kış lastiği kullanıyor.. kış lastiğinin ismi kış sadece +7 C derece ve altında kullanması gereken bir lastik tipidir.. Kaldıki +7 derece yaz günü bile görebilirsiniz sabaha karşı özellikle ayaz ve soğuk kesik yapar yaz günleri o saatlerde hava 7 nin altına düşebiliyor ..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kış geldi malumunuz. Benim hergün gidip geldiğim toplam 10 kmlik yolum var 5 gidiş 5 geliş.

Böyle bir mesafe için kış lastiklerine gerek var mı sizce ?

Ona göre kullanıp kullanmayacağıma karar vereceğim.
    Tamam peki peki beklenen adam geldi buradayım.

Öncelikle 4 tekerleklilerde birkaç markanın toplamda 3-4 modelinden başka 4 mevsim lastiği diye birşey yoktur. Mevsimlik lastik diye de birşey de yoktur. Hangi mevsim? Yaz mı kış mı?

Anlas wintergrip plus kullanıyorum. Her şeyden önce radyal lastik. Sonrasında dişleri sayesinde yağmur tahliyesi çok iyi. Gelelim esas mesele olan hamura. Adeta silgi gibi. Çabuk ısınıp yolu iyi kavrıyor. Ben yağmurlu ve gece sürüşünün ardından baktığımda bile park ettiğimde lastiklerde sıcaklık hissedebiliyorum dokunduğum zaman. Yaz lastiklerinde bu olmuyor. Lastik soğuk ve taş gibi oluyor. Lastiğin tutmayacağını zaten anlayabiliyorsunuz. "Şu marka-modeli kullanıyorum, yazlık ama iyi yol tutuyor" söylemlerini geçin. Sen bir de kış lastiği tak da gör. BEn Kasım 15 de taktım. Mart sonu çıkartırım. 4,5 ay yazlık lastiklerim kullanılmayacak, eskimeyecek. 4 tekerleklilerde de böyle olmak üzere, lastiğe vereceğiniz para aynı olur. Güvenlik, konfor, frenleme, yol tutuş sana kar kalır.

Kullanıyorum, memnunum, tavsiye ederim.
    tommygun bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kişlik lastigin,faydasi var,zarari yok,hele bu mevsimde,daha guvenli suruş için.

Anlaş winterleri eski motorlarimda kullanmistim.

Xmax250
    Yamaha crypton.

Tvs motorumda swallow ice pro taktirdim,anlaşla her turlu yarişir.lastikler tam zımba..derbi gibi yapişiyor zalım...yanak kismindaki formlar cidden işlevsel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)