Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Scooterin çok zevksiz bir araç olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Amacına göre değişir bu durum. Motosikletten ne beklediğimize bağlı.

Çevremdekiler sürekli KTM'yi sat diyor mesela. Ama şu an benim beklentilerimi karşılayan tek motosiklet.

Şehiriçinde kullanmak için scooter çok güzel geliyor gözüme. Kardeşimin elektirikli scooter var onu bazen kullanıyorum büyük kolaylık

Motorlu bisiklet aldım. Motosikletten sayılmaz hatta moped bile sayılmaz. 30 cc tork canavarı (!) Bunda KTM'nin havası yok mesela. Bide hor görülme durumu var. Ama umursamıyorum.

Artık şehiriçinde onu kullanıyorum ve hayat bu diyorum. Bi sürü ekipman giymiyorum. Benzin desen yakmıyor zaten. Yavaşta olsa her yere gidiyor. Kucaklayıp her yere koyabiliyorum vs vs. Şöyle bişey.

logaritma, SuleymanE, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Skuter candır kim ne derse desin. Hadi dukeye yükleyin bu kadar eşyayı Merak edenler için aklıma gelenler;
    3 adet yorgan
    Piknik tüpü
    Tencere
    Tava
    Bardaklar
    Çaydanlık
    Çadır
    2 adet mat
    Şişme yatak
    10 lt sırt çantası
    Tripod
    Monopoly
    Şişme yastık
    Viskos yastık
    2 adet çarşaf
    3 adet kamp lambası 360 der ve aydınlatma yapan
    5 adet büyük powerbank
    1 adet büyük kamp lambası 70 cm
    Kamp sandalyesi
    Çay kahve bitki çayları
    3 kg sucuk
    1 adet Mont 2 adet yelek
    Balta
    Kompresör
    Ve aklıma gelmeyen bir kaç eşya daha

logaritma, espresso ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu arkadaşı ilk defa izledim kimdir nedir bilmem tanımam otoritemidir bir laf etti diye tamam böyledir o zaman mı dememiz lazım .. her youtube da izlediğimiz video ya hah tamam bu böyle dedi o zaman kesin böyledir diyicek olsak işimiz var. herkes bir şey diyor youtube da..

Bende scooterı öven manueli gömen 50 tane video paylaşırım şurda ne gerek var .. kime ne ispat edicez herkes herşeyi biliyor görüyor..

en başda cümlesi mantıklı değil.. en baba scooter dedinmi koyarım önüne burgman650 yi altında sürdüğü duke mobilet kalır yanında.. burgman da tiptironik vitesine kadar var yani otomatik değil istersen kendinde vites atabiliyorsun...

Arkadaşın bütün kontroller dediği nedir bütünden kastı nedir yani uzay mekiğimi sürüyor boeing 777 mi kaldırıyor da 50 tane check kontrolümü yapıyor.. altı üstü bir debriyaj manetine basıp vites atıyor.

tam aksine scooterda tüm kontrol sende çünkü fuzuli hammallık bütün gereksiz işleri motor senin için otomatik yapıyor.. sen tamamen yola sürüşüne kanalize konsatire oluyorsun ..

şunuda diyim yarın öbürgün x10 mu satar gene manuel alırım ama şu yazdıklarım gene arkasında olurum scooter büyük rahatlık keşke imkanım el verse şehir içi orta mesafeye güzel bir maksi uzun yolada iyi bir manuel ikilisi yapabilsem..
    espresso ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen scooter niyetine araba kullanıyorum

Zaten arabam da scooter'dan hallice. Aldığı yolcu sayısı da, bagaj hacmi de çok farklı değil
    Valla merak ettim şimdi, benzinin galonunun sudan ucuz olduğu, Silveradoların, F-150 lerin anavatanında ne gibi bir arabaya biniyorsun acaba?

Konusunu sen açtın diye soruyorum, yanlış anlaşılmasın, çok özelse PM de atabilirisin

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Adam bir taş attı 40 akıllı çıkaramadı.

Don't feed the troll.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Don't feed the troll.
    Troll olduğunun farkındayız bizede eğlence lazım dikkat edersen tiiye alıyoruz bizde..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

Don't feed the troll.
    İlüzyon gösterisinde adam yükselirken "kesin ip var" diyen dayılar gibi naptın hocam sen ya

İki lafın belini kırıyoruz şurada az gırgır makara yapak, 2 satır yazı yazalım stres atalım fena mı?

