Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Scooterin çok zevksiz bir araç olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Buradaki esas mevzu,

Scooter kullanan birisinin %80 ihtimal öncesinde vitesli tecrubesi vardir veya tam tersi.

Velhasil ikiside iki teker ikiside benzer tutku..vs.

Tartişmaya gerek yok,kim hangisinde keyif aliyorsa ona binsin.

Scooter`a binen adama vitesli dikte etmek yanliş bir davranis.

He artilari eksileri yazilir gorus ve tecrube bildirilir orasi ayri.sonuçta bedenen kismi engelli kullanicilarda var(sag veya sol ayak engeli gibi)bu noktada scooter biçilmis kaftan.
    logaritma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu havaların aracı (commuting için) scooter vallahi. Ama yılda 3 ay dişimi sıkar yine de viteslime binerim; çok daha kıvrak.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He artilari eksileri yazilir gorus ve tecrube bildirilir orasi ayri.sonuçta bedenen kismi engelli kullanicilarda var(sag veya sol ayak engeli gibi)bu noktada scooter biçilmis kaftan.
    Katılıyorum, her türlü engelli vatandaşımız için scooter biçilmiş kaftan

Motosikleti
    Artık Yok...
    vitesliden sonra özellikle bedenen yada ruhen yada yaş olarak artık yorgunsanız scooter bir soluk alma bir ara verme mola verme yada artık emeklilik ikramiyesi gibi on numara ilaç gibi gelen bir vasıta..

özellikle yıllarcana vitesli sürmüşsen o trafiğe ilk girdiğinde dur kalka girdiğindeki his bambaşka anlatılamaz yaşanması lazım.. sudan çıkmış ördek gibi bakınıyorsun

Tdm yi satmışım motor bakınıyorum harleylere kadar aklım kaydı neyse oydu buydu x10 aldık servis di lastikdi onları hallettim iş için 10 gün almanyaya geçdim döndüm geldim motorun kontağı çevirdim o maslak -beşiktaş trafiğine bir girdim yol zaten felç durmuş akmıyor normalde bende hep bir gerginlik olurdu vitesli motorla dur kalkda en nefret ettiğim şeydi vulcan900 ümdede ızdırap dı dur kalk hantal dana gibi motor tdm de asi vahşi at gibiydi birazcık gazı kaçırsan kafa atıyordu bacakların yanardı motorun ısısından tam stress topu..

bu x10 da yahu diyorum bir rahatlık var bir keyif var bir boşluk var ama ne ben niye bukadar huzurluyum rahatım ..

bazen manuele heves etmiyormuyum ediyorum geçen işte gd250n bindim resmen çok eğlendim tam eğlence makinesi harika bir şey.. mt03 var arkadaşda bazen tek tük alıyorum onuda güzel alet ama işte gaz atmalık yarım saat bir saat tamam yetiyor ..

iş zevkden amaca döndümü scooter gene ilaç..

zevk dediğin benim için yarım saat 1 saat bir şey.. ama amaç tüm gün bir yere gidiyoruz bir şeyler alıyoruz birileriyle buluşuyoruz arkasına atlayıp sizinle geliyor artçınızın keyfi bile keyif elinde cep telefonu takılıyor o kadar rahat kendini konforlu ve güvende hissediyor..

Eskiden Migrosa gidiyordun yahu 2 torba 3 torba minnacık bir şeyler alıyorsun koyucak yer yok.. Hayattada en nefret ettiğim şey manuel motorda topcase aşırı çirkin görünüyor gözüme.. aldığım motorlardada varsa çıkartırım hemen motorun estetiğini görüntüsünü ve dengesinide bozuyor belli oranda.. Neyse yahu elimde 2 torba 3 torba migrosun garajında yarım saat kombinasyon yapıyordum şurayamı assam kolumamı taksam bir yere değermi çarparmı .. vulcanda gene deri heybeler vardı yanlarda içine atıp sıkış pıkış idare ediyordum..

