Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sorun Bende mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Herkese Merhaba,

XMAX 300 ile geçirdiğim saçma sapan kaza sonrası motoru kazalı haliyle sattım.

Bu sefer ehliyetimi aldıktan sonra yine bir XMAX veya benzeri bir scooter alırım diye planlıyordum. Burada ki amaç öyle vites debriyaj fren falan uğraşmamak.

Fakat ehliyet kursunda vitesli MT-07 kullanınca motor buymuş dedim ve bu cc de ki bir makine ile ben kesin ölürüm dedim. Bir baktım kendimi 250 cc racinglere, yok cafe racerlara yok KTM DUKE lere falan bakarken gördüm. Bayağı favorilere ekledim bakıyorum devamlı.

Ben arabada da aslında otomatik vitesli sevmem. Manuel daha çok hoşuma gider ama motor da bu böyle olacağı aklıma bile gelmezdi.

Hep büyük vitesli motorlardan küçük scooterlara geçenleri okudum. Mantıklı olan scooter dedim. XMAX 300 aldım. Kaza yaptım motor pert :(

KuralZ diye bir üstad vardı bana hep R250 al diyip durdu ben dinlemedim adamı zamanında. Şimdi onlara bakıyorum.

Altında güçlü bir makine varsa cidden motora bindiğini anlıyor(muş)sun.

Scooter çok rahat ama motor dediğin bence vitesli olur be. Siz ne dersiniz?
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    1 kaza, 1 pert sonrasında motor gibi motor yerine bisiklet gibi motor bakardım ben olsam.
    Ybr olur, ABS'li 150'lik bir şeyler olur. 250-300'lük motor hayalini bir sonraki bahara bırakırdım.
    pnongrata bunu beğendi.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    R250 hayır sorun bizde
    CagrioneTR bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben küçükken bisikletle arkadaşımı önüme almıştım. Arkadaşım ayağını ön janta soktu ve takla attık. Hızımız bir bisiklete göre çook çooook hızlıydı. Çünkü yokuş aşağıya siteden iniyorduk. Velhasıl kelam iyileşmem 2 ayı aldı. Hemen yaz geldiğinde bir bisikletim daha oldu çok şükür. Kaza yaptım diye bisikletten korksaydım motor sevdam olmazdı. Benim ev iş arası mesafe biraz fazla 55 km git 55 km gel tem otoyolu olduğundan. 150 lik bir motor beni zorlar o yüzden minimum 250 lik bakıyorum. Bu arada yamaha R3 çıkarmış çoook iyi değilmi yaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kaza, 1 pert sonrasında motor gibi motor yerine bisiklet gibi motor bakardım ben olsam.
    Ybr olur, ABS'li 150'lik bir şeyler olur. 250-300'lük motor hayalini bir sonraki bahara bırakırdım.
    bu arada bir kaza bir pert değil. İkisi de aynı kaza yani ilk kazamı yaptım ve pert ettim motoru.
    pea bunu beğendi.

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    Ben de arabada vitesliden vazgeçmem diyordum. Hatta eşim otomatik kullanabiliyor diye daha önce bir otomatik araba almıştık. Sonra sattık hiç ısınamamıştım. ZN125 de malum otomatik. Motorda da vites hammallık diye düşünüyordum. Daha sonra Önce güzel bir otomatik vites araba aldık (Hanıma mağlup oldum ) Ama yeni model olduğu için sanki ısındım Motor konusunda da ehliyeti vitesli motorda aldıktan sonra fikrim değişti. Şimdi ben de CBR 250 arıyorum. Vitesli candır diyorum.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Önce eğitim diyorum

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Skutır kullanınca ben de gram keyif alamıyorum. Büyük tekerlekli motosikletlere göre çok hissiz ve hantal geliyor.
    Motosiklete binilecekse bence de o ayran dökülecek
    YasinC bunu beğendi.