Havalr soğuk, benzin pahalı, tek eğlencemiz forum kaldı şurda...

Gel sende katıl muhabbete, troller de olmasa nasıl geçecek bu kış???

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Don't feed the troll.
    al işte bütün sihiri bozdun mübarek adam.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    scooter: bisikletten motosiklete geçmiş,imam hatipli badem bıyıklı serin su motosikletçisi.motosikleti zevk için değil ulaşım için kullanan aynı zamanda koltuk altında küçük tatlı kızı için bir adette pembe kask taşıyan kılıbık birey itemi,eve giderken bimden yoğurt alır.

maxiscooter: küçük cc scooter sürecinden sonra yine kolay olsun ama bu kez daha hızlı olsun diyenlerden. momodesing olmayan xmaxlarına momo stickeri yapıştırmaları ile bilinirler. cgciler 1 bunlar 2. geniş koltuktan ötürü hep 3 kişi gezerler,ve genelde araya alınan kız en arkadakinin sevgilisidir.

süpersport:baba parası ile alınanı makbuldür. genelde ilk motorları yzf r250 dir bunların. ehliyeti bile 3. girişlerinde anca alırlar.ayrıca çirkinler ise artçı koltuğundan erkek dötü eksik olmaz.

enduro: emekli müdür yardımcısı,cbf ile motora başlamış,ağır abi,galerici tam bir keyifçi,piknikçi itemi.peki nerede mi bu adamlar? çok gezer bu adamlar. çantalarının üzerinde çeşitli ülke bayrakları var ise merak etmeyin o sizi bulur.

caferacer:bekar,sanayi çıkması, meslek lisesi mezunu,işsiz makine mühendisi itemi. hayallerindeki motosikleti tasarlasalarda işler pek umdukları gibi olmaz,mekanik ile ilgili çok sorun yaşarlar. konularını forumda bolca görmek mümkün.

chopper: atanamamış metalci itemi. 70-80 lerde izledikleri amerikan filmleri kanlarına girmiştir ve başlangıçları genelde kanuni seyhanla olur,geneli sakallı ve şişmandır,motosikletlerinin hantallığı kişiliklerini ve fiziksel özelliklerinide yansıtır,+9 nazi kaskları ve güneş gözlükleriyle aramızdalar.
    logaritma ve demirkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Adam gibi adam yöresel den evrensele geçdi .. ilk scooter dı şimdi ne ss i kaldı ne endurosu ne cruiser chopperı ne caferacerı yakışır kardeşime helal devam ..

commuter touringi unutmuşsun.. onlar üzülür bak .. bizi listeye niye almadın diye ..

Birde haşmetten bir türkiye bayiliği franchising almadın dimi eminsin

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter: bisikletten motosiklete geçmiş,imam hatipli badem bıyıklı serin su motosikletçisi.motosikleti zevk için değil ulaşım için kullanan aynı zamanda koltuk altında küçük tatlı kızı için bir adette pembe kask taşıyan kılıbık birey itemi,eve giderken bimden yoğurt alır.

maxiscooter: küçük cc scooter sürecinden sonra yine kolay olsun ama bu kez daha hızlı olsun diyenlerden. momodesing olmayan xmaxlarına momo stickeri yapıştırmaları ile bilinirler. cgciler 1 bunlar 2. geniş koltuktan ötürü hep 3 kişi gezerler,ve genelde araya alınan kız en arkadakinin sevgilisidir.

süpersport:baba parası ile alınanı makbuldür. genelde ilk motorları yzf r250 dir bunların. ehliyeti bile 3. girişlerinde anca alırlar.ayrıca çirkinler ise artçı koltuğundan erkek dötü eksik olmaz.

enduro: emekli müdür yardımcısı,cbf ile motora başlamış,ağır abi,galerici tam bir keyifçi,piknikçi itemi.peki nerede mi bu adamlar? çok gezer bu adamlar. çantalarının üzerinde çeşitli ülke bayrakları var ise merak etmeyin o sizi bulur.

caferacer:bekar,sanayi çıkması, meslek lisesi mezunu,işsiz makine mühendisi itemi. hayallerindeki motosikleti tasarlasalarda işler pek umdukları gibi olmaz,mekanik ile ilgili çok sorun yaşarlar. konularını forumda bolca görmek mümkün.

chopper: atanamamış metalci itemi. 70-80 lerde izledikleri amerikan filmleri kanlarına girmiştir ve başlangıçları genelde kanuni seyhanla olur,geneli sakallı ve şişmandır,motosikletlerinin hantallığı kişiliklerini ve fiziksel özelliklerinide yansıtır,+9 nazi kaskları ve güneş gözlükleriyle aramızdalar.
    Tespitler güzel ama enduronun anlamını bi öğrenmelisin önce.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en başda cümlesi mantıklı değil.. en baba scooter dedinmi koyarım önüne burgman650 yi altında sürdüğü duke mobilet kalır yanında.. burgman da tiptironik vitesine kadar var yani otomatik değil istersen kendinde vites atabiliyorsun...
    Logaritma, YouTube daki arkadaşın demek istediği, sadece kendini net ifade edemediği nokta şu:

Duke 125 te, insan-makina etkileşimi daha fazla. Burgman 650 daha hızlı, daha rahat, daha lüks olabilir, ancak bahsettiğim yönüyle Duke 125 hâlâ Burgman 650'den çok daha üstündür. Ayni şekilde bir Mazda Miata'yi kullanmak, çok daha hızlı ve konforlu olan bir S500'ü kullanmaktan zevklidir.

Zaten genel olarak motor sporlarının verdiği en büyük zevklerden biri insan-makina etkileşimidir. Özellikle bu yönüyle motosiklet arabaya ve skuter'a üstündür. Vücuduna çok daha fazla temas eder. Bir yerini hareket ettirsen hemen tepki verir. Adeta yaşayan bir canlı gibi, sürekli iletişim halindesindir. İki elini, iki ayağını, ayrı ayrı amaçlar için kullanırsın.

Mesela iyi süspansiyon, yolu en iyi tutan, iyi fren ise en iyi duran değildir aslında. Bu sadece denklemin bir parçası. İyi süspansiyon ve fren, lastikle yol arasında ne olup bittiğini size en iyi aktarandır. Bu sayede limitleri rahat ve güvenle zorlayabilirsiniz. Sadece daha hızlı değil, daha rahat, güvenli ve en önemlisi zevkli kullanırsınız. Ölü gibi pasif değil, canlı ve aktif kullanırsınız.

Siz aşırı derecede pratik yönden yaklaşıyorsunuz meseleye. Motosiklet çoğu tutkulu insan için bu demek değil. Motosikletin değeri hayatına sunduğu kolaylıktan ziyade kattığı zevk. Bu iki şey birbirinden bağımsız değil tabii ki. Bir araç hem zevkli hem de pratik olabilir. Ancak dizayn olarak biri diğerinden önde olmak zorunda. Skuter'in ağırlığı bir yönde, motosikletin ağırlığı diğer yönde. Hepimiz ihtiyaçlarımız dahilinde bu ikisini dengeleyip bir araca karar kılıyoruz.
    logaritma ve Ekarademir bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    scooter da lastik küçük bana hiç güvenli gelmiyor. ön süspansiyonlar yarım. yatma açısı az.
    motor bacaklarının arasında kayar mayar bir şekilde vücudunla tutarsın. scooterda sanki taburede oturuyorsun düşmesi bile sakıncalı.

büyük bagaj otomatik vites güzeel. ama araba var rahat isteyince ona biniyorum zaten.

Motosikleti
    NC750X
    Konu başlığına ithafen,

Bundan bize ne olması, bundan kime ne olması..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen bana da denk geliyor, scooter'a biniyorum ve şöyle bir his oluşuyor bende:

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen bana da denk geliyor, scooter'a biniyorum ve şöyle bir his oluşuyor bende:

https://i.hizliresim.com/7akPPL.jpg
    Ahanda bu da vitesli motor o zaman

espresso bunu beğendi.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahanda bu da vitesli motor o zaman

Hacıeli, resmi dijital olarak tarif mi ettin bize, n'aptın? :D Onun dışında ne uçmuş lan konu. Ben de karşılık olarak "Ekşi Sözlük'ün Motosiklet.net forumuna taşınması" diye başlık açayım, hep beraber eğlenelim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Düzelttim yahu, ne ara hemen alıntı yaptın ki.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzelttim yahu, ne ara hemen alıntı yaptın ki.
    Sayfaya girdiğimde o haldeydi, destursuz geldiğim için olacak. Lakin görüntü eğlenceliymiş, görsel halini gördüğüme sevindim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sağdan geçme kapı çarpar,bu soğukta vitesli motora binme,rüzgar çarpar.
    İmza,Scooter
    freewill ve demirkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)