Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GEL GELELİM KASKO GÜZEL Mİ YOKSA DOLANDIRICAKLAR MI ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Arkadaşlar motoru aldık sigorta plaka ruhsat ehliyet tamam gel gelelim şimdi Kasko sorunsalına birkaç yerden fiyat aldım ama firma kötüleme isim karalama ve reklam olmaması adına fiyat ve isim vermiyorum yaptırdıktan sonra tüm detayları paylaşırım sizinle.

Şimdi bu kaskodaki teminatlar şu yönde.

buraya kadar çok güzel. kasko teklifini okumaya devam ettiğimde burada dahil olanları söylemiş sonra diyor ki

POLİÇE TEMİNATLARINA İLİŞKİN ÖZEL HÜKÜMLER :
    * Sadece Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları A.1.d,e maddeleri (yanma ve çalınma) poliçe
    kapsamındadır.
    A.1.a,b,c maddesinde belirtilen hasarlar ( ÇARPMA, ÇARPIŞMA, DEVRİLME,
    DÜŞME, YUVARLANMA, ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN YAPTIKLARI HAREKETLER, İLGİLİ FİİL EHLİYETİNE
    SAHİP OLMAYAN KİŞİLERİN YOL AÇACAĞI ZARARLAR) ve kısmi çalınmalar poliçe teminat kapsamı
    dışındadır.

Şimdi siz güzel abilerime soru. Bu kasko yukarıdaki teminatları hiçe sayıp sadece Yanma ve çalınma içinmi ? Eğer öyleyse bile Kısmi çalınma ne demektir. Ucu çok açık internette bilgi bulamadım ? Boşu boşuna para vermeyelim ödeme yapmayacaksa :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Fiyat versen sana sorunun cevabını verebilirdik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Ayrıca motorun marka modelide belli değil. Ben sarı bir motor sahibiyim acaba nasıldır gibi soru olmuş

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şimdi poliçeyi bende inceledim. Aynı şey yazıyor poliçede.

Poliçe DAR KASKO diye geçiyor. DAR KASKO deyince bir kaç madde dahil olmuyormuş ama hangilerinin dahil olmadığına poliçe içinden
    bakmak gerekiyor.

Sonuç olarak hırsızlık ve yanmayı (halk ve terör hareketleri, deprem sonucu olanlar dahil) kapsıyor.

Kısmi çalınma diye kastettikleri, motorun komple değil üzerinden bazı parçalarının çalınması.
    Örneğin motor duruyor ama sele çalınmış gibi ...

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi poliçeyi bende inceledim. Aynı şey yazıyor poliçede.

Poliçe DAR KASKO diye geçiyor. DAR KASKO deyince bir kaç madde dahil olmuyormuş ama hangilerinin dahil olmadığına poliçe içinden
    bakmak gerekiyor.

Sonuç olarak hırsızlık ve yanmayı (halk ve terör hareketleri, deprem sonucu olanlar dahil) kapsıyor.

Kısmi çalınma diye kastettikleri, motorun komple değil üzerinden bazı parçalarının çalınması.
    Örneğin motor duruyor ama sele çalınmış gibi ...
    Ufukbey Yarın sigorta şirketine soracağım konuyu dediğiniz gibidir umarım

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben yarın bir de Mete'ye arattırayım
    Mahalle arkadaşından kafasına vura vura bilgileri alır

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Nur sigortadan motokasko fiyatı alıp poliçeleri karşılaştırın. Ben 1700liraya yaptırdım. Anahtar üzerinde unutulup çalınma dahil her teminat var. Kısmı çalınmayla ilgili madde hatırlamıyorum.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Poliçeye göre değişir, yıllardır tam kapsamlı kaskolar da dahil madde madde incelemeden imza atmıyorum. Çalınmalarda vs kasko bedelinin %100 ü ödenmesinden, ek ücret ile rayiç değerini dahil yükseltebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)