Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Benzın fıyatları. Tecrube zamanı geçmiş cc atlarken bütçe sorucam artık :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    alt viteslerde kullanan herkes motora yaktırır açık ve net.. ben alt viteslerde kullanırım işin keyfide ordadır... o yüzden benim kullandığım motorlar her zaman çevremde aynı motrou kullananlara oranla 1 litre 1.5 litre fazla olmuşdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Motosikletin ve aracın yakıtı kazançla alakalıdır.
    2006 de Mondial 151 rs aldım
    2007 de Honda cbf 150
    2009 da Honda cbf 250
    2010 da Yamaha fz6 fazer
    2012 de Honda cbf 150 maddiyattan dolayı
    2015 de Yamaha fazer 8 i satıp
    2 ay sonra Fz6 fazer aldım.
    2 sene önce yanına 2006 ybr 125 almıştım, eski diye sattım.
    Bu sene de 2013 ybr 125 esd aldım oda güçsüz diye satıp 2014 model cbf 150 aldım# allah herkezin gönlüne göre bol kazanç versin.

Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alt viteslerde kullanan herkes motora yaktırır açık ve net.. ben alt viteslerde kullanırım işin keyfide ordadır... o yüzden benim kullandığım motorlar her zaman çevremde aynı motrou kullananlara oranla 1 litre 1.5 litre fazla olmuşdur.
    MT-7 ve Tracer 700 gibi kuvvetli motor freni olan yüksek torklu ve hayli yumuşak amortisörlü aletlerde o kadar keyifli olmuyor bence (elini gazdan çek yığıl, gaza asıl şahlan vs vs lunapark gibi), ama bunlar hep zevkler ve renkler konusu; herkesinki şahsına münhasır.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    motosiklet bir hobi aracı o yüzden ne yakmış ne etmiş fazla takılmamak lazım ama ülkemizde ki akaryakıt fiyatları malum. benzin 1.5-2tl olsa ve motorlar 10 litrede yaksa kimse bu durumdan şikayet etmez ama 6-7 lira arası olunca büyük problem. daha birkaç hafta önce 7 liraydı şuan 6.24 filan bakalım ne zaman eski fiyatını tekrar bulacak.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Senin r25 te fazla yakmiyomu @uzay gemisi

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Ortalama motorlarımın yakıtlarını yazayım siz çıkarım yaparsınız
    -Duke 390 3.1 Litre
    -Monster 696 6 litre
    -z800 6.5 litre
    -mt09 6 litre
    -M1200S namussuz kaç yakıyor ogrenemedım ortalama 1km 1 lira ile geziyoruz Ama yol bilgisayarı 6.7 gösteriyor yalan inanmıyorum

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı MaryJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin r25 te fazla yakmiyomu @uzay gemisi
    6. viteste 7-9 bin devir arası sabit gidince 4 litrenin altına düşüyor ama torku ve gücünü verdiği 12bin devir ve üstüne her viteste çıkarsan göstergede 5.3, 5.4, 5.5 filan gözüküyor.

sakin kullanımda baya az yakıyor özellikle şehir içinde. şehir içinde tam depo ile 330km filan yol yapıyorum 10 günü çıkarıyor. uzun yolda uzamak istediğinde motoru yürütmek için sürekli 13-14 bin devri görmek zorunda kalıyorsun. 250cc için 5 litreler çok saçma rakamlar ama motosikletin sürüş zevki 14 bin devir çeviren motorunda yatıyor. ss yavrusu olarak görüyorum bana o hissiyatı verdiği için çokta ses etmiyorum. bu motoru alacağıma ikinci el yeni model gsxr750-600 filan alabilirdim ama onlarla da gazlayınca 9-10 litreleri rahatlıkla görüyorsun. alt devirlerde birde açık egzoz oluyor motor hiç yürümüyor. zaten iş sadece benzinle bitmiyor. bakımıydı vesayresiydi büyük cc motosiklet her türlü dert tasa. büyük cc ss alıpta az yaktırmak için alt devirlerde gezip motorada işkence etmeye gerek yok. ülkemizde maalesef bu iş tamamen zengin hobisine döndü.

geçen gün arkadaşımın mt09 unu kullandım oda aklımı çeliyor felaket makine ama dediğim gibi hacim yükselince bakımıydı yakıtıydı vergisiydi yürütme maliyetleri birden 3-4 katına çıkıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ne hobisi yahu? Günlük ihtiyacımızı görüyor, herhangi bir spor motosiklet hobi ama katılırım. Bunları günlük kullanmak tasarım amacını zorlamak olur, (bacaklar sırt kollar bilekler boyun full kramp) çıkar piste orada kullan yeri orası onların.

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorsiklet dünya genelinde tamamen ulaşım ekonomi için kullanılan bir vasıta esasen. asya pazarında taşıma ticaret motorsiklet üstünden dönüyor motorsiklet derken motorsiklet ve onun yan varyasyonları hindistandaki motordan bozma taksi tuktuk lar gibi misal ..

motorsiklet pazarının keyfi kısmı avrupa ve amerikada var yüksek oranda oda olsa olsa tam olmaz.. amerikadada motorsikletin ticarette büyük payı var paket servislerinde şehir içi kargo da.. avrupadada bireysel taşımada .. ama genede genel olarak keyif kısmı maddi gelir seviyesi yüksek avrupa ve amerika pazarında esasen bakdınızmıda avrupa ve amerika pazarında satılan motorsiklet sayısı dünya genelindeki rakama vurursak çok azdır.

aşağıdaki resim 2018 dünyada motorsiklet satış rakamlarını gösteriyor coğrafi lokasyonlara göre..

şu an dünyayı döndürende bu yüksek hacim motorlar değil cublar, ufak hacim scooterlar ve ufak hacim commuterler.. yüksek hacimin bile normalde dünya pazarında sayısı çok az.. bu tamamen benim tahminim ama yılda dünya genelindeki satış oranlarında %5 yada %10 u geçmez..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)