Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sele Yüksekliğini Azaltmak ? 2 Ayağın yere parmak ucunda değmesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Arkadaşlar Selam yine ben 173 boyum olmasına rağmen aldığım naked motorun selesi bana biraz yüksek geldi. Aracın üstündeyken 2 ayağımın parmak uçları değiyor sadece. Eğer kendimi biraz kasarsam 1 ayağım tam 1 ayağımın da yarısı yere değiyor.Artçı varken 2 ayağımda neredeyse tam basıyor Kilom 80. Acaba amasorlerin yumuşatılması ya da sertleştirilmesi ile sele yüksekliğini 2cm azaltabilirmiyim ya da amasörler zamanla biraz yumuşayıp üstüne oturduğumda 2cm çöker mi. Açıkçası motoru rahatlıkla çevirebiliyorum üstündeyken. ama sürüş esnasında acemiliğimden dolayı güven vermiyor bana bu arada motoru tek ayakla rahatlıkla Kalçamı kaydırmadan ve motoru çok fazla sağa sola yatırmadan dengede tutabiliyorum.
    Şimdi
    1-2 parmak ucunun yere basması yeterli midir ?
    2-Amasörleri sıkarak ya da gevşeterek sele yüksekliği azaltılabilir mi bana 2-3 santim yeter sanırsam.
    3-sadece 2 parmak ucunun seleye basması sorun teşkil ediyor mu
    Tecrübeli abilerim bu konuda da beni aydınlatırsanız sevinirim.

Eski konulara göz attım ama işime yarayan bir bilgi bulamadım.

MOTOR MARKA MODEL BİLGİ
    RKS RN 180
    Uzunluk: 1875 mm.

Genişlik: 750 mm.

Yükseklik: 1020 mm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    rn180 zaten ufak bir motor boyun da yeterli uzunlukta, tek ayağının parmak ucuyla bile dengede tuttuğun sürece problem olmaz. Yeni kullanmaya başladıysan kendine biraz zaman ver araçların arasından geçerken fazla akrobatik hareketlerden kaçınırsın olur biter :D

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rn180 zaten ufak bir motor boyun da yeterli uzunlukta, tek ayağının parmak ucuyla bile dengede tuttuğun sürece problem olmaz. Yeni kullanmaya başladıysan kendine biraz zaman ver araçların arasından geçerken fazla akrobatik hareketlerden kaçınırsın olur biter :D
    Bacak boyumda kısa değil bende motora binince şok geçirdim internetten almanın sonuçları bunlar ama orta amasörü ayarlayarak 2cm falan yere yakınlaştırabilirsem çok güzel olucak :D

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Arka amortisörün ayarını yumşatabilirsiniz. Bu size bir kaç cm sağlar.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Acemi iken iki ayağınında tabanı yere değsin istiyorsun.Ama aslında buna gerek yok.Eğitimde de söyledikleri gibi ideal duruş sol ayağın tam yerde sağ ayağın arka frende olacak.Bu şekilde kullanmayı dene.Benimde boyum 1.73 kilom 74 Benelli TRK 502 aldım.Acemiyken Xmax almaya cesaret edememiştim ayağım yere değmiyor diye
    ]-[@LuI{ ve liquem bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi iken iki ayağınında tabanı yere değsin istiyorsun.Ama aslında buna gerek yok.Eğitimde de söyledikleri gibi ideal duruş sol ayağın tam yerde sağ ayağın arka frende olacak.Bu şekilde kullanmayı dene.
    Arkadaş doğru cevabı vermiş. gerekeni söylemiş.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Aklıma birden bu geldi

Aslında otomobildekiler gülüyor ancak motosiklet sürücüsünün Azmi, Becerisi, Cesareti, Kendine Güveni ve dahası... takdir edilesi.
    SlimShady1 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Birkaç santim kazanmak için arka amartisoru yumuşatırsanız bu sefer motosikletin dinamiğini bozarsınız. virajlarda güvensizlik ve gezme yapabilir. amartisor ayarı kilonuza göre ayarlanir ayağınızın yere basıp basmamasına göre değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma birden bu geldi

https://www.youtube.com/watch?v=YId9Pr_RlIo

Aslında otomobildekiler gülüyor ancak motosiklet sürücüsünün Azmi, Becerisi, Cesareti, Kendine Güveni ve dahası... takdir edilesi.
    Gerçekten örnek alınası bir özgüven. Etkileyici

Motosikleti
    MT 25
    Zannediyorumki benim orta amortisörün ayarlanma fonksiyonu yok galibaya yumuşayıp çökene kadar bekleyecegim masraf için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)