Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz verince stop ediyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar,
    Motorum Honda Cbr 125 2006

Dün yolda kaldım benzin bitti, eve iterek getirdim yakındım zaten. Arabayla benzin almaya gittim ve 5 litre benzini damacana yükleyip getirdim, daha sonrasında benzin kapağından Başka bir pet şişeyi Ortadan ikiye kesip huni misali kullanıp benzini doldurdum. Bu sırada motorun kafa grenajını söküp yeniden takmıştım vidaları gevşemişti onları sıkmıştım, ertesi gün motoru bir 5 km kadar kullandım, daha sonra eve gelip yemek yedikten sonra motoru tekrar çalıştırdım yaklaşık 1 km sürdüm kırmızı ışıkta beklerken, yeşil ışık yanınca motora gaz verdim stop etti, tekrar çalıştırdım tekrar gaz verdim yine stop etti, her defasında böyle oldu Rolantide saat gibi çalışıyor Gaz vermediğimde Sıkıntısız tek marşta çalışıyor Ve hatta Rolantide motor ilerliyorm eve kadar 1 km Rölantide geldim zaten, Cikleyi çektiğim zaman 5000 devire kadar çıkıyor, ama gaza dokunduğum anda stop ediyor sorun nedir bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim 🙌🏽

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Karbüratöre pislik gelmiştir. Meme tıkanınca böyle yapıyor motorlu bisikletim. Karbüratörün altında ucu boşta olan bi hortum olur. Onu takip edince karbüratöre girdiği yerde bi cıvata olur. Onu açarsan şamandıranın içindeki pislik akar. Yine kurtarmazsa bi söküp hava tutman lazım.

Yinede başka yorumlar gelmeden dediğimi yapma. Yabancısı olduğum bi motosiklet seninki.

Diğer mesajları bekliyorum dikkate alacağım

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Karbüratöre pislik gelmiş arkadaşın dediği gibi tahliyeden biraz akıt baktın olmuyor depo kapagını aç tahliyeyi aç tahliye hordumundan ağzınla hava üfle biraz depo fokurdasın tahliyeyi kapat depo kapağınıda çalıştır düzelir düzelmez ise karbüratörün temizlenmesi grekecek bilmiyosan hiç bulaşma o işe tamircide hallet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)