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scoter farklı bir kulvar bence rahat ve daha pratik.. Ama iş motor kullanmaksa vites de olacak, sağlam virajada yatacak, açtığın zaman güçde gelecek.. Bu tabi benim fikrim. Para çok olsa kenara bi xmax atardım, arada onlada sağ sola giderdim.

Her motorcu motorun üstünde iken bana bir şey olmaz hissiyatındadır.Kaza olunca artık daha dikkatli kullanma moduna girer.Bu kaza size nazar boncuğu olsun.İnanki artık daha iyi bir sürücü olacaksın.Ama kendine ne kadar güvensende trafikteki başıboş dolaşan magandalarıda kollamayı ihmal etme.Unutmaki en iyi sürücü karşıdan gelen en acemi sürücü kadar ustadır.Kendini kolla...
    sdt bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla kendim özgüven konusunda gayet tavan yapmış biriyim. Anladım ki bu özgüven cana mal olur. Motorda fazla özgüven= Kimdi ki o Allah Rahmet Eylesin. Yaptığım kazayı arabada hiç yapmadığım ve çok dikkat ettiğim bir şey yüzünden yaptım. Kamyonun arkasından yola bakmadan önümü görmeden yola çıktım araçla karşı karşıya kaldım. Kaza anında çok korktum. Bin tane senaryo geçti gözümün önünden. Allah'ın sevdiği kuluyum ki buradayım hala. Siz siz olun biraz özgüveninizi eksik tutun.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    PCX'imi satıp Pulsar'a bindiğim de motosiklet kullanmanın zevkini alıyorum sanmıştım. Pulsar'dan MT25'e geçtiğimde Pulsar'ın o kadar da abarttığım kadar iyi olmadığımı anladım. MT25'den MT07'e geçince ilk söylediğim bu motor bana fazla demek oldu. Yani evet scooter her açıdan iyi gibi gözükse de keyif almak istiyorsan vitesli kullanacaksın bence. Bana hem daha güvenilir hem daha keyifli hemde daha motosiklet gibi geliyor. Şahsi fikrim bi tane abs'li motosiklet alman ve keyfini çıkarman.

Motosikleti
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX'imi satıp Pulsar'a bindiğim de motosiklet kullanmanın zevkini alıyorum sanmıştım. Pulsar'dan MT25'e geçtiğimde Pulsar'ın o kadar da abarttığım kadar iyi olmadığımı anladım. MT25'den MT07'e geçince ilk söylediğim bu motor bana fazla demek oldu. Yani evet scooter her açıdan iyi gibi gözükse de keyif almak istiyorsan vitesli kullanacaksın bence. Bana hem daha güvenilir hem daha keyifli hemde daha motosiklet gibi geliyor. Şahsi fikrim bi tane abs'li motosiklet alman ve keyfini çıkarman.
    KTM DUKE 200 veya 250 abslere bakıyorum alınabilir gibi duruyor. ABS nin kesinlikle olması gerektiği düşüncesindeyim bende.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM DUKE 200 veya 250 abslere bakıyorum alınabilir gibi duruyor. ABS nin kesinlikle olması gerektiği düşüncesindeyim bende.
    Hiç ABS'li motora binmedim teknik olarak bilgi olarak farkı hiç ayırt edemem. Ama bu kadar kişi ABS diyorsa bi doğruluğu vardır herhalde.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bildiğim anladığım kısımlara cevap veriyim.