kask ayrı bir sıkıntı her yerde elinde hammal gibi kaskı taşıyordun .. masaya koyarsın yer kaplar yemek söylersin garson lütfen kaskı masadan alırmısınız der haklı olarak koyucak yer bulamassın defalarca yere koyduğumu bilirim..

scooter da kafan kulağın rahat kocaman bagajın var at atabildiğin kadar.. biz mangala gittiğimizde arkadaşın x9 500 bagajına bildiğin ufak boy mangal koyduk odunları kömürleri etleri içecekleri koyduk araba bagajı gibi bagajı vardı motorun üstüne tavla koyduk mangala gittik .. hangi motorda bunu yapabilirsin...

devamlı seyahet halindesin ve bunu zevk için değil altındaki motoru bir vasıta olarak kullandığın için yapıyorsun.. o zamanda altındaki motorun lüks konforlu rahat olması ön planda oluyor.. zevkler anlık şeylerdir alırsın bir arkadaşının motorunu gazlar verirsin atarsın hevesini.. ama işlevsellik o ömürlük bir şeydir her daim elinin altında kullandığın bir şeydir..

birde şu tabure olayı göreceli benim motorda öyle bir şey yok istersen dik oturursun istersen yaslan arkana uzat ayaklarını zaten ayaklıkda çift mod var hem dik ayaklık hem ayağını uzatmalık uzunyol ayaklığı.. tekne olayına gelince benim motor tam tekne şeklinde değil pek çok integralar olsun yeni kasa burgmanlar olsun kısaca yeni nesil yüksek hacim gördüğüm motorlarda artık öyle kocaman önde bir teknesi yok.. tam aksine biraz artık manuelimsi yapıyorlar..

Tekne genelde düşük hacimlerde oluyor kocaman oda mantıklı düşük hacimlerde çünkü ticariyede kullanılıyor bizim sucu minnacık scooter ile arkada 4 bacak arasında teknede 2 tane kocaman damacana taşıyor :D

velhasıl yarın manuel alsam şu fikrim gene değişmez ki bende manuel varken bile derdim silverwingimin rahatlığını çok arıyorum diye.. kendimi ayarlayabilsem ya artık bir manuel yanına 50c.c lik bir cub yada scooter yapıcam yada manuelin yanına artık ikinci trafik sigortası mtv si ıvırı zıvırı göze alıp eskilerden güzel bir scooter alıcam beverly 500 favorim bu açıdan harika motor ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Birde tabii siz burda istediğinizi deyin toplumun scootera bakış açısı manuel den bin kat daha iyi ve sıcak..

ben çok rastgeldim yeni birileriyle tanışmışız misal adama yada kıza motorum var diyorsun konu bir şekilde oraya geliyor..
    adam yada kızın bakış ifadesi değişiyor...
    artık yıllanmışız o ifadeden bile anlıyorsun sana ne gözle bakdığını.. şeytan işi iki teker, serserimisin sen, kaç yaşına gelmişin uğraşdığın şeye bak tarzında gibisinden bir ifade... o ifadeyi on yıllardır çok sohbet muhabbet ortamlarda gördüğüm için artık iyi analiz edebiliyorum hemen ardından "yok yok bendeki scooter yaa" deyince birden yüz ifadeleri bile değişiyor yumuşuyor haa scootersa olur tamam gibisinden..

Scooterın gene bizim halkda geçer bir puanı var.. karşı komşumuz 70 yaşındaki kadını yürümesin diye ben x10 ile büyükdere caddesine ana caddeye bırakdım teyse geldi oturdu ağır ağır gittik bırakdım eski motorlarımla hayatta yapamazdım zaten onlarda binmeye yanaşmazdı..
    artemis99 bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Adam ne konu açmış be ,motosiklet camiasını ikiye böldü.😊 Bakalım daha kaç gün tartışılacak bu konu.👍

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ne konu açmış be ,motosiklet camiasını ikiye böldü.�� Bakalım daha kaç gün tartışılacak bu konu.��

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Ulaşım amaçlı kullanılacaksa çok mantıklı ancak keyifsiz olduğuna katılıyorum.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Bir naked, bir enduro-touring motosikletten sonra X-Max 300 aldım. Tamam görsel ve güç açısından geride kalıyor ama pratiklik açısından dünyamı değiştirdi. Bagaj düşünmüyorum, yağmur düşünmüyorum, trafik düşünmüyorum, yakıt düşünmüyorum, zincir düşünmüyorum. Hayat kalitem arttı resmen. Tamam büyük touring motosikletlere bakınca içim gidiyor ve geri dönme isteği uyanıyor ama scooter o kadar mantıklı ki kesinlikle üstüne başka tür koyamıyorum kullanım şeklim ve ihtiyacım açısından.
    YZFR25, espresso, artemis99 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lan bana scooter aldiracaksiniz ama ha!

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir naked, bir enduro-touring motosikletten sonra X-Max 300 aldım. Tamam görsel ve güç açısından geride kalıyor ama pratiklik açısından dünyamı değiştirdi. Bagaj düşünmüyorum, yağmur düşünmüyorum, trafik düşünmüyorum, yakıt düşünmüyorum, zincir düşünmüyorum. Hayat kalitem arttı resmen. Tamam büyük touring motosikletlere bakınca içim gidiyor ve geri dönme isteği uyanıyor ama scooter o kadar mantıklı ki kesinlikle üstüne başka tür koyamıyorum kullanım şeklim ve ihtiyacım açısından.
    MT 07 ile girdiğim aralara XMAX ile girebileceğimi sanmıyorum. Pratiklik derken sadece vites değiştirmeyi kastediyorsanız bence buda pratikliğin içine girmeli. Vites olayı da vitesli motosiklet kullanan kişilerin gözünde vitesli araba gibi zulüm değil işin asıl zevkli kısmı diye düşünüyorum. Bence scooter ı vitesliden ayıran avantajları konfor,yağmurda daha az kirlenme,sele altı bagaj bir ihtimal de motosikletine göre değişse de rüzgar.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    aslında böyle bir konu açmaya ne gerek var, boşa diyalog, uzun yıllar hem scooter hem de vitesli kullandım, ikisinden de zevk aldım, önemli olan keyif alacağınız bir araç kullanmak, bu tek tekerli bir bisiklet bile olabilir. Scooter'daki en büyük zevk tabi ki konfor, yüksek cam, korunaklı yapısı, kocaman sele altı, rahat artçı ve sürücü selesi, viteslide ise o harika hızlanma hissi ve güç, tasarımın ön planda olması, motosikletin tüm kontrollerinin kendinizde olması, büyük tekerlerle gerçek viraj keyfi, varyatör titremesinin olmama ihtimali gibi şeyler, yani birinde olanı diğerinde bulmak zor, gidip o iyi bu kötü demek sadece akılsızca bir tartışma oluyor, yani arabada otomatik olunca araba olmuyor mu, bu kadar saçma bir mevzu konu.
    artemis99 bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 07 ile girdiğim aralara XMAX ile girebileceğimi sanmıyorum. Pratiklik derken sadece vites değiştirmeyi kastediyorsanız bence buda pratikliğin içine girmeli. Vites olayı da vitesli motosiklet kullanan kişilerin gözünde vitesli araba gibi zulüm değil işin asıl zevkli kısmı diye düşünüyorum. Bence scooter ı vitesliden ayıran avantajları konfor,yağmurda daha az kirlenme,sele altı bagaj bir ihtimal de motosikletine göre değişse de rüzgar.
    Dostum vites değiştirmek elbette büyük bir dert değil. Fakat ben 240 kiloluk bir motor kullanıyordum. Her gün trafikte 90 km yol yaptığımda eve geldiğimde dayak yemiş gibi oluyordum. MT-7 ile aralardan geçmek elbette XMax'den çok daha kolaydır ama benim motorumun eni 1 metreydi. Aşırı ağır debriyajı nedeniyle de el ağrısı çekiyordum. Ha dersin ki o zaman bir kıvrak bir naked al, onu da ben sevmiyorum. Yoksa vites değiştirmek dediğim pratiklik içinde son sırada bile gelmeyebilir. Ben yaz kış 3-4 günde bir motoru kan ter içinde kaldırıp ellerim donarak zincir temizlerdim. Sadece bundan kurtulmak bile yetti. Bundan sonraki büyük motorumda şaft kesinlikle ilk şartım olacak.

