Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet silindir sekman değişimi yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar forumda aktif birisi değilim motosikletim yağ yaktığı için silindir sekman değişimi yapmak istedim fakat herşeyini svkmüşken enson silindir kısmında takılı kaldım yardım edebilecek olan var mı silindirin içinde bulunduğu gövdenin adına ne denir bilmiyorum sol tarafında iki vida var 8 anahtarla tutulabiliyor ama dönmüyor yalama yaptı sayılır onları nasıl çıkarabiliriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    foto koysaydın çok daha iyi olurdu

resimag.com/p1/841c2b5ee5.jpeg

Yükledim linke

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Lokma yada yıldız anahtarla bi dene. O olmazsa düz tornavidayı açılacak yöne denkgetirip vura vura çıkar. Oda olmazsa tornacı yolu gözüktü sana.

Lokma yıldız hiçbiri olmadı tornavida ile vurdum gene olmadı ispiral ile kessem ne olur

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Msty42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lokma yıldız hiçbiri olmadı tornavida ile vurdum gene olmadı ispiral ile kessem ne olur
    Onu yaparsan tornacı bile zor çıkarır. Kafası duruyorken götür tornacıya. Yada kaynak makinan varsa o cıvatanın üstüne başka bi cıvata kaynat. Onu çevir. Tornacıda böyle söküyor zaten. Biraz çekiçle tıklat önce.

Motosikleti
    oraya spiral girmez,yan tarafları bozarsın,bir numara küçük lokmayı vura vura bozuk cıvatanın başına zorla takacak ve sökeceksin
    yada cıvatanın kafasına biraz büyük somun koyup somunun ortasındaki delikten içten somunla cıvatanın kafasını birbirine kaynak yapacaksın ve somunu sökeceksin haliyle cıvatada çıkacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

yakınımda falan olsan veya motoru getirsen ben çıkarırdım sana,her çeşit takım var bende kaynak makineside dahil

resimag.com/p1/841c2b5ee5.jpeg

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    keski çekiçle 2 tık vursan sökülür.Önce civatanın başını kesinin tutunabileceği şekilde yarık oluştur. Sonra söküm tarafına doğru keski/tornavida ne varsa elinde çekiçle tıkla. Silindir segman değiştirirken silindiri elindeki piston ölçülerine göre alman gerekiyor. Pistonunu ölçtün mü ? Sente ayarını falan geri toplarken yapabilecek misin ?

Usta o cıvata kaynak tutmaz demişlerdi tutar mı kaynak var bende yapsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Sente ayarını felan yapabilirim sıkıntı yok usta o konuda pistonu da zaten eskiyi götürüp yenisini ona göre alcam internetten takma videolarına felan baktım yani sor bişey gözükmüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Kaynak tutarsa kaynak yapayım usta ben en son o iki vida kaldı onlar nasıl çıkmıyor anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Ustalar Bi de o iki vida arasında düz tornavida ile dönebilen Bi yer var o ne işe yarıyor

Motosikleti
    civatalar kaynak tutar merak etme oraya çelikten başka cıvata takılmaz zaten,yapabiliyorsan yap

Peki o iki cıvata arasında tornavida ile dönebilen Bi yer var o ne işe yarıyor

Orayı ayarlı pensede açar, kaynakta tutar 8 lik civata torkuda azdır her türlü açarsın.

Acmıyor usta ya donmuş resmen o kısmın boyası bile atmış Bi değişik 2010 model motor ilk defa açılıyor ondan galiba[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Bu işaretli yer ne işe yararıyor
    http://www.resimag.com/d194eef0e9.jpeg

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Civatanın dibine kutsal su WD-40 sıkıp biraz bekle, daha kolay sökülür.

Etki etmedi o her zaman işime yarardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Yok mu bilen biri

Motosikleti
    kardeşim,sana yapılabilecek herşeyi yazdık,söyledik,başka şekli yok bunun,getir bana 3 dakikada ikisinide söker veririm sana ,,sen yapamıyorsan ne diyelim
    ozaman getir bir motor tamircisine baksın çaresine,,kime götürürsen götür bizim yazdığımız sekillerden biriyle deneyip açacaktır
    matrax33 bunu beğendi.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Civatanın girdiği şanzımanın ısıtılması gerekir. Civata başına aleminyum folyo ile sar alt kısmı ısıt sonra Lokma ile sökülmesi lazım. Öncesinde lokmanın boşluksuz oturduğuna emin ol.

Deneyecek fırsatım olmadı yarın deneyip buraya yazarım kardeşim o kadar beceriksiz değiliz şükür

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Bu da mantıklı geldi usta azda olsa Bi esneme yapar

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    açık ağız yerine yıdız anahtar ile denersen sıyırmadan çıkartırsın

Zincir gerginin ordaki somunları diyosuz heralde
    Orası için ufak lokma takımı gerekiyor.
    Zor yerde,Başka türlü olmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)