Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öğrenci işi ucuz elektrikli bisiklet veya 50 cc motor tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık her gün spor için 5 km yol yapıyorum yürüyerek (otobüs minibüs yok). Ve çoğu zaman bu yolu yürümek benim için büyük eziyet ve motivasyon kaybı oluyor. Bisiklet denemek istedim fakat yaklaşık 1 km yokuş tırmanmam gerek ve bisiklet bunun için yeterli kalmayabilir. Bende düşük maaliyetli mümkünse en ucuz olacak sekilde işimi göremesi bakımından elektrikli bisiklet veya 50 cc lik motosiklet arıyorum ama hangi markanın hangi modelini almalıım kararsızım ve yokuş cıkacagım için de acaba yokuşu tırmanır mı korkusu içerisindeyim. Eğer marka model tavsiyesi olan varsa yoruma belirtebilir. (2. el almayı planlıyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Yuki Gusto 50 Oneririm

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    elektrikli bisikletin akü ömrü sıkıntı yokuşta yarı yolda bırakır seni
    50cc lik motorların da vergiden sigortadan muaf olması B ehliyet ile kullanılmasından dolayı en az 3-3.5bin tl den başlıyor fiyatları

ikisinden de uzak durmanı tavsiye ederim

çünkü bir süre sonra ikisi de memnun etmeyecek

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Rx-9, kuba Dragon 50, Rmg MotoGusto Velocity. Arastir begen Al kardesim. Emin ol cok rahat edeceksin
    Senin durumuna benzer durumundaydim, aldim vallahi böyle bı rahatlık yok. Yolun açık olsun şimdiden

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motolux Rossi 50 kesinlikle.
    Haojue Lindy 125'tir kendisi. Ülkemize böyle geldi. Bazı ülkelerde Suzuki Lindy 125 olarak satılmakta, kalite olarak anlamışsınızdır.
    Ruhsatta 50cc, orjinalde 108cc. King 139 versiyonunu alırsanız o 125cc. Sigorta yaptırmama durumu olduğu için, küçük şehirde tek tercihim olurdu.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Küba rx9 veya dragon 50 diyorum. Hem fiyat olarak uygun hemde bunlar vitesli olduğu için kullanım açısından sana ayrı bir keyif verecek. Görüntü açısından da dikkat çekicidir. Sıradan 50 lik bi scooter alacağına bence böyle birşey düşünebilirsin 👌

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı walleq123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık her gün spor için 5 km yol yapıyorum yürüyerek (otobüs minibüs yok). Ve çoğu zaman bu yolu yürümek benim için büyük eziyet ve motivasyon kaybı oluyor. Bisiklet denemek istedim fakat yaklaşık 1 km yokuş tırmanmam gerek ve bisiklet bunun için yeterli kalmayabilir. Bende düşük maaliyetli mümkünse en ucuz olacak sekilde işimi göremesi bakımından elektrikli bisiklet veya 50 cc lik motosiklet arıyorum ama hangi markanın hangi modelini almalıım kararsızım ve yokuş cıkacagım için de acaba yokuşu tırmanır mı korkusu içerisindeyim. Eğer marka model tavsiyesi olan varsa yoruma belirtebilir. (2. el almayı planlıyorum)
    Anlamadığım konu; Yolu spor için yürüyerek yapıyor oluşunuz ve bundan hoşlanmayıp motosiklet kullanmak için tavsiye istemenizdir! Önerim, başka bir spor dalına geçin, mesela cirit atmak olabilir. Onda fazla koşmazsınız, sorununuz çözülür.
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım konu; Yolu spor için yürüyerek yapıyor oluşunuz ve bundan hoşlanmayıp motosiklet kullanmak için tavsiye istemenizdir! Önerim, başka bir spor dalına geçin, mesela cirit atmak olabilir. Onda fazla koşmazsınız, sorununuz çözülür.
    Arkadaş belki spor salonuna ya da okula falan yürüyerek gidiyor da olabilir.(tam net olmamış) yoksa yürüyüşü spor olarak yapıp bıkan insan yürümekten vazgeçer heralde, motosklet istemez.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spor salonu gibi birşeyi kastediyor cümleyi yanlış anlamak için çaba sarf etmeyin bence =)

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    5 kilometre bisikletle gidip gelmek için ideal bir mesafe.
    1 kilometrelik yokuş gözünüzde fazla büyümesin (elbette yokuşun ne kadar dik olduğu önemli)
    elektrikli bisiklet veya 50 cc motor alacak kadar bir bütçeniz olduğunu da görüyorum. o bütçenin yarısına iyi bir şehir bisikleti alırsanız işinizi göreceği gibi aynı zamanda zinde ve fit kalmanızı sağlayacaktır.

47 yaşındayım, üç yıldır günlük ulaşımda bisiklet kullanıyorum. önceleri bisikletten inip yürüyerek çıktığım yokuşları birkaç ay içinde bisikletle en küçük vitesle çıkar oldum. aynı yokuşları şimdi yüksek vitesle çıkıyorum.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşın eğer bahsettiği spor vücut geliştirmeyse neden motosiklet istediğini çok iyi anlıyorum. O ağırlıkları kaldırdıktan sonra salondan çıkarken bazen insanın adım atacak hali kalmaz, yaşayan bilir. Bayır olan yerde bisiklet sürmek, hele hele ayak idmanı yapılan bir gün sonu imkansıza yakın.

Bir spor hocamız anısını anlattıydı, sırası gelmişken bahsedeyim. Çok yoğun ayak çalışması yaptığı bir gün minibüse biniyor, koltuğa oturuyor. Evine yaklaşınca inecek var diye sesleniyor şöföre. Minibüs duruyor, kapısı açılıyor, bizim hoca hala yerinde. "Ayı gibi adam, kimse laf da edemiyor insene lan ne oturuyorsun hala?" diye.Şöför dahil bütün minibüs dönüp buna bakmaya başlamış Meğer ayakları o kadar zorlamış ki o gün, nasıl yorulduysa o an yerinden kalkamamış Elleriyle tutuna tutuna zorla kalkmış koltuktan, millet bunu engelli zannetmiş, "vah vah dağ gibi de adam, ayakları mı tutmuyromuş, eyvah eyvah" diye fısıldaşmaları duymuş. Hemen birkaç kişi koluna girmiş, inmesine yardım etmişler minibüsten
    Düşünün, böyle durumlar dahi olabiliyor, o yüzden yadırgamamak lazım

Hiç 50cc motosiklet kullanmadım ama yukarıdaki arkadaşların scooter tavsiyelerine bir göz at derim. 5km mesafede 50cc her türlü işini görür.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100lük cg alacaksın ikinci el

Motosikleti
    NC750X
    rmg motogusto b08 modeli 50 cc görünümlü 108 cc imiş duydugum kadarıyla.. hem ucuz hem mantıklı bır secenek olur bence.. an gelır 2 kısı bınmenız gerekır rahat kaldırır 50 liğe göre..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)