Bu arada ben herhangi bir şeyin taraftarı değilim. Kendim için mantıklı olanı yapmaya çalışıyorum. Ama elbet bir gün bir küheylana döneceğim.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    scooter kullanan erkek sadece cuma namazlarını kılıyordur.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ateisttir, budisttir, gayri müslimdir falan de içini dök ve rahatla, biz ne anlatsak senin derdin bitmez bu konuda herhalde

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürüş rahatlığınıda unutmamak lazım önermiyorum tabii asla ama yeri geldiğinde çok rahat tek ellede scooterı sürebiliyorsun.. beşiktaşdan e5 sapağına kadar kymcholu bir arkadaşın milkshake içe içe sürdüğünü görmüşlüğüm vardır tanımam arkadaşı ..
    Erkan344 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum vites değiştirmek elbette büyük bir dert değil. Fakat ben 240 kiloluk bir motor kullanıyordum. Her gün trafikte 90 km yol yaptığımda eve geldiğimde dayak yemiş gibi oluyordum. MT-7 ile aralardan geçmek elbette XMax'den çok daha kolaydır ama benim motorumun eni 1 metreydi. Aşırı ağır debriyajı nedeniyle de el ağrısı çekiyordum. Ha dersin ki o zaman bir kıvrak bir naked al, onu da ben sevmiyorum. Yoksa vites değiştirmek dediğim pratiklik içinde son sırada bile gelmeyebilir. Ben yaz kış 3-4 günde bir motoru kan ter içinde kaldırıp ellerim donarak zincir temizlerdim. Sadece bundan kurtulmak bile yetti. Bundan sonraki büyük motorumda şaft kesinlikle ilk şartım olacak.

Bu arada ben herhangi bir şeyin taraftarı değilim. Kendim için mantıklı olanı yapmaya çalışıyorum. Ama elbet bir gün bir küheylana döneceğim.
    Her gülün dikeni var misali olay. Demek scooter vitesliden ziyade birde üzerine alacağımız motosikletin de seçimine göre keyfi zevki oluyor. Yani yine orta yol herkesin bineceği kullanacağı motosikletin zevki kullanım şekline ve arayışına göre şekilleniyor

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Herkesin kişisel zevki farklıdır scooter,maxiscooter,naked,supersport,cross,advantu re,crusier,spor touring ve bilmediğim bir çok tarz motor olmasıda bu yüzdendir zaten.Adam gider tiger explorer alır ama işe gidip gelir,bu adama diyemezsinki ulan tur motoruyla işemi gidip gelinir,neden çünkü kendi zevkidir.
    Riptalon bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan bana scooter aldiracaksiniz ama ha!
    Senin daha skuter almadığın kabahat ihtiyar Kaç yaşına gelmişin hala genç işi vitesli motor derdindesin, cık cık cık...

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Arakadaşın scooterdan bir kuyruk acısı var ve geçmemiş hala bu kadar sızlandığına göre sağlam girmiş belli. :D

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin daha skuter almadığın kabahat ihtiyar Kaç yaşına gelmişin hala genç işi vitesli motor derdindesin, cık cık cık...
    dağ bayır gezmeyi seviyorum ben kanka. scooter girmez benim gittiğim yollara. tek gazla 2200 metre zirveye tırmanmışlığım var. anlayamazsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arttırıyorum, cumanın farzını kılıp kaçıyordur.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)