Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lokma takımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Selam arkadaşlar. 100 liraya kadar lokma takımı almak istiyorum motorumun yağını değiştireyim sağını solunu sıkayım yeter benim için ne önerirsiniz acaba?

Aiwa diye marka buldum 40 50 tl ye satılıyor seti ama sövende var övende.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Dandik bi takım aldım. Cırcırı ve kolu bozuldu onları ayrıca iyisinden aldım. Yani o paraya alacağın takımın sadece lokmalarını kullanırsın. Kol bozulur. Lokmada çok zorlarsan kırılır ama motosiklette o kadar zorlanacak parça yok.

Daha almadım fakat genellikle izeltaş önerisi gelmişti benim konumda. Konuyu bulmak için zamanım olsa linkini atardım. :(

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha almadım fakat genellikle izeltaş önerisi gelmişti benim konumda. Konuyu bulmak için zamanım olsa linkini atardım. :(
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tavsiyesi.html

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Aiwa gerçekten alabileceğin en kalitesiz ve ucuz setlerden. Cırcırı çabuk bozulur. Lokmalarını da zorlamadıkça yalama olmaz ama olabilirde garanti veremem Ancak Ufak tefek işler için çok narin kullanırım, cırcır bozulunca başka bir cırcır alırım, en ucuz seti istiyorum dersen alınabilir.

Kolay kolay bozulmayacak kaliteli marka sorarsan ise İzeltaş, Ceta Form, Rico, Altaş önerebilirim. Tabii kaliteyle orantılı olarak fiyatları da yüksek olur.

Ama kalitesiz bir takımla çalışmak yerine her zaman az daha fazla verip kaliteli bir takım almanı öneririm. Takıma verdiğin para seni servislerden kurtaracağı için zamanla kendisini amorti ediyor zaten...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Lokma takımı almak yerine hangi çapta anahtar varsa ondan al kalitelisini al daha mantıklı olur. Sonuçta lokma takımıyla gelen setin 10 da 1 ini anca kullanırsın.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lokma takımı almak yerine hangi çapta anahtar varsa ondan al kalitelisini al daha mantıklı olur. Sonuçta lokma takımıyla gelen setin 10 da 1 ini anca kullanırsın.
    Anahtar aldım ama örneğin yağ filtresini değiştirirken çok zorladım kırıldı vidası o yüzden cırcır alayım dedim

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Takımı set olarak almayın, sadece ihtiyacınız olan ebatlarda kaliteli takım alın. Çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Gedore(bulursanız), İzeltaş, Altaş gibi markalar fiyatı yüksek görünen ancak gerçekten kaliteli ürünler sunar.
    freelancer bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtar aldım ama örneğin yağ filtresini değiştirirken çok zorladım kırıldı vidası o yüzden cırcır alayım dedim
    Onun için şöyle bir şey al çok memnunum. 15 tl fiyatı var. Kolları sayesinde gücünüzün tamamını kullanabiliyorsunuz. Bir de anahtar derken bundan bahsediyorum. Sanayide toptancılar da yarı fiyatına alabilirsiniz. https://www.koctas.com.tr/izeltas-yi...AaAgDsEALw_wcB

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bütün takıma ihtiyacın yok boşuna dandik mala para verme. Onun yerine önce bir tane lokma kolu ve takım çantası al. Sonra hangi uçtan lazım olursa gidip alırsın. Bu şekilde tek tek alarak hiç ekonomini zorlamadan çantanı lazım olan aletlerle doldurmuş olursun.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takımı set olarak almayın, sadece ihtiyacınız olan ebatlarda kaliteli takım alın. Çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Gedore(bulursanız), İzeltaş, Altaş gibi markalar fiyatı yüksek görünen ancak gerçekten kaliteli ürünler sunar.
    Adamlar haklı beyler (-lar kısmı Erdi Karademir ve mustafa_325 olur). Ben nispeten daha kaliteli, lakin yine de uzun vadeli olmayacak Çinli lokma takımı almıştım. Lokmaların hatrı sayılır bir kısmını hala kullanıyorum lakin cırcır tabir ettiğimiz kollar çatır çatır kırıldı. Kaliteli kollar aldım kendime, kaliteli dönüştürücülerle birlikte yalama olan bir iki lokmayı da yeniledikten sonra ekibi tamamladık. Yaptıklarıma pişman değilim ancak baştan başlayacak olsam bunun yerine herhalde teker teker alırdım malzemeleri.

Bir de, Amerika'daki tamirci bir abimizden bir özlü söz bırakayım gitsin: "Never go cheap on power tools. (El aletlerinde asla ucuza kaçma.)"

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangileri lazımsa t kol lokma al daha mantıklı . Benim işyerin de 2 takım var yarısını bile kullanmıyorum .
    Bir de 100 liralık lokma takımı sana bir daha masraf demek .

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Kesinlikle katiliyorum, gereken anahtarlari belirleyip sadece onlari alip, hem paradan hem saklayacaginiz yerden tasarruf edebilirsiniz.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Peki öğrenmek istediğim bir şey var o vidanın kaç numara anahtlarla vs açılacağını nereden öğreneceğim? Kitapçık da yazar mı motorun?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Peki öğrenmek istediğim bir şey var o vidanın kaç numara anahtlarla vs açılacağını nereden öğreneceğim? Kitapçık da yazar mı motorun?
    Mm cinsinden ölçmen lazım. Birbirine paralel iki düz kenar uzaklığı 8 mm olan bir somun için 8mm lokma ucu alırsın. Birde lokma anahtarlar da 1/2-1/4-3/4 gibi türleri var, aldığın lokma ucuyla, lokmayı takacağın anahtar aynı türden olsun.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)