Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İsveç' te Motosiklet Kiralamak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Umarım başlığı doğru yere açtım. Mayıs ayında bir haftalık bir İsveç seyahatim var. Aslında süre sınırı yok. Eğer başlıktan da anlaşılacağı üzere kafama uyan bir motosiklet kiralayabilirsem üç dört haftalık bir İskandinavya turu yapabilirim. Bu bağlamda İskandinav yarımadasında özellikle İsveç' te motosiklet kirayalan, bu deneyimi yaşamış birileri varmı_? Prosedürleri olurları olmazları nelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Memleket bu kadar soğukken orasını düşünemiyorum.İtalya'ya gittiler geçenlerde bi kaç tanıdık 1200gs kiralayıp gezmişler bayağı.isveçte varmı o traz yerler bilmiyorum.
    y.selimbatu bunu beğendi.

ARAL70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanla ilgili bir sıkıntınız yoksa Almanya Hamburg'tan kiralayıp, feribotla veya karadan Danimarka,İsveç yapabilirsiniz. Norveç, İsveç ve Danimarka pahalı ülkelerdir, kiralamalar da aynı şeklide...
    y.selimbatu bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kapağı, hele ki yerel seçimlerden sonra, yurtdışına atma şansınız olmuş olacak, dediğinize göre, mayıs ayında...

2-3 haftayı nasıl motosiklet üzerinde gezerim diye düşünmek yerine "oralarda nasıl kalırım" diye düşünmenizi tavsiye etmek isterim...

Öyle veya böyle bir şekilde motosiklet üzerinde veya yayan vs oralarda 2-3 hafta güzelce gezip dolaştıktan sonra, sayılı gün çabuk geçer,oraları bırakıp "seçim sonrası 2019'un buralarına" dönmek biraz zor gelecektir

Gitmişken, artık hangi 40 yıllık antlaşmanın hangi maddesine göre neyim falan bir şahıs şirketi falan kurma hakkından yararlanıp orada kalma ihtimalinizi artırabilirsiniz, onlara bakmanızı öneririm. (İngiltere için varmış böyle bir madde sanırım...)

Ha, dönüp gelmek isterseniz de, bekleriz tabii... Hepiniz gitceniz de biz burada kendimiz mi uğraşacağız buradaki konularla

Not: Şahsınız adına üstünüze alınmayınız; İsveç'e tatil için de olsa gitme ihtimalinizi okuyunca, sanırım pek çok kişinin duygularına tercüman oldum, genel olarak, ki özeti şöyle verilebilir aslında: Oraya bi kapağı atsak, yayan yürüsek bile olur ... (2 aya kalmaz bir volvo çekeriz nasılsa, sıradan bir eleman maaşıyla)...

Güvenli sürüşler yine de, ve iyi eğlenceler. Yalnız havalimanında İstanbul uçağı için beklerken, vaktinde dediler idi demeyin, gelmişken bir yolunu bulup kalmayı
    Osm@n ve y.selimbatu bunu beğendiler.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapağı, hele ki yerel seçimlerden sonra, yurtdışına atma şansınız olmuş olacak, dediğinize göre, mayıs ayında...

2-3 haftayı nasıl motosiklet üzerinde gezerim diye düşünmek yerine "oralarda nasıl kalırım" diye düşünmenizi tavsiye etmek isterim...

Öyle veya böyle bir şekilde motosiklet üzerinde veya yayan vs oralarda 2-3 hafta güzelce gezip dolaştıktan sonra, sayılı gün çabuk geçer,oraları bırakıp "seçim sonrası 2019'un buralarına" dönmek biraz zor gelecektir

Gitmişken, artık hangi 40 yıllık antlaşmanın hangi maddesine göre neyim falan bir şahıs şirketi falan kurma hakkından yararlanıp orada kalma ihtimalinizi artırabilirsiniz, onlara bakmanızı öneririm. (İngiltere için varmış böyle bir madde sanırım...)

Ha, dönüp gelmek isterseniz de, bekleriz tabii... Hepiniz gitceniz de biz burada kendimiz mi uğraşacağız buradaki konularla

Not: Şahsınız adına üstünüze alınmayınız; İsveç'e tatil için de olsa gitme ihtimalinizi okuyunca, sanırım pek çok kişinin duygularına tercüman oldum, genel olarak, ki özeti şöyle verilebilir aslında: Oraya bi kapağı atsak, yayan yürüsek bile olur ... (2 aya kalmaz bir volvo çekeriz nasılsa, sıradan bir eleman maaşıyla)...

Güvenli sürüşler yine de, ve iyi eğlenceler. Yalnız havalimanında İstanbul uçağı için beklerken, vaktinde dediler idi demeyin, gelmişken bir yolunu bulup kalmayı
    Samimi düşüncelerin için teşekkür ederim. Bu dediklerin evli iki çocuk babası biri için biraz zor. Daha önce olsa belki düşünebilirdim ) Diğer taraftan ben İskandinav ülkelerinin uzun süreli yaşam için uygun yerler olmadığını düşünüyorum . Daha somut örneklemek gerekirse Pazar saat 16.00 dan sonra açık hiçbir dükkan mağaza vs bulamadığın, dışarda kimsenin olmadığı bir ortam düşün )
    Neyse hazır Hondanın zam başlığı da açılmışken bu ülkede motosiklet almaktansa yurt dışı turları kiralık motosikletlerle yapmak daha iyi bir alternatif bundan eminim. Almanya İtalya gibi ülkelerde daha ucuz olduğu olayı doğru ancak bileti felan hep Stockholm' e göre aldım. Süreci paylaşırım başlığı unutmassam. Bu ara prosedür vs hakkında önerilere açığım hala.
    "Olur öyle..."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)