En başda yüksek hacim motordan inip düşük hacime geçenler genel anlamda egolarını nefislerini her şekil doyurmuş insanlardır yada hiç olmıyan insanlardır.. yazım şeklinden çok genç olduğunu düşünüyorum bende şu anda piaggio x10 var 850c.c lik tdm den inip buna bindim yarın 150cc lik motorada binerim 900cc lik motorada binerim.. ayırt etmem.. bir noktadan sonra motora bakış açın değişicek..

ikinci olarakda ne istiyorsan onu al kendine dur demene gerek yok içinden ne geçiyorsa onu al süremem düşerim diye bir şey yok.. hep diyorum bu meretin üstüne binipde düşmem düşmiycem diyen insan dünyanın en saf insanıdır. motorun fıtratında düşme olasılığı her zaman var her daim var..

dünyanın en kral pilotu ol en iyi ustalardan eğitim al ,altında en kral motor olsun, üstünde en kral koruma ekipmanları olsun, bir abim doğanı şahiniyle canısı dinleye dinleye gelsin sana arkadan vursun bitti geçmiş olsun.. yada ülkemizin avrupayı kıskandırıcak kallitede yollarında tekerin kuma mıcıra yada çok derin bir asfalt kırığına, açılmış ve kapanmamış bir kablo boru çukuruna tarzı şeylere maruz kalıp düşebilirsin.. düşmek bu selenin üstüne bindiğin an arka cebindeki bir riskdir ..

bazıları niye düşiyim neden düşiyim diyor ..bir abimizin hikayesi vardır arkadaşıyla yolda gidiyor arkadaşında full özgüven niye düşiyim ben eğitimimi aldım on numara sürüyorum ben düşmem falan gibi bir muhabbet dönüyor.. ışıklarda kırmızıda duruyorlar bu abim motordan iniyor yanındaki arkadaşının motoruna bir tekme atıyor adam motorla yere beraber düşüyor bu abim de bak düşdün işte diyor .. Aslında anlayana çok güzel bir mesaj..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Benelli BN251 ABS almayı düşünebilirsiniz. Akşam pazarı, 2018 model sıfırını 14.500 TL'ye bırakan bayi var , malum sitede; hala kaldıysa... Diğer bayiler her nasılsa 19 bin fiyat çekiyor ...

150'likten 250'liğe yeni geçen biri olarak, bambaşka bir dünya 250'lik ...

Gerçi hala şehir içi emektar CR1'i kullanıyorum ara ara ... Hakkını yemeyeyim; şehir içi oldukça pratik, daha kıvrak hatta...Pakete verecektik veremedik

Uzun yolda, yani çevre yolunda, yani TEM'de falan, 150'likle risk olursunuz ... Asgari 250'lik doğru bir tercih gibi duruyor...

Güvenli sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli BN251 ABS almayı düşünebilirsiniz. Akşam pazarı, 2018 model sıfırını 14.500 TL'ye bırakan bayi var , malum sitede; hala kaldıysa... Diğer bayiler her nasılsa 19 bin fiyat çekiyor ...

150'likten 250'liğe yeni geçen biri olarak, bambaşka bir dünya 250'lik ...

Gerçi hala şehir içi emektar CR1'i kullanıyorum ara ara ... Hakkını yemeyeyim; şehir içi oldukça pratik, daha kıvrak hatta...Pakete verecektik veremedik

Uzun yolda, yani çevre yolunda, yani TEM'de falan, 150'likle risk olursunuz ... Asgari 250'lik doğru bir tercih gibi duruyor...

Güvenli sürüşler.
    14.500 e halen ilan var bu arkadaş dolandırıcı falan olmasın bir yer 17 18 e satarken bu nasıl 14.500 e satıyor anlamadım.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Stokları boşaltıyorlardır.

İstanbul'daki ünlü bir bayi de 15000'e bırakıyor. Git gel benzin parasıyla aynıya gelir zaten, 500 fazla da versen...

Gidip, görüp öyle almak en doğrusu, mail order, havale falan yerine...

Motosikleti
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stokları boşaltıyorlardır.

İstanbul'daki ünlü bir bayi de 15000'e bırakıyor. Git gel benzin parasıyla aynıya gelir zaten, 500 fazla da versen...

Gidip, görüp öyle almak en doğrusu, mail order, havale falan yerine...
    Benim iş yeri Kocaeli'nde. Her gün Şişli Kocaeli yapıyorum